[Naprawiono problem] Brak ikony ustawień iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > [Naprawiono problem] Brak ikony ustawień iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Pojawienie się smartfonów zmieniło sposób, w jaki radzimy sobie z naszym codziennym życiem. Przestaliśmy używać dedykowanych aparatów, alarmów, zegarków i listów, ponieważ wszystkie te opcje są już dostępne na naszych smartfonach.

Panel sterowania i sekcja ustawień są kluczowe dla każdego inteligentnego urządzenia. Krótko mówiąc, zdalne urządzenie jest całkowicie zależne od jego ustawień. A jeśli czytasz ten przewodnik, są duże szanse, że ikona ustawień iPhone'a zniknęła, prawda? Jeśli tak, nie możesz zmienić ustawień swojego iPhone'a.

Sekcja ustawień jest bez wątpienia najważniejszą częścią systemu operacyjnego iOS. Bez dostępu do ustawień nie można regulować jasności telefonu, zmieniać tapety.

Po kilku prośbach od naszych użytkowników dotyczących braku ikony ustawień iPhone'a, zdecydowaliśmy się napisać ten ostateczny przewodnik krok po kroku, aby odzyskać ikonę ustawień. Nie traćmy czasu i przejdźmy przez następujące rozwiązania, aby naprawić problem z brakującymi ustawieniami iPhone'a.

1: Dlaczego brakuje ikony ustawień mojego iPhone'a

Czy zastanawiałeś się, dlaczego ikona ustawień iPhone'a zniknęła? Cóż, może się to zdarzyć z wielu powodów. Oto kilka najczęstszych przyczyn:

Upewnij się, że Twój iPhone jest czysty od wszelkich niepotrzebnych aplikacji i fatalnych gier. Te aplikacje mogą zepsuć ustawienia mobilne i możesz przywrócić iPhone'a - powodując wiele problemów.

2: Co zrobić przed naprawieniem braku ikony ustawień iPhone'a

Urządzenia z systemem iOS są znane ze swoich wydajnych funkcji bezpieczeństwa danych. W prostych słowach, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, iOS jest o wiele lepszy niż jakikolwiek inny system operacyjny. Kopie zapasowe iTunes/iCloud zapewniają maksymalne odzyskiwanie danych w przypadku utraty danych.

Dzieją się nieoczekiwane rzeczy i możesz stracić bezcenne dane. Dlatego konieczne jest dalsze tworzenie kopii zapasowych danych w iTunes / iCloud na iPhonie. Dzięki iCloud i iTunes użytkownicy mogą tworzyć pełną kopię zapasową swoich danych, tj. wideo, audio, kalendarze, notatki, notatki, historię przeglądania, kontakty, wiadomości, dane aplikacji i wiele innych.

3: 3 typowe sposoby naprawy brakującej ikony ustawień iPhone'a

Jak wspomniano wcześniej, brakująca ikona ustawień może naprawdę zepsuć iPhone'a. Zanim cokolwiek zrobisz, przejrzyj wszystkie strony ekranu głównego i sprawdź, czy ktoś, prawdopodobnie dziecko, umieścił ikonę ustawień w innym miejscu. Oto najczęstsze sposoby rozwiązania problemu braku ikony ustawień iPhone'a.

3.1 Uruchom ponownie iPhone'a

W przypadku braku ikony ustawień zaleca się ponowne uruchomienie iPhone'a przed zastosowaniem jakiejkolwiek innej metody. Oto jak to zrobić.

  1. Naciskaj górny / boczny przycisk iPhone'a, aż pojawi się slajd.
  2. Przeciągnij suwak, aby wyłączyć iPhone'a.
  3. Teraz naciskaj górny/boczny przycisk, aż telefon zawibruje.
  4. iPhone zostanie uruchomiony ponownie.

uruchom ponownie iPhone'a

Ponowne uruchomienie iPhone'a może zresetować małe ustawienia, a ikona ustawień może zacząć pojawiać się w jego miejscu.

3.2 Resetowanie układu ekranu głównego

Brakuje ikony ustawień, więc jak zresetować układ ekranu głównego? Tutaj możesz zresetować układ ekranu głównego bez ikony ustawień.

  1. Przyłóż palec do ekranu i wpisz „Ustawienia” w pasku wyszukiwania.
  2. Teraz przejdź do „Ustawienia”, a następnie dotknij „Ogólne”.
  3. Teraz dotknij „Resetuj”, a następnie wybierz „Resetuj układ ekranu głównego”, aby zresetować ekran główny.

reset-układ-ekranu-głównego

Spowoduje to zresetowanie wyglądu ekranu głównego i może zacząć pojawiać się ikona ustawień. Jeśli ikona ustawień nie pojawia się, śledź dalej wpis.

3.3 Przywróć iPhone'a przez iTunes

Jeśli resetowanie układu ekranu głównego nie działa, jedyną opcją jest przywrócenie iPhone'a przez iTunes. Pamiętaj, że przywracanie przez iTunes spowoduje usunięcie wszystkich bieżących danych. Po utworzeniu kopii zapasowej iPhone'a wykonaj następujące kroki, aby przywrócić iPhone'a przez iTunes:

  1. Połącz urządzenie iPhone z komputerem stacjonarnym lub Mac.
  2. Otwórz iTunes i wybierz swoje urządzenie, gdy pojawi się w iTunes.
  3. Wybierz Przywróć kopię zapasową w iTunes i wybierz ten, który chcesz.
  4. Kliknij Przywróć i poczekaj na zakończenie przywracania.

Przywróć urządzenie z kopii zapasowej iTunes

4: Najbardziej zalecany sposób naprawy brakującej ikony ustawień iPhone'a

Kompletujemy wszystkie dokumenty (wymagana jest kopia paszportu i 4 zdjęcia) potrzebne do aFoneSoft Fixppo zapewnia wysokiej klasy opcje odzyskiwania danych iPhone'a, może również pomóc w rozwiązaniu wszystkich problemów z iOS. W prostych słowach aFoneSoft Fixppo to kompleksowy pakiet do problemów z iPhonem.

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1: Załóż aFoneSoft Fixppo na komputerze i kliknij „Tryb standardowy”. Następnie podłącz swoje urządzenie do tego programu

wybierz tryb standardowy

Krok 2: Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ustawić urządzenie w tryb odzyskiwania lub tryb DFU.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Krok 3: Następnie wykonaj określony proces w Fixppo, aby pobrać oprogramowanie układowe iPhone'a.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 4: Po pobraniu wystarczy kliknąć „Start”, aby zweryfikować oprogramowanie, a program automatycznie zacznie naprawiać system iOS.

skończyłem naprawiać urządzenie

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Uwagi

5: Wskazówki dotyczące znajdowania utraconych danych iPhone'a po naprawie

Ponadto, aFoneSoft D-Back może również pomóc w odzyskaniu usuniętych lub utraconych danych w zaledwie kilku krokach. Wykonaj poniższe czynności, aby odzyskać dane iPhone'a po naprawieniu problemu z ikoną ustawień.

  1. Otwórz aFoneSoft D-Back na komputerze stacjonarnym lub Mac i kliknij kartę „Odzyskaj z urządzenia iOS”.

Odzyskaj z karty urządzenia iOS

  1. Po aFoneSoft skanuje i rozpoznaje Twoje urządzenie, kliknij „Dalej”.

podłącz swoje urządzenie

  1. Teraz wybierz wymagane pliki, które chcesz odzyskać, i kliknij „Skanuj”.

wybierz typy danych

  1. Po zeskanowaniu aFoneSoft D-Back pokaże podgląd zeskanowanych plików. Przejdź przez każdą kartę, wybierz „Pokaż tylko usunięte pliki”, a następnie wybierz pliki, które chcesz odzyskać. Kliknij „Odzyskaj” w prawym dolnym rogu, aby odzyskać utracone pliki.

Podgląd pliku z karty iOS

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Wnioski

Radzenie sobie z problemami z iPhone'em nigdy nie było łatwiejsze niż używanie aFoneSoft D-z powrotem. Zamiast wchodzić na rynek i ponownie instalować iOS na iPhonie od eksperta, możesz to zrobić w domu za pomocą D-Back. Czy to nie fascynujące?

Ponadto, aFoneSoft D-Back może pomóc w odzyskaniu bezpośrednio z urządzeń iOS, iTunes lub kopii zapasowej iCloud. Przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że najlepszy wybór dla początkujących i osób niezwiązanych z technologią. Czy zakończyłeś pobieranie ikony ustawień na ekranie głównym? Jeśli tak, chcielibyśmy usłyszeć, które rozwiązania działają dla Ciebie. Jeśli nie, zostaw swoje problemy poniżej.

Gorące artykuły