Jak łatwo wyświetlić kopię zapasową iTunes (obsługiwany iOS 15/14/13/12)

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak łatwo wyświetlić kopię zapasową iTunes (obsługiwany iOS 15/14/13/12)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 14 września 2021 r.

Szczerze mówiąc, Apple zapewnia doskonałą obsługę użytkowników, aby poradzić sobie z rosnącą ilością danych na urządzeniach z systemem iOS. Możesz wykonać kopię zapasową danych na iCloud lub iTunes. Ponieważ pamięć iCloud jest ograniczona (5 GB), większość użytkowników lubi tworzyć kopie zapasowe w iTunes.

Tu pojawia się problem. Kopia zapasowa iTunes nie jest czytelna. Jak wyświetlić kopię zapasową iTunes? Jednym z dostępnych sposobów jest przywrócenie kopii zapasowej na urządzeniu z systemem iOS. Jest to jednak naprawdę trudna decyzja, jeśli chcesz wyświetlić tylko niektóre dane, ponieważ utracisz wszystkie bieżące dane poprzez przywrócenie. Na pewno możesz wykonać kolejną kopię zapasową istniejących danych, a następnie ponownie odtworzyć nowo utworzoną kopię zapasową. Jest to jednak naprawdę niewygodne i czasochłonne.

Nie martw się! Przeczytaj ten przewodnik, dowiesz się, jak zlokalizować i łatwo przeglądać kopie zapasowe iTunes bez przywracania.

1. Ogólna lokalizacja kopii zapasowej iTunes na komputerze Mac lub Windows

Wygodnie jest używać iTunes do tworzenia kopii zapasowych naszych urządzeń. Ale czy znasz lokalizację pliku kopii zapasowej na swoim komputerze i jak uzyskać do niego dostęp?

Na komputerze Mac, kopię zapasową iTunes można znaleźć, wpisując ~/ Biblioteka / Obsługa aplikacji / MobileSync / Backup / w centrum uwagi.

Aby wyszukać określoną kopię zapasową na komputerze Mac, wykonaj następujące czynności:

Krok 1. Uruchom iTunes.

Krok 2. W menu głównym kliknij „iTunes” i wybierz „Preferencje”.

Krok 3. W wyświetlonym oknie kliknij „Urządzenia” i wybierz kopię zapasową, którą chcesz. Kliknij na niego i wybierz „Pokaż w Finderze”.

znajdź kopie zapasowe iTunes na komputerze Mac

Dla Windows XP, musisz iść do Dokumenty i ustawienia (nazwa użytkownika)Dane aplikacjiApple KomputerMobileSyncKopia zapasowa a znajdziesz kopię zapasową.

Aby wyszukać określoną kopię zapasową na komputerze z systemem Windows, wykonaj następujące czynności:

Krok 1. Przejdź do przycisku wyszukiwania na każdym. W systemie Windows 7 przejdź do „Start”, w systemie Windows 8 jest to „Lupa” w prawym górnym rogu, podczas gdy Windows10 znajdziesz ją obok ikony „Start”.

Krok 2. Teraz wprowadź te: %appdata%.

Krok 3. Kliknij „Zwrot”.

Krok 4. Następnie kliknij dwukrotnie foldery „Apple Computer> MobileSync> Backup”, a otrzymasz kopię zapasową iTunes.

Lokalizacja kopii zapasowych Windows iTunes

W systemie Vista, 7, 8 i 10, Przejdź do Użytkownicy (nazwa użytkownika) AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup. Upewnij się, że znasz nazwę użytkownika swojego komputera, a następnie edytuj katalog przed kopiowaniem.

2. Jak wyświetlić i wyodrębnić kopię zapasową iTunes na komputerze?

Powyższe wskazówki pozwalają jedynie zlokalizować pliki kopii zapasowej. Co zrobić, jeśli chcesz uzyskać dostęp i zobaczyć szczegóły w tych plikach kopii zapasowej iTunes? Będziesz musiał użyć narzędzia innej firmy, które obsługuje wyodrębnianie danych z plików kopii zapasowej iTunes. Zalecane jest potężne oprogramowanie, które może wyodrębniać i przeglądać pliki z kopii zapasowej iTunes, co jest aFoneSoft Przeglądarka kopii zapasowej iTunes iTransor Lite (który został przemianowany z D-Port). To narzędzie nie tylko wyodrębnia pliki z pliku kopii zapasowej iCloud, ale także eksportuje pliki na urządzeniach z systemem iOS. Poniżej znajdują się niektóre z jego głównych cech.

aFoneSoft Przeglądarka kopii zapasowej iTunes iTransor Lite (obsługiwany iOS 15/14)

500,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Obsługuje eksportowanie danych z urządzenia iOS, kopii zapasowej iTunes i kopii zapasowej iCloud.
  • Może wyodrębnić różne 18 rodzajów danych, takich jak zdjęcia, wiadomości, filmy, notatki głosowe, kontakty, dzienniki połączeń, wiadomości WhatsApp, wiadomości KiK, zakładki Safari i inne.
  • Obsługuje różne urządzenia iOS, takie jak iPod Touch 4, iPod Touch 5, iPad 4, iPad 3, iPad Mini, iPad Air, iPhone SE/6/7/8/XS/XR/11/12 i wiele innych.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Jak wyświetlić kopię zapasową iTunes za pomocą aFoneSoft iTransor Lite

Teraz skupmy się na tym, jak wyświetlić kopię zapasową iTunes. Najpierw pobierz aFoneSoft iTransor Lite na komputerze, a następnie zainstaluj i uruchom go. Następnie możesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem.

Krok 1. Wybierz „Wyodrębnij dane z kopii zapasowej”

W lewym panelu okna głównego kliknij przycisk „Wyodrębnij dane z kopii zapasowej”. Wybierz kopię zapasową iTunes, którą chcesz wyodrębnić.

Wybierz ekstrakt z kopii zapasowej iTunes

Krok 2. Wybierz pliki i skanuj

Wybierz typy plików, które chcesz wyodrębnić z plików kopii zapasowej iTunes, aby wyświetlić. Możesz kliknąć "Wybierz wszystko" u dołu, aby wyświetlić wszystkie typy danych. Kliknij „Dalej”, aby wybrać plik kopii zapasowej, a następnie kliknij „Skanuj” w prawym dolnym rogu.

Wybierz pliki

Krok 3. Wyświetl podgląd i wyodrębnij pliki kopii zapasowej iTunes

Zeskanowane pliki są wyświetlane w oknie programu. Teraz możesz zobaczyć pliki zawarte w tej kopii zapasowej. Po wybraniu plików, które chcesz wyświetlić, możesz kliknąć „Wyodrębnij” w prawym dolnym rogu. Następnie pojawi się wyskakujące okno. Wybierz folder docelowy, aby zapisać dane. Następnie możesz je przeglądać w dowolnym momencie na swoim komputerze.

Podgląd i wyodrębnianie plików kopii zapasowej iTunes

Czy to nie jest łatwe i wygodne w użyciu? aFoneSoft Przeglądarka kopii zapasowej iTunes iTransor Lite przeglądać i wyodrębniać dane z pliku kopii zapasowej iTunes? Po prostu spróbuj teraz! Wszelkie uwagi dotyczące tego przewodnika będą bardzo mile widziane.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły