Jak przenieść wiadomości WeChat z iPhone'a na komputer?

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak przenieść wiadomości WeChat z iPhone'a na komputer?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 14 września 2021 r.

WeChat to potężna aplikacja, bez której nie możemy dziś żyć. Używamy go do komunikowania się, płacenia, zamawiania i robienia wielu innych rzeczy, które są ściśle związane z naszym codziennym życiem. Oprócz różnych funkcji pełni coraz większą rolę w komunikacji. Zdarza się wielu osobom, że mogą przypadkowo usunąć lub stracić część historii rozmów WeChat. Dlatego przeniesienie rozmów na komputer jako kopię zapasową jest doskonałym pomysłem.

Wymaga zewnętrznego ekstraktora danych, aby wyodrębnić wiadomości z WeChat i przenieść je na komputer. aFoneSoft iTransor Lite - zmieniono nazwę z D-Port (kompatybilny z iOS 14/13/12) to rozwiązanie, dzięki któremu możesz sprawnie przesyłać dane WeChat z urządzeń iOS, kopii zapasowej iTunes i kopii zapasowej iCloud na komputer. Jeśli chcesz w przyszłości przenieść dane WeChat z powrotem na iPhone'a, możesz również użyć aFoneSoft iTransor Lite do tworzenia kopii zapasowych danych WeChat i korzystania z wersji Pro programu, aby przywrócić kopię zapasową na iPhone'a, nawet jeśli działa iOS 14/13/12.

aFoneSoft Ekstraktor danych iPhone'a iTransor Lite (Obsługiwane iOS 14/13/12)

500,000 + Pliki do pobrania

  • Obsługuje do wyodrębnij dane z urządzeń iOS, kopia zapasowa iTunes i kopia zapasowa iCloud.
  • Obsługuje ekstrakcję 18 typów danych, takich jak wiadomości, kontakty, filmy, zdjęcia, notatki, WeChat, WhatsApp, Kik i inne.
  • Możesz sprawdzić kopię zapasową iTunes i kopię zapasową iCloud bez posiadania urządzenia pod ręką lub przywracania go na urządzeniach z systemem iOS.
  • Współpracuje z prawie wszystkimi urządzeniami iOS, takimi jak iPhone 11/XS/XR/X/8 (Plus)/(Plus) i najnowszym oprogramowaniem iOS 14/13/12.
  • Wersja pro aFoneSoft iTransor Lite obsługuje selektywne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych iOS.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

1 Przenieś wiadomości WeChat z iPhone'a na komputer

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aFoneSoft iTransor Lite na twoim komputerze. Uruchom oprogramowanie i wybierz „Kopia zapasowa i eksport z urządzenia”, a następnie „Eksportuj dane”.

Kopia zapasowa i eksport z urządzenia

Krok 2: Podłącz urządzenie do komputera. Wybierz „WeChat” na następnym ekranie, który pojawi się po naciśnięciu przycisku „Dalej” w oknie głównym.

wybierz wechat jako typ pliku

Krok 3: Po podłączeniu urządzenia program rozpocznie skanowanie iPhone'a.

skanuj swój iPhone

Krok 4: Po zakończeniu skanowania ekran podglądu pokaże historię WeChat. Sprawdź zawartość, która jest ważna i kliknij „Eksportuj” na dole i wybierz folder, w którym chcesz zapisać dane z następnego okna.

podgląd wiadomości wechat z iPhone'a

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową wszystkich danych WeChat, możesz przejść do Część 4.

2 Przenieś wiadomości WeChat z kopii zapasowej iTunes na komputer

Krok 1: Z głównego interfejsu wybierz zakładkę „Wyodrębnij dane z kopii zapasowej”. Wybierz iTunes z listy kopii zapasowych. Wybierz odpowiedni plik kopii zapasowej iTunes i kliknij przycisk „Dalej”.

Wyciąg z iTunes Backup

Krok 2: Wybierz WeChat jako plik do wyodrębnienia z następnego okna.

wybierz WeChat jako plik do wyodrębnienia

Krok 3: aFoneSoft D-Port rozpocznie skanowanie plików kopii zapasowej iTunes w poszukiwaniu wiadomości WeChat. Poczekaj chwilę.

Wybierz odpowiedni plik kopii zapasowej

Krok 4: W następnym oknie zobaczysz podgląd wiadomości WeChat, które możesz wyodrębnić. Zaznacz te, które chcesz przenieść i kliknij „Wyodrębnij”. Po zakończeniu ekstrakcji musisz wybrać miejsce, w którym chcesz zapisać dane. Wybierz miejsce docelowe na komputerze i pozwól programowi zakończyć proces.

wyodrębnij wiadomości wechat z kopii zapasowej iTunes

3 Przenieś wiadomości WeChat z kopii zapasowej iCloud na komputer

Krok 1: Naciśnij opcję „Wyodrębnij dane z kopii zapasowej” z interfejsu aFoneSoft iTransor Lite. Następnie kliknij „Pobierz kopię zapasową iCloud”.

wybierz WeChat jako plik

Krok 2: Wprowadź dane logowania iCloud na następnym ekranie, który pojawi się po kliknięciu „Dalej”. (Proszę zapewnić, że aFoneSoft D-Port nie zarejestruje twoich danych logowania.)

Krok 3: Program pokaże Ci dostępne pliki kopii zapasowej. Wybierz plik, z którego chcesz wyodrębnić i przenieść dane na komputer.

wybierz plik kopii zapasowej icloud

Krok 4: Musisz wybrać WeChat jako plik z następnego ekranu, aby móc przesłać dane.

wybierz WeChat jako plik

Krok 5: Program rozpocznie pobieranie danych WeChat z kopii zapasowej iCloud. Czas zakończenia procesu zależy od rozmiaru danych WeChat. Proszę być cierpliwym.

wybierz WeChat jako plik

Krok 6: Zobacz wszystkie możliwe do wyodrębnienia dane WeChat na ekranie podglądu i wybierz te, które są cenne. po zakończeniu pobierania. Kliknij przycisk „Wyodrębnij”, aby rozpocząć wyodrębnianie zawartości. Na małym wyskakującym ekranie wybierz lokalizację, w której chcesz przechowywać wyeksportowaną historię WeChat.

wyeksportuj dane WeChat

4 Twórz kopie zapasowe tylko wiadomości WeChat na iPhonie na komputer (bezpłatny sposób)

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera i kliknij „Utwórz kopię zapasową i eksportuj z urządzenia” znajdujący się w lewym panelu.

Utwórz kopię zapasową danych WeChat

Krok 2: Następnie wybierz opcję „Utwórz kopię zapasową WeChat” z prawej strony ekranu. Następny ekran poprosi o potwierdzenie. Po prostu naciśnij „Utwórz kopię zapasową”, aby kontynuować proces.

zacznij tworzyć kopie zapasowe swoich danych WeChat

Krok 3: Rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej WeChat, a po zakończeniu procesu zostaniesz o tym powiadomiony. Nie zapomnij również, że urządzenie powinno być podłączone w trakcie procesu.

kopia zapasowa danych WeChat została pomyślnie utworzona

aFoneSoft iTransor Lite to właściwy wybór, aby w kilku prostych krokach przenieść historię WeChat z iPhone'a z prawie wszystkimi wersjami iOS, w tym najnowszym iOS 14/13/12, na komputer PC/Mac. Jego potężne funkcje umożliwiają również selektywne tworzenie kopii zapasowych iPhone'a i wyodrębnianie danych z kopii zapasowej iTunes lub iCloud. Pobierz Free Trial teraz sprawdź, czy jest to odpowiednie narzędzie dla Ciebie.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

5 Przywróć tylko wiadomości WeChat z iTunes lub iCloud Backup na iPhone'a

Jeśli chcesz przenieść powyższą kopię zapasową WeChat na iPhone'a w przyszłości, możesz zastosować wersję Pro aFoneSoft iTransor Lite, czyli aFoneSoft iTransor (obsługuje iOS 14/13/12), który ma wszystkie funkcje, które aFoneSoft iTransor Lite obsługuje, a także funkcję, która aFoneSoft iTransor Lite nie obsługuje, który selektywnie przywraca dane takie jak WeChat, WhatsApp, Wiadomości (więcej będzie obsługiwanych w nowej wersji) z iTunes/iCloud/aFoneSoft kopia zapasowa na iPhone'a. Oznacza to, że możesz przenieść powyższą kopię zapasową WeChat na iPhone'a lub przesłać wiadomości WeChat z kopii zapasowej iCloud / iTunes na iPhone'a bez wpływu na inne dane na urządzeniu. Zobaczmy, jak to zrobić.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Krok 1: Na początek otwórz pobrany wcześniej program. Kliknij „Przywróć kopię zapasową na urządzenie”, a następnie otrzymasz listę kopii zapasowych (iTunes, iCloud i aFoneSoft kopie zapasowe) na ekranie. Teraz musisz wybrać żądany plik kopii zapasowej i nacisnąć „Dalej”.

wybierz przywrócenie kopii zapasowej

Uwaga: jeśli nie możesz znaleźć kopii zapasowej iCloud (jeśli przywracasz z kopii zapasowej iCloud) na liście, możesz zobaczyć opcję „Zaloguj się na swoje konto iCloud, aby pobrać potrzebną kopię zapasową” tuż pod listą. Kliknij go, a będziesz mógł uzyskać kopię zapasową iCloud.

Krok 2: Po wybraniu jednego pliku kopii zapasowej kliknij opcję „Przywróć częściową kopię zapasową” dostępną na ekranie.

kliknij przywróć częściową kopię zapasową

Krok 3: Po wybraniu częściowej kopii zapasowej musisz wybrać typ pliku, który chcesz przywrócić. Zaznacz pole obok „WeChat”. Następnie połącz swoje urządzenie z komputerem. Po wykryciu możesz wyświetlić podgląd danych, a następnie przywrócić je do urządzenia lub po prostu kliknąć „Przywróć bezpośrednio” bez podglądu.

wybierz typ danych, które chcesz przywrócić

Krok 4: Jeśli wybierzesz opcję Podgląd i przywracanie, możesz wyświetlić podgląd wiadomości WeChat po zakończeniu skanowania. Po potwierdzeniu kliknij „Przywróć”.

podgląd danych w kopii zapasowej

Teraz możesz wybierać spośród opcji scalania i zastępowania. Po podjęciu decyzji możesz już iść. iTransor (kompatybilny z iOS 13/12) zrobi za Ciebie resztę, a wkrótce będziesz mógł przeglądać wiadomości WeChat na swoim iPhonie.

33-scal-lub-zamień.jpg

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły