[Pełny przewodnik] Różnica między iCloud a iCloud Drive

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > [Pełny przewodnik] Różnica między iCloud a iCloud Drive

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Pytanie
Jaka jest różnica między iCloud a iCloud Drive? Jaka jest najlepsza opcja tworzenia kopii zapasowej mojego iPhone'a?

Wielu użytkowników urządzeń Apple jest zdezorientowanych co do iCloud, rodzaju danych, które można wykonać w kopii zapasowej na iCloud, oraz różnicy między iCloud a iCloud Drive. Usługi te były bardzo ważne dla użytkowników, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo swoich danych oraz dla tych, którzy chcą mieć jasny obraz tego, co dokładnie otrzymują.

W tym pełnym przewodniku dowiesz się, jaka jest różnica między iCloud i iCloud Drive, najlepszy sposób tworzenia kopii zapasowej urządzenia oraz kroki, aby uzyskać dostęp do plików na iCloud Drive. Zacznijmy.

różnica między-icloud a-icloud-drive

Szybka nawigacja [Ukryć]

Część 1. Czy iCloud Drive jest taki sam jak iCloud?

1.1 Co to jest iCloud?

iCloud to w zasadzie usługa przechowywania Apple. Nie jest to platforma udostępniania, taka jak Dropbox, ale jest bardzo przydatna do przechowywania niektórych danych na twoim urządzeniu. Po włączeniu iCloud utworzy kopię zapasową danych na Twoim urządzeniu, w tym dokumentów, zdjęć, kontaktów, kalendarzy i tym podobnych. Utworzy również kopię zapasową wszystkich zakupów w sklepie iTunes, chociaż muzyka, filmy lub programy telewizyjne, których nie kupiłeś w iTunes, nie zostaną uwzględnione w kopii zapasowej.

1.2 Co to jest dysk iCloud?

Chociaż iCloud to usługa przechowywania, iCloud Drive to wersja Dropbox firmy Apple. Jest oparty na chmurze, co znacznie ułatwia udostępnianie wszystkich danych na dysku konfigurowanie iCloud Drive w ustawieniach.

Działa nieco inaczej niż w Dropbox czy Google Drive. Zamiast uzyskiwać dostęp do swojej kolekcji plików za pośrednictwem aplikacji iCloud Drive, robisz to za pośrednictwem różnych odpowiednich aplikacji. Na przykład uzyskujesz dostęp do zdjęć na dysku iCloud za pośrednictwem aplikacji Zdjęcia.

1.3 Jaka jest różnica między iCloud a iCloud Drive?

iCloud Drive jest częścią iCloud. To, co zapisałeś na iCloud Drive, zostanie zapisane w iCloud. iCloud służy głównie do tworzenia kopii zapasowych urządzenia i synchronizowania ograniczonych rodzajów danych z innymi urządzeniami Apple, podczas gdy iCloud Drive koncentruje się bardziej na udostępnianiu między urządzeniami oraz bezproblemowej interakcji i współpracy między urządzeniami, co oznacza, że ​​dane na jednym urządzeniu mogą być udostępniane między innymi urządzenia bez kopiowania, wysyłania lub przenoszenia. Na przykład tworzysz nowy plik Pages na MacBooku Air, umieszczasz na nim kilka wierszy, a następnie wrzucasz go do iCloud Drive. Następnie możesz kontynuować pracę nad nim, gdziekolwiek jesteś, o ile masz do niego dostęp za pośrednictwem iPhone'a lub iPada.

Część 2. iCloud VS. Dysk iCloud: jaka jest najlepsza opcja do tworzenia kopii zapasowych iDevice?

Szybka nawigacja [Ukryć]

Ograniczenie iCloud Drive

Chociaż umożliwienie iCloud Napęd synchronizacja danych z przechowywaniem w chmurze jest na pewno łatwa, nadal istnieją ograniczenia:

Ograniczenie iCloud

Podobnie jak w przypadku iCloud Drive, ręczne włączenie iCloud i umożliwienie mu automatycznego tworzenia kopii zapasowych nie jest skomplikowane, są też pewne wady:

Z powyższej analizy zawsze nie jest dobrym pomysłem tworzenie kopii zapasowej urządzenia za pomocą iCloud Drive. Podczas korzystania iCloud kopia zapasowa może brzmi drogo, to jest o wiele lepiej niż korzystanie z iCloud Drive. A plik kopii zapasowej nie zostanie zastąpiony nowym, więc zawsze masz możliwość swobodnego wyboru dowolnego pliku kopii zapasowej do przywrócenia. Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to darmowy i bezpieczny sposób tworzenia kopii zapasowej iDevice, być może możesz wypróbować staromodny sposób - wykonać kopię zapasową za pomocą komputera lub dysku flash USB.

Oto kroki, aby wykonać kopię zapasową urządzenia na iCloud.

2.1 Jak skonfigurować iCloud do tworzenia kopii zapasowych iPhone'a / iPada / iPoda Touch

Krok 1. Przejdź do Ustawień, skonfiguruj swoje konto iCloud.

Krok 2. Następnie dotknij [Twoje imię i nazwisko]> iCloud> Kopia zapasowa iCloud.

włącz kopię zapasową icloud w ustawieniach

Krok 3. Włącz to. Automatycznie utworzy kopię zapasową urządzenia po podłączeniu do zasilania, zablokowaniu i połączeniu z Wi-Fi. Lub możesz ręcznie wykonać kopię zapasową, dotykając „Utwórz kopię zapasową teraz".

włącz kopię zapasową icloud w ustawieniach 2

2.2 Wyświetl kopię zapasową iCloud lub odzyskaj usunięte dane na iPhonie / iPadzie / iPodzie Touch bez kopii zapasowej iCloud

Przypadek 1. Czasami iCloud może nie wykonać kopii zapasowej danych z powodu wyłączonej lub niestabilnej sieci Wi-Fi, w wyniku czego usuniętych danych nie można przywrócić z kopii zapasowej iCloud.

Przypadek 2. iCloud nie oferuje opcji przeglądania zawartości kopii zapasowej podczas przywracania. Nie możesz więc upewnić się, czy usunięte dane zostały uwzględnione w najnowszej kopii zapasowej iCloud.

W takich przypadkach możesz potrzebować usług narzędzia innej firmy. To narzędzie innej firmy, aFoneSoft D-Back Przeglądarka kopii zapasowych iCloud pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do kopii zapasowej i zobaczyć, co jest w środku. Jest to również bardzo potężny narzędzie do odzyskiwania danych a oto niektóre z jego funkcji.

aFoneSoft Przeglądarka i ekstraktor kopii zapasowych D-Back iCloud

aFoneSoft D Powrót

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Możesz odzyskać i wyodrębnić dane bezpośrednio z urządzenia iOS, pliku kopii zapasowej iCloud lub iTunes.
  • Jest bardzo przydatny w odzyskiwaniu danych iPhone'a, umożliwiając użytkownikom odzyskanie do 22 różnych typów danych bez kopii zapasowej.
  • Jesteś w stanie zobacz treść w ramach kopii zapasowej iCloud.
  • Pochodzi z darmowe funkcje skanowania i podglądu, możesz wypróbować go przed zakupem.
  • Pozwala użytkownikom na wybiórczo odzyskać dane.
  • Prawie wszystkie urządzenia z systemem iOS (iPhone/iPad/iPod Touch) z najnowszym systemem iOS 14.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Dla przypadku 1. Kroki odzyskiwania skasowanych danych na iPhonie / iPadzie / iPodzie Touch bez kopii zapasowej iCloud:

Krok 1: Pobierz i uruchom aFoneSoft D-z powrotem. Kliknij "Start" na „Odzyskaj z urządzenia iOS"tab.

Krok 2: Podłącz urządzenie do komputera. Kliknij "Dalej".

Krok 3: Wybierz typy danych, które chcesz odzyskać, i dotknij „SkanowaniePrzycisk ".

Krok 4: Następnie dane zostaną wyświetlone na następnej stronie. Wybierz niektóre dane i kliknij „wyzdrowieć”, aby zapisać go na komputerze.

Wybierz pliki, które chcesz odzyskać

Dla przypadku 2. Zakładając, że chcesz wyświetl zawartość kopii zapasowej iCloud lub selektywnie wyodrębnij określone dane zamiast przywracać cały plik kopii zapasowej iCloud, możesz użyć D-Back do wykonania zadania.

Wybierz pliki, które chcesz odzyskać

Dodatkowa wskazówka. Jak uzyskać dostęp do plików na dysku iCloud?

1. Uzyskaj dostęp do iCloud Drive za pomocą przeglądarki

Krok 1. Zaloguj się do iCloud.com ze swoim Apple ID.

Krok 2. Kliknij przycisk Dysk iCloud.

jak uzyskać dostęp do plików na dysku icloud

2. Uzyskaj dostęp do iCloud Drive na iPhonie/iPadzie/iPod Touch

Krok 1. Wyszukaj swój Akta aplikację i uruchom ją.

Krok 2. Stuknij w Przeglądaj.

Krok 3. Przejdź do lokalizacji > iCloud Drive.

jak uzyskać dostęp do plików iPhone'a na dysku icloud

3. Uzyskaj dostęp do iCloud Drive na komputerze z systemem Windows

Krok 1. Otwórz Eksplorator plików na komputerze z systemem Windows.

Krok 2. Kliknij w iCloud Drive na pasku bocznym.

dostęp do plików z dysku icloud na komputerze

4. Uzyskaj dostęp do iCloud Drive na komputerze Mac

Krok 1. Otwórz okno Findera.

Krok 2. Przejdź do paska bocznego> pod iCloud> kliknij iCloud Drive.

Krok 3. W przypadku braku opcji iCloud Drive:

dostęp do dysku icloud na komputerze Mac

Wnioski

iCloud i iCloud Drive to usługi w chmurze oferowane przez Apple. Te dwa są bezpieczne do przechowywania danych online. Ale iCloud Drive jest zawarty w iCloud i działają w inny sposób. Zgodnie z ich funkcjami możesz wybrać je do tworzenia kopii zapasowych urządzenia lub synchronizowania danych między różnymi urządzeniami iDevices. A jeśli chcesz wyświetlić zawartość kopii zapasowej iCloud lub odzyskać usunięte dane, których nie utworzono kopii zapasowej, aFoneSoft D-Back zawsze Cię wspiera.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły