Metody 3 dotyczące tworzenia kopii zapasowych iPhone'a przed uaktualnieniem do iOS 15/14/13

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Metody 3 dotyczące tworzenia kopii zapasowych iPhone'a przed uaktualnieniem do iOS 15/14/13

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 14 września 2021 r.

iOS 12 został wydany i możesz być użytkownikiem iOS, który chce być modny. Przygotowując się do uaktualnienia iDevice, w szczególności iPhone'a do najnowszego iOS 15, musisz upewnić się, że wykonałeś kopię zapasową plików dla iPhone'a, ponieważ możesz utracić te pliki danych podczas uaktualniania systemu do iOS 15/14/13. W tym artykule omówimy różne sposoby tworzenia kopii zapasowych plików.

Metoda 1. Selektywna kopia zapasowa danych iPhone'a za darmo

Pierwszą metodą tworzenia kopii zapasowej plików jest użycie aFoneSoft iTransor Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych w systemie iOS. To wszechstronne narzędzie jest kompatybilne zarówno z systemem operacyjnym Windows, jak i Mac i obsługuje najnowsze modele iPhone 13/12/11 Pro Max/Xs/Xr/Xs Max. W rzeczywistości może zrobić więcej niż tylko wykonać kopię zapasową danych na twoim urządzeniu. Zobacz jego główne cechy:

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Po pobraniu aFoneSoft Oprogramowanie iTransor, możesz wykonać następujące kroki, aby wykonać kopię zapasową iPhone'a bez płacenia żadnych pieniędzy.

Krok 1. Wybierz „Urządzenie kopii zapasowej”

Załóż aFoneSoft iTransor na komputerze Mac lub Windows i kliknij „Pobierz kopię zapasową z urządzenia i iCloud”. Następnie kliknij „Utwórz kopię zapasową urządzenia”.

1-wybierz-urządzenie kopii zapasowej

Krok 2. Wybierz, co chcesz wykonać kopię zapasową

Teraz musisz podłączyć iPhone'a (obsługiwany najnowszy iPhone Xs / Xr / Xs Max) do programu, a następnie wybrać typ danych, których kopię zapasową chcesz utworzyć. Możesz zobaczyć, że możesz wykonać kopię zapasową wszystkich danych i ustawień lub tylko określonego typu danych.

3-wybierz-jeden-lub-więcej-danych

Krok 3. Utwórz kopię zapasową iPhone'a

Kliknij przycisk Utwórz kopię zapasową, a proces się rozpocznie. Potrzebny czas zależy od ilości danych na Twoim urządzeniu. Po zakończeniu procesu zostaniesz o tym poinformowany.

5-back-up-pomyślnie

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Metoda 2. Utwórz kopię zapasową danych iPhone'a za pomocą iTunes

Nawet bez oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych iPhone'a innej firmy możesz tworzyć kopie zapasowe plików za pomocą aplikacji iTunes na komputerze. To bardzo łatwe.

Krok 1. Uruchom program iTunes na swoim komputerze. Jeśli nie masz, musisz go pobrać.

Krok 2. Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB, który został wyjęty z iPhone'a. Jeśli Twój iPhone zapyta Cię, czy ufasz komputerowi, kliknij „Zaufaj” lub podaj hasło, gdy zostaniesz o to poproszony.

Krok 3. Twój iPhone zostanie następnie wykryty, kliknij kartę Podsumowanie i kliknij swojego iPhone'a.

Krok 4. Poniżej Twojego iPhone'a w iTunes znajduje się opcja „Kopie zapasowe”. Wybierz, gdzie wykonać kopię zapasową danych iPhone'a, a następnie kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”.

f

iTunes natychmiast wykona kopię zapasową danych iPhone'a. Bądź cierpliwy, dopóki proces się nie zakończy. Aby sprawdzić kopię zapasową iTunes, przejdź do „iTunes” w menu głównym, a następnie kliknij „Preferencje”, a następnie „Urządzenia”. Będziesz mógł zobaczyć kopię zapasową iPhone'a.

Ograniczenia tworzenia kopii zapasowych za pomocą iTunes

Dzięki tej metodzie nie będziesz mógł tworzyć kopii zapasowych muzyki, aplikacji, filmów i podcastów, które zostały zsynchronizowane z iTunes, ale nie są dostępne na Twoim iPhonie.

Metoda 3. Utwórz kopię zapasową danych na iPhonie za pomocą iCloud

W przypadku tej metody możesz wykonać kopię zapasową bezpośrednio na swoim iPhonie. Jednak powinieneś być podłączony do silnego połączenia bezprzewodowego.

Krok 1. Po podłączeniu iPhone'a do Wi-Fi przejdź do Ustawień, a następnie dotknij iCloud.

Krok 2. W iCloud Backup, aktywuj przycisk „iCloud Backup”.

Krok 3. Teraz dotknij wstecz i włącz typy danych, których kopię zapasową chcesz utworzyć, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Krok 4. Następnie przewiń w dół ekran kopii zapasowej i dotknij „Utwórz kopię zapasową teraz”.

Tworzenie kopii zapasowej rozpocznie się natychmiast, po prostu upewnij się, że nie odłączysz się od Wi-Fi, dopóki proces się nie zakończy.

Aby sprawdzić kopię zapasową, którą wykonałeś, przejdź do Ustawienia> iCloud> Przechowywanie> Zarządzaj pamięcią masową, a otrzymasz kopię zapasową, w tym datę i godzinę.

Utwórz kopię zapasową iPhone'a za pomocą iCloud

Ograniczenia tworzenia kopii zapasowych za pomocą iCloud

Gorące artykuły