[Najnowsze] Czy iCloud Backup Wiadomości WhatsApp?

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > [Najnowsze] Czy iCloud Backup Wiadomości WhatsApp?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2021 r.

Pytanie

„Czy wiadomości WhatsApp są przechowywane na iCloud?”

„Czy kopia zapasowa iCloud obejmuje WhatsApp?”

Tak! iCloud może tworzyć kopie zapasowe wiadomości, filmów i multimediów WhatsApp, o ile jest wystarczająca ilość miejsca w iCloud.

Powyższe problemy to najczęściej zadawane pytania użytkownikom Apple. Co słychać, jako jedna z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie, jest dla nas ważna. Dlatego konieczne jest natychmiastowe utworzenie kopii zapasowej wiadomości lub danych WhatsApp na iCloud na wypadek ich utraty.

W tym przewodniku powiemy Ci wszystko o kopii zapasowej iCloud WhatsApp.

Część 2. Jak wykonać kopię zapasową wiadomości WhatsApp na iCloud?

Zwykle istnieje powszechny sposób tworzenia kopii zapasowych wiadomości WhatsApp. Ma to umożliwić dyskowi iCloud tworzenie kopii zapasowych WhatsApp. Zanim zaczniesz tworzyć kopię zapasową historii czatów WhatsApp. Proszę zwrócić uwagę, jak poniżej.

Uwagi

 • Kopia zapasowa wszystkich danych iPhone'a zostanie utworzona po włączeniu kopii zapasowej iCloud, w tym historii czatów WhatsApp. Podczas gdy kopia zapasowa WhatsApp obejmuje tylko dane WhatsApp. Jeśli wykonasz zarówno kopię zapasową iCloud, jak i WhatsApp, będziesz mieć zduplikowane dane w iCloud. Możesz włączyć kopię zapasową WhatsApp tylko wtedy, gdy nie masz wystarczającej ilości miejsca.
 • Upewnij się, że masz wystarczającą ilość DARMOWEGO miejsca na icloud, aby wykonać kopię zapasową wiadomości WhatsApp, co najmniej 2.05 razy więcej wolnego miejsca na Twoim koncie iCloud.
 • Dysk iCloud MUSI być włączony przez Ustawienia > Nazwa Apple ID > iCloud > iCloud Drive.
 • Wykonaj te bardzo proste kroki, aby wykonać ręczną kopię zapasową za pomocą iCloud.

  Krok 1: Na iPhonie otwórz Ustawienia app, a następnie dotknij iCloud.

  Krok 2: Stuknij w iCloud Napęd i włącz go, jeśli jest wyłączony.

  Krok 3: przejrzyj listę aplikacji, aby upewnić się, że WhatsApp jest włączony.

  Teraz wystarczy przejść do aplikacji WhatsApp i dotknąć Ustawienia > Czaty > Kopia zapasowa czatu a następnie dotknij Utwórz kopię zapasową teraz aby utworzyć kopię zapasową wszystkich wiadomości czatu WhatsApp.

  utwórz kopię zapasową wiadomości czatu WhatsApp kliknij na czaty wybierz kopię zapasową czatu

  Poza tym możesz się włączyć Automatyczna kopia zapasowa do automatycznych kopii zapasowych WhatsApp. Dzięki temu wszystkie wiadomości i multimedia z WhatsApp będą regularnie zapisywane na Twoim iCloud. Przed użyciem automatycznej kopii zapasowej zwróć uwagę na wymagania tutaj.

 • Musisz zalogować się przy użyciu swojego Apple ID i upewnić się, że masz dostęp do konta iCloud.
 • Upewnij się, że na iCloud i iPhonie jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby wykonać kopię zapasową.
 • Dysk iCloud powinien być włączony.
 • Część 3. „iCloud nie może wykonać kopii zapasowej WhatsApp?” Napraw to za pomocą 5 sposobów

  Wielu użytkowników zgłosiło, że otrzymują „iCloud nie może wykonać kopii zapasowej WhatsApp” błąd za każdym razem, gdy próbują wykonać kopię zapasową Co słychać dane. Jeśli masz również do czynienia z tym problemem, zastosuj poniższe rozwiązania.

  Możesz być pewien, że jeden z nich na pewno wykona za Ciebie pracę.

  1 Zaktualizuj WhatsApp

  Co słychać regularnie wprowadza nowe aktualizacje w celu rozwiązywania drobnych błędów. Często te tymczasowe błędy są przyczyną braku możliwości wykonania kopii zapasowej Co słychać wiadomości.

  Przede wszystkim sprawdź, czy korzystasz z najnowszej wersji WhatsApp, czy nie. Przejdź do App Store i sprawdź, czy jest dostępna aktualizacja. Jeśli tak, zainstaluj go.  

  2 Sprawdź przestrzeń iCloud

  Pamiętaj, że iCloud oferuje tylko 5 GB wolnego miejsca. Co słychać nie można tworzyć kopii zapasowych wiadomości w iCloud, jeśli zabrakło Ci wolnego miejsca w iCloud.

  Aby sprawdzić pamięć iCloud:

  Krok 1. Na iPhonie przejdź do Ustawienia > stuknij Twoja nazwa profilu > iCloud. Tutaj wykres słupkowy pokaże dostępną pamięć.  

  sprawdź przechowywanie w chmurze

  Krok 2. Jeśli nie masz dostępnego bezpłatnego miejsca, musisz zaktualizować dodatkowe Plan przestrzeni dyskowej iCloud lub usuń starą kopię zapasową.

  3 Usuń istniejącą kopię zapasową iCloud

  Czasami istniejąca kopia zapasowa iCloud jest uszkodzona – zwłaszcza, gdy proces tworzenia kopii zapasowej niespodziewanie się zatrzymuje lub utknie. W tej sytuacji WhatsApp próbuje nadpisać istniejące dane iCloud i pojawia się błąd.

  Musisz więc usunąć istniejącą kopię zapasową. Za to:

  Krok 1. Zmierzać do Ustawienia> dotknij Twoje imię i nazwisko > iCloud > Zarządzaj pamięcią > Kopie zapasowe.

  Krok 2. Teraz dotknij urządzenia, którego kopię zapasową chcesz usunąć, a następnie dotknij Usuń kopię zapasową > Wyłącz i usuń.

  usuń kopię zapasową icloud

  Mamy nadzieję, że rozwiąże to Twój problem. jeśli nie, czytaj dalej.

  4 Włącz odświeżanie aplikacji w tle

  Inną sprawdzoną metodą naprawienia, dlaczego iCloud nie może wykonać kopii zapasowej WhatsApp, jest włączenie Tło App Odśwież. Aby to zrobić:

  odświeżanie tła iphone

  5 Wykonywanie kopii zapasowej za pomocą iTunes

  Jeśli nadal masz ten sam problem, spróbuj wykonać kopię zapasową danych za pośrednictwem iTunes. Ta metoda utworzy nową kopię zapasową wszystkich danych na Twoim iPhonie, w tym wiadomości WhatsApp.

  Aby to zrobić:

  Krok 1. Uruchom najnowszą wersję iTunes na swoim komputerze i podłącz do niej iPhone'a.

  Krok 2. Kliknij ikonę iPhone'a na górnym pasku, a następnie kliknij Utwórz kopię zapasową teraz.

  kopia zapasowa itunes

  Krok 3. Poczekaj, aż program zakończy tworzenie kopii zapasowej Co słychać wiadomości.

  Część 4. Jak przeglądać i znajdować wiadomości WhatsApp w iCloud?

  Jeśli chcesz się upewnić, że Co słychać wiadomości są archiwizowane lub chcesz je wyświetlić w iCloud, oto dwie najbardziej poszukiwane metody.

  1 Przeglądaj wiadomości WhatsApp w oficjalny sposób

  Niestety nie ma oficjalnego sposobu przeglądania wiadomości WhatsApp w iCloud. Możesz jednak potwierdzić, czy Twoje wiadomości są zapisywane w kopii zapasowej w iCloud. Aby to zrobić: 

  przeglądaj wiadomości WhatsApp

  To wszystko, co możesz potwierdzić.

  2 Odzyskaj dane WhatsApp za pomocą inteligentnego narzędzia

  Jak już zapewne wiesz, pierwsza metoda ma ograniczony zakres i nie możesz przeglądać ani pobierać wybranych wiadomości. To tam gdzie aFoneSoft D-Back wchodzi w grę. Będąc najwyżej ocenianym narzędziem do odzyskiwania systemu iOS, to potężne oprogramowanie pomaga szybko odzyskać dane WhatsApp.

  Wykonuje głębokie skanowanie Twojego iPhone'a i pozwala odzyskać potrzebne wiadomości WhatsApp, zamiast przywracać całą kopię zapasową. Oto jak używasz D-Back aby pobrać wiadomości WhatsApp:

  Krok 1. Po zainstalowaniu aFoneSoft D-z powrotem, uruchom go i podłącz do niego iPhone'a.  

  Krok 2. W głównym interfejsie kliknij Odzyskaj z iCloud w lewej zakładce, a następnie wybierz iCloud kopii zapasowej.

  odzyskaj z kopii zapasowej icloud

  Krok 3. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zresetować iPhone'a, a następnie wybierz Przywróć z kopii zapasowej iCloud in Aplikacje i dane po ponownym uruchomieniu.

  Powrót do aplikacji i danych

  Krok 4. Wybierz kopię zapasową, którą chcesz przywrócić i naciśnij wchodzić.

  wybierz kopię zapasową icloud

  Krok 5. Teraz sprawdź aplikację WhatsApp i naciśnij Skanuj. 

  skanowanie wstecz

  Krok 6. Program wyświetli wszystkie wiadomości WhatsApp w kopii zapasowej. Wybierz ten, który chcesz odzyskać i uderz wyzdrowieć. Program zapisze je na twoim komputerze.

  d-back odzyskać

  Wersja systemu Windows Wersja Mac

  Część 5. Jak przywrócić wiadomości WhatsApp z iCloud

  Jeśli masz kopię zapasową danych WhatsApp, możesz przywrócić wiadomości w dowolnym momencie. Ta funkcja przydaje się, gdy z jakiegoś powodu zgubiłeś wiadomości WhatsApp – na przykład przypadkowe usunięcie wiadomości, uszkodzona aplikacja itp.

  W tak niefortunnym przypadku, oto jak przywrócić wiadomości WhatsApp:

  Krok 1. Odinstaluj Co słychać i zainstaluj go ponownie z App Store.

  Krok 2. Teraz zweryfikuj swój numer telefonu, aby zalogować się na swoje konto WhatsApp.

  Krok 3. WhatsApp automatycznie wykryje i wyświetli istniejącą kopię zapasową na ekranie telefonu. Stuknij w Przywróć historię czatu i poczekaj, aż program przywróci wiadomości z iCloud.

  przywróć czat WhatsApp

  Pamiętaj, że powinieneś zalogować się na to samo konto, którego użyłeś do wykonania kopii zapasowej. Ponadto dysk iCloud musi być włączony. Nie możesz przywrócić historii czatów z innego konta, więc użyj tego samego numeru do tworzenia kopii zapasowych i przywracania wiadomości WhatsApp.   

  Lepsza alternatywa

  Jak już zauważyłeś, ta metoda jest długa i złożona, ponieważ pociąga za sobą usuwanie i instalowanie WhatsApp. Jeśli chcesz prostego wyjścia, użyj aFoneSoft D-Back, który jest najlepszym i najbardziej wydajnym oprogramowaniem do przywracania wiadomości WhatsApp.

  Za pomocą kilku kliknięć możesz pobrać wszystkie czaty WhatsApp, które chcesz – bez usuwania aplikacji.

  Część 6. Więcej pytań dotyczących kopii zapasowej iCloud WhatsApp

  Poniżej znajdują się najczęstsze pytania użytkowników dotyczące omawianego problemu. Czytaj dalej, aby lepiej zrozumieć temat. 

  1 Czy mogę odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp z iCloud?

  Tak, możesz odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp z iCloud, ale tylko wtedy, gdy utworzyłeś kopię zapasową czatów WhatsApp przed utratą wiadomości.

  W takim przypadku możesz przywrócić bezpośrednio z kopii zapasowej iCloud (po usunięciu i zainstalowaniu aplikacji) lub użyć aplikacji innej firmy, takiej jak aFoneSoft D-Back aby to zrobić. Użytkownicy mogą odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp z iTunes or Kopia zapasowa Findera – jeśli był.  

  2 Dlaczego WhatsApp nie może wykonać kopii zapasowej na iCloud?

  Może być kilka powodów, dla których nie możesz wykonać kopii zapasowej WhatsApp na iCloud, w tym:

  3 Jak mogę odzyskać wiadomości WhatsApp bez kopii zapasowej?

  Niestety nie ma oficjalnego sposobu na odzyskanie Co słychać wiadomości, jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej. Jedynym dostępnym sposobem na odzyskanie wiadomości jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej Co słychać oprogramowanie do odzyskiwania danych, takie jak aFoneSoft D-Back.

  4 Co się stanie, jeśli nie utworzę kopii zapasowej WhatsApp?

  Jeśli nie utworzysz kopii zapasowej WhatsApp, nie wpłynie to na działanie aplikacji. Jednak nie będziesz w stanie odzyskać ważnych rozmów, jeśli w jakiś sposób dane WhatsApp zostaną utracone. 

  Dlatego WhatsApp zaleca użytkownikom tworzenie kopii zapasowych danych.

  Podsumowując

  Ten przewodnik dotyczył „czy iCloud tworzy kopie zapasowe wiadomości WhatsApp”. Po przeczytaniu tego przewodnika z pewnością będziesz w stanie wykonać kopię zapasową wiadomości WhatsApp bez żadnych kłopotów.
  Jak widzisz, istnieje wiele narzędzi innych firm, których możesz użyć do wyszukiwania i pobierania wiadomości WhatsApp w iCloud. Ale aFoneSoft D-Back wyróżnia się wydajnością, niesamowitą szybkością i łatwością użytkowania w znajdowaniu i odzyskiwaniu wiadomości WhatsApp.

  Wersja systemu Windows Wersja Mac

  Gorące artykuły