Jak odzyskać zdjęcia z zagubionego / skradzionego iPhone'a?

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak odzyskać zdjęcia z zagubionego / skradzionego iPhone'a?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Pytanie
„Mój iPhone został skradziony miesiąc temu. Skonfigurowałem „usuń zawartość” i blok iCloud za pomocą aplikacji Znajdź mój iPhone. Zastanawiam się tylko, czy będę mógł odzyskać zdjęcia, które mam na skradzionym iPhonie, za pomocą strumienia zdjęć lub przywracania iCloud. Mam teraz nowego iPhone'a i chcę wiedzieć, czy istnieje sposób na odzyskanie zdjęć z utraconego iPhone'a. Mój MacBook jest zalogowany na moim koncie iCloud. Czy mogę uzyskać dostęp do zdjęć na moim MacBooku?”

  1. Spróbuj zlokalizować swojego iPhone'a/iPada, może uda się go odzyskać.
  2. Jeśli nie można go odzyskać, wystarczy odzyskać niezapomniane zdjęcia z zagubionego / skradzionego iPhone'a / iPada.

Zanim zagłębimy się w rozwiązania dotyczące odzyskiwania zdjęć ze skradzionego iPhone'a / iPada, powiemy Ci, jak zlokalizować iPhone'a / iPada.

Jak zlokalizować skradziony lub zgubiony iPhone / iPad?

Po zgubieniu iPhone'a / iPada lub stwierdzeniu, że iPhone został skradziony, spróbuj go zlokalizować jak najszybciej:

  1. Uzyskaj dostęp do iCloud przez przeglądarkę internetową, jeśli widzisz tylko Ustawienia, Myśl przewodnia, Liczby i O Nas, oznacza to, że skradziony iPhone nie jest powiązany z Twoim kontem iCloud. Nie możesz nic zrobić, aby odzyskać zdjęcia, chyba że włączyłeś iCloud na swoim iPhonie. Z drugiej strony, jeśli włączyłeś iCloud na zgubionym iPhonie, możesz przejść do następnego kroku.
  2. Kliknij "Wszystkie urządzenia” na Twoim koncie iCloud lista wszystkich Twoich urządzeń powiązanych z tym kontem iCloud będzie wyświetlana jako dwa typy urządzeń: online i offline. Jeśli urządzenia offline zostały aktywowane w ciągu ostatnich 24 godzin, zobaczysz ostatnie znane Lokalizacja.
  3. Wybierz urządzenie, które chcesz zlokalizować. Jeśli urządzenie jest nadal online, zobaczysz je na mapie. Jeśli nie uda się zlokalizować urządzenia, możesz zobaczyć ostatnią znaną lokalizację.
  4. Zaznacz „Powiadom mnie kiedy znajdziesz”, otrzymasz wiadomość e-mail po uruchomieniu zgubionego iPhone'a lub w trybie online.

Jeśli nie uda Ci się zlokalizować swojego iPhone'a, pokażemy Ci kilka metod, dzięki którym możesz spróbować odzyskać zdjęcia. W tym artykule podzielimy się z wami tymi sposobami jeden po drugim.

Zakładając, że włączyłeś Zdjęcia iCloud

Całkowicie możliwe jest przywrócenie zdjęć na urządzenie, jeśli włączyłeś zdjęcia iCloud. Dzieje się tak, ponieważ Zdjęcia iCloud umożliwiają synchronizację zdjęć na wszystkich urządzeniach korzystających z tego samego Apple ID. Jeśli włączyłeś Zdjęcia iCloud lub masz kopię zapasową swoich zdjęć w iCloud, możesz wypróbować jedno z poniższych rozwiązań, aby dowiedzieć się, jak odzyskać zdjęcia z zagubionego lub skradzionego iPhone'a.

Opcja nr 1 Jak odzyskać zdjęcia z utraconego iPhone'a / iPada - z iCloud bez przywracania

Jednym z najprostszych sposobów na odzyskanie zdjęć jest użycie aFoneSoft D-Back. To narzędzie do odzyskiwania danych jest pomocne w selektywnym pobieraniu danych z utraconego iPhone'a za pomocą iCloud. Zasadniczo pozwala to łatwo uzyskać dostęp do konta iCloud, a następnie wybrać zdjęcia, które chcesz odzyskać.

aFoneSoft D Powrót

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Pomaga łatwo odzyskać zdjęcia z zagubionego lub skradzionego iPhone'a / iPada.
  • Możesz swobodnie wybierać tryby odzyskiwania zgodnie ze swoimi potrzebami: odzyskaj z kopii zapasowej iTunes lub odzyskaj z iCloud, żaden z nich nie wpłynie na bieżące dane na obecnym urządzeniu iDevice, a także obsługuje pobieranie zdjęć bezpośrednio z urządzenia bez tworzenia kopii zapasowej.
  • Oferuje funkcję bezpłatnego podglądu, pozwala sprawdzić możliwe do odzyskania zdjęcia przed zakupem.
  • Kompatybilny z najnowszymi modelami iPhone/iPad, obsługuje działanie w systemie iOS 13/12/11 i wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Aby korzystać z D-Back, pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie wykonaj te bardzo proste kroki;

Krok 1: Uruchom D-back iz głównego okna wybierz „Odzyskaj z iCloud", A następnie kliknij"Start”, aby rozpocząć. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto iCloud, aby uzyskać dostęp do plików kopii zapasowej.

wybierz odzyskiwanie z iCloud

zaloguj się na swoje konto iCloud

Krok 2: Wybierz "zdjęcia” jako typ danych do odzyskania w następnym oknie.

Wybierz zdjęcia

Krok 3: Program przeanalizuje wybraną kopię zapasową pod kątem brakujących zdjęć i wyświetli je w następnym oknie. Wybierz zdjęcia, które chcesz pobrać z listy, a następnie kliknij „wyzdrowieć”, aby zapisać je na komputerze. Musisz kupić licencję odzyskać zdjęcia na komputer.

Podgląd zdjęć z iCloud

Opcja nr 2 Pobierz zdjęcia iCloud na komputer Mac

Możesz także pobrać swoje zdjęcia z iCloud na Maca. Oto jak to zrobić;

Krok 1: Otwórz Zdjęcia na Macu, a następnie kliknij „ZDJĘCIA” z górnego menu.

Krok 2: Kliknij "Preferencje"A następnie kliknij"iCloud” w następnym oknie. Jeśli nigdy nie korzystałeś ze Zdjęć na komputerze Mac, musisz się zalogować, aby kontynuować.

Krok 3: Włączyć "Pobierz Originals na ten Mac”. Blisko "Preferencje” po zakończeniu aktualizacji.

Krok 4: Teraz wybierz „ZDJĘCIA”, a następnie wybierz zdjęcia, które chcesz pobrać na komputer Mac. Możesz wybrać wiele zdjęć, przytrzymując Command can, klikając każdy obraz, który chcesz pobrać.

Krok 5: Kliknij "Plik > Eksportuj > Eksportuj niezmodyfikowane oryginały" jeśli chcesz pobrać oryginalne zdjęcia, które zrobiłeś lub "Eksportuj przedmioty”, jeśli edytujesz obrazy i chcesz mieć aktualne zdjęcia.

Krok 6: Kliknij "eksport” i odzyskałeś swoje zdjęcia z iCloud, które możesz teraz przenieść na komputer, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pobierz zdjęcia iCloud na komputer Mac

Opcja nr 3 Pobierz zdjęcia iCloud na komputer z systemem Windows

Możesz także pobrać zdjęcia iCloud na komputer z systemem Windows. W takim przypadku musisz pobrać aplikację iCloud dla Windows, jeśli jeszcze jej nie masz. Iść do https://support.apple.com/en-us/HT204283 i kliknij "Pobierz”, aby zainstalować go na komputerze, a następnie wykonaj te proste czynności, aby pobrać zdjęcia iCloud na komputer;

Krok 1: Uruchom aplikację iCloud dla Windows, a następnie zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i hasła.

Krok 2: Kliknij na "Opcje” obok Zdjęcia.

Krok 3: Upewnij się, że biblioteka zdjęć iCloud jest włączona, a następnie kliknij „gotowy".

Krok 4: Kliknij "Użyj kodu".

Krok 5: Teraz z menu „Start” wybierz „iCloud Zdjęcia", A następnie kliknij"Pobierz zdjęcia i filmy".

Krok 6: zaznacz pole obok roku, którego zdjęcia chcesz pobrać lub wybierz „Wszystkie kategorie”. Kliknij „Pobierz, a iCloud rozpocznie pobieranie zdjęć na twój komputer.

Pobierz zdjęcia iCloud na komputer z systemem Windows

Opcja #4 Przywróć z kopii zapasowej iCloud

I oczywiście możesz również przywrócić kopię zapasową iCloud na swoje urządzenie, jeśli chcesz odzyskać swoje zdjęcia. Ale przywrócenie urządzenia z iCloud może oznaczać utratę wszystkich nowych danych na urządzeniu. Poniżej przedstawiono sposób przywracania danych z pliku kopii zapasowej iCloud;

Krok 1: Jeśli już skonfigurowałeś urządzenie, musisz najpierw usunąć całą zawartość i ustawienia. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Ogólne warunki > Zresetuj > Wymaż całą zawartość i ustawienia. Powinno to spowodować przejście do ekranu konfiguracji.

Krok 2: Postępuj zgodnie z instrukcjami asystenta konfiguracji, aż dojdziesz do ekranu Aplikacje i dane, a następnie wybierz „Przywróć z iCloud Backup".

Krok 3: Zaloguj się do iCloud i wybierz najbardziej odpowiednią kopię zapasową. Pozostań w kontakcie z siecią Wi-Fi, aż proces się zakończy.

Przywróć z kopii zapasowej iCloud

Zakładając, że wykonałeś kopię zapasową urządzenia w iTunes

Jeśli przed zgubieniem telefonu miałeś kopię zapasową zdjęć w iTunes, istnieją dwa sposoby na odzyskanie zdjęć.

Opcja nr 5 Użyj D-Back, aby wyodrębnić zdjęcia z iTunes bez przywracania

Najlepszym sposobem na uzyskanie zdjęć ze skradzionego / zgubionego iPhone'a za pomocą kopii zapasowej iTunes jest użycie aFoneSoft D-Back, narzędzie do odzyskiwania danych, którego można użyć do wyodrębnienia danych z pliku kopii zapasowej iTunes bez konieczności przywracania urządzenia. Poniżej znajduje się prosty samouczek krok po kroku, który pomoże Ci użyć D-Back do wyodrębnienia potrzebnych zdjęć.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie otwórz go. Z głównego okna wybierz „Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes", A następnie kliknij"Start”. Powinieneś zobaczyć listę plików kopii zapasowej iTunes na tym komputerze w następnym oknie. Wybierz najbardziej odpowiedni, a następnie kliknij „Skanowanie".

Wybierz iTunes Backup

Krok 2: Wybierz "Zdjęcie” w następnym oknie, a następnie kliknij „Dalej" kontynuować.

wybierz typy plików

Krok 3: Na stronie wyników wybierz zdjęcia, które chcesz odzyskać, a następnie kliknij „wyzdrowieć”, aby zapisać je na komputerze.

Podgląd pliku z karty iTunes

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Opcja #6 Przywróć z kopii zapasowej iTunes

Oczywiście możesz po prostu przywrócić kopię zapasową iTunes. Chociaż ważne jest, aby pamiętać, że po przywróceniu możesz utracić wszystkie nowe dane na urządzeniu. Oto jak to zrobić;

Krok 1: Uruchom iTunes na komputerze i podłącz iPhone'a do urządzenia za pomocą kabli USB.

Krok 2: Wybierz iPhone'a, gdy pojawi się w iTunes, a następnie kliknij „Przywracanie kopii zapasowej".

Krok 3: Wybierz najbardziej odpowiednią kopię zapasową, a następnie kliknij „przywracać”. Może być wymagane wprowadzenie hasła, jeśli wybrana kopia zapasowa była zaszyfrowana.

Ważne jest, aby urządzenie było podłączone do komputera do czasu zakończenia procesu. Po przywróceniu kopii zapasowej zdjęcia powinny być z powrotem na urządzeniu.

Przywróć z kopii zapasowej iTunes

bottom Line

Powyżej znajdują się opcje „jak odzyskać zdjęcia z utraconego iPhone'a”. Skradziony iPhone może być denerwujący, profesjonalne narzędzie do odzyskiwania danych może bardzo pomóc, podczas gdy w tej chwili odzyskanie skradzionego iPhone'a jest niemożliwe.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły