Jak naprawić niebieski ekran śmierci iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak naprawić niebieski ekran śmierci iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Często się zdarza. Używasz aplikacji na iPhonie, gdy nagle ekran zmienia kolor na niebieski, a następnie iPhone uruchamia się ponownie. Nazywa się to niebieskim ekranem śmierci (BSOD), ponieważ nie pozwala na korzystanie z urządzenia. Jest tak wiele powodów, dla których może się tak dziać, w tym problemy z niektórymi aplikacjami, uszkodzony sprzęt, nieudana aktualizacja iOS 14, a nawet zbyt duża wielozadaniowość.

Niezależnie od tego, jak to się stało, chcesz jak najszybciej pozbyć się niebieskiego ekranu śmierci iPhone'a, aby móc wrócić do korzystania z iPhone'a. W tym artykule pokażemy, jak pozbyć się niebieskiego ekranu śmierci iPhone'a spowodowanego problemami z oprogramowaniem.

Trzy sposoby na naprawienie niebieskiego ekranu śmierci iPhone'a

Oto trzy najskuteczniejsze sposoby rozwiązania tego problemu.

1 Wykonaj twardy reset

Twardy reset powinien być pierwszą rzeczą, którą spróbujesz. Jest to przydatne w rozwiązywaniu wielu problemów z oprogramowaniem i może po prostu rozwiązać ten problem. Aby wykonać twardy reset, przytrzymaj przycisk Uśpij / Obudź i przyciski Home, aż zobaczysz logo Apple na ekranie urządzenia.

Wykonaj twardy reset

2 Przywróć iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes

Jeśli twardy reset nie działa, możesz spróbować przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych w iTunes. Pamiętaj jednak, że spowoduje to usunięcie wszystkich danych z urządzenia, więc przed wykonaniem tej czynności upewnij się, że masz kopię zapasową urządzenia.

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera, a następnie uruchom iTunes

Krok 2: Na karcie Podsumowanie wybierz „Przywróć” i ponownie kliknij „Przywróć”, aby potwierdzić, że to właśnie chcesz zrobić.

iTunes usunie urządzenie, a następnie zainstaluje najnowszy system iOS 14. Po zakończeniu skonfiguruj urządzenie jako nowe.

Przywróć iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes

3 Użyj narzędzia innej firmy, aby naprawić niebieski ekran śmierci iPhone'a

Jeśli chcesz rozwiązania, które działa i nie spowoduje utraty danych, powinieneś użyć aFoneSoft Narzędzie do odzyskiwania systemu iOS. To narzędzie innej firmy może zostać użyte do naprawy BSOD w ciągu zaledwie kilku minut i bez utraty danych lub uszkodzenia urządzenia. Oto niektóre z powodów, dla których jest to najlepsze rozwiązanie.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Oto jak używać aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS w celu naprawienia niebieskiego ekranu śmierci iPhone'a.

Krok 1: Pobierz program z aFoneSoftOficjalne centrum pobierania. Uruchom go i w głównym oknie kliknij „Start”.

Pobierz i zainstaluj program

Krok 2: Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabli USB. Po wykryciu przez program kliknij „Start”, aby rozpocząć.

Podłącz swój iPhone do komputera

Krok 3: Aby móc naprawić wadliwy system operacyjny., program będzie musiał pobrać najnowszą wersję iOS 14. Program już zapewnia najnowsze oprogramowanie układowe, wszystko, co musisz zrobić, to pobrać. Poczekaj na pobranie oprogramowania, proces nie powinien trwać zbyt długo.

pobierz najnowszą wersję iOS

Krok 4: Po pobraniu oprogramowania układowego program automatycznie rozpocznie naprawę systemu iOS.

rozpocznij naprawę systemu iOS

Krok 5: Cały proces zajmie nie więcej niż 10 minut. Po zakończeniu Twój iPhone uruchomi się ponownie w trybie normalnym i możesz zacząć go używać tak, jak zwykle.

Twój iPhone uruchomi się ponownie w trybie normalnym

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły