Jak naprawić problem „Brak ostatnio usuniętych folderów notatek na iPhonie”

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak naprawić problem „Brak ostatnio usuniętych folderów notatek na iPhonie”

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

„W jakiś sposób usunąłem notatki na moim iPhonie, które chciałem je odzyskać. Powiedziano mi, że możesz znaleźć usunięte notatki w folderze „Ostatnio usunięte”, ale sprawdziłem i nie mam takiej opcji. Dlaczego nie mam folderu „Ostatnio usunięte”, skoro wszyscy inni go mają? Czy możesz mi pomóc go zlokalizować lub odzyskać moje Notatki?”

Może wydawać się niezwykłe, aby nie mieć folderu „Ostatnio usunięte”, gdy wszyscy inni użytkownicy iPhone'a twierdzą, że go mają. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak wszystkie inne problemy związane z iPhonem, istnieje wyjaśnienie, dlaczego go nie masz. Ten artykuł jest poświęcony pomocy w znalezieniu rozwiązania i odzyskaniu usuniętych notatek z powrotem na iPhonie. Zacznijmy od tego, co powinieneś sprawdzić;

Krok 1: Czy korzystasz z uaktualnionych notatek?

Możliwe, że nie widzisz folderu „Ostatnio usunięte”, ponieważ nie używasz uaktualnionej wersji programu Notes. Zaktualizowana wersja umożliwia przeglądanie notatek na wszystkich urządzeniach korzystających z tego samego Apple ID. Ponadto, jeśli usuniesz te notatki, będziesz mógł zobaczyć usunięte notatki i odzyskać je w "Ostatnio usunięte". Te usunięte notatki są przechowywane w tym folderze przez 30 dni, po czym są trwale usuwane.

Z drugiej strony, jeśli nie korzystasz z uaktualnionej wersji Notatek, Twoje Notatki nie zostaną zsynchronizowane z iCloud i dlatego nie będą dostępne na innych urządzeniach korzystających z tego samego Apple ID. Gdy usuniesz te notatki, znikną one całkowicie z Twojego urządzenia i nie będzie można ich odzyskać.

Jak sprawdzić, czy korzystasz z uaktualnionych notatek

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy używasz uaktualnionych notatek na swoim iPhonie. Poniżej znajduje się prosta lista kontrolna;

Biblioteka zdjęć iCloud to idealne rozwiązanie do synchronizacji zdjęć

Krok 2: Czy usunąłeś notatki, które ktoś Ci udostępnił?

Jeśli utracone notatki zostały Ci udostępnione, usunięcie ich spowoduje usunięcie ich tylko z Twoich list. Nadal są dostępne na listach właścicieli, a jeśli chcesz odzyskać je z powrotem na swoje urządzenie, możesz po prostu poprosić tę osobę o ponowne udostępnienie Ci notatki.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli usuniesz notatki, które ktoś Ci udostępnił, nie zostaną one przeniesione do folderu „Ostatnio usunięte”, a zatem nie można ich odzyskać w ten sposób. Zamiast tego możesz po prostu kliknąć oryginalny link, udostępniony przez właściciela, aby edytować notatkę lub poprosić go o ponowne udostępnienie.

Zauważa, że ​​ktoś udostępniony Tobie nie przejdzie do ostatnio usuniętego folderu

Krok 3: Szybkie sposoby na odzyskanie usuniętych notatek iPhone'a

Jeśli sprawdziłeś wszystkie powyższe i nadal nie możesz zlokalizować usuniętych notatek, dobrym pomysłem może być rozważenie użycia oprogramowania do odzyskiwania danych, aby je odzyskać. Jednym z najlepszych programów do odzyskiwania danych, których możesz użyć, jest aFoneSoft D-Back. Może to być przydatne przy odzyskiwaniu danych, nawet jeśli nie masz kopii zapasowej i możesz odzyskać usunięte notatki bardzo łatwo w kilku prostych krokach. Możesz także odzyskać notatki z plików kopii zapasowej iTunes lub iCloud bez przywracania urządzenia.

Zanim zaczniesz, pobierz i zainstaluj D-Back na swoim komputerze.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Scenariusz 1: Jeśli nie masz żadnej kopii zapasowej

Jeśli nie masz kopii zapasowej notatek, wykonaj te proste czynności, aby je odzyskać.

Jeśli nie masz żadnej kopii zapasowej

Scenariusz 2: Jeśli masz kopię zapasową notatek w iTunes

Jeśli masz kopię zapasową notatek w iTunes, oto jak je wyodrębnić.

Jeśli masz kopię zapasową notatek w iTunes

Scenariusz 3: Jeśli wykonałeś kopię zapasową notatki za pośrednictwem iCloud

Jeśli chcesz wyodrębnić brakujące notatki z kopii zapasowej iCloud, wykonaj te proste czynności.

Jeśli masz kopię zapasową swojej notatki za pośrednictwem iCloud

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 4: Skontaktuj się z Apple w celu uzyskania pomocy

Jeśli nadal nie widzisz folderu „Ostatnio usunięte” i nie masz dostępu do swoich notatek na żadnym ze swoich urządzeń, problem może być związany z serwerem. W takim przypadku możesz potrzebować bezpośredniego wsparcia Apple. Apple zaleca, abyś przede wszystkim skontaktował się z operatorem, aby sprawdzić, czy jest to problem z siecią po ich stronie. Jeśli tak nie jest, następnym krokiem jest znalezienie lokalnego Autoryzowanego Serwisu Apple i dostarczenie urządzenia do sprawdzenia i naprawy w razie potrzeby.

Często zadawane pytania

Q1. Gdzie jest ostatnio usunięty folder w notatkach iPhone'a?

Możesz łatwo znaleźć album Ostatnio usunięte, przewijając w dół w aplikacji Notatki. Dotknij go, aby go otworzyć, i możesz sprawdzić lub odzyskać usunięte notatki.

Q2. Dlaczego nie mam ostatnio usuniętego folderu w aplikacji Notatki?

Ogólnie wszystkie usunięte notatki zostaną usunięte do folderu Ostatnio usunięte z pierwotnego miejsca. Jeśli nie możesz znaleźć folderu w aplikacji Notatki, możliwe, że ustawiłeś konto Gmail lub Yahoo do synchronizacji notatek lub ostatnio usunięte notatki zostały wyczyszczone lub po prostu nie usunąłeś żadnych notatek.

Q3. Czy mogę odzyskać usunięte notatki bez ostatnio usuniętego folderu?

Zdecydowanie tak. Jeśli nie masz kopii zapasowej usuniętych notatek i nie ma ostatnio usuniętego albumu w aplikacji Notatki, możesz wypróbować narzędzie do odzyskiwania danych D-Back. Wybierz "Odzyskaj z urządzenia iOS" i postępuj zgodnie z powyższym kroki aby odzyskać usunięte notatki.

Gorące artykuły