Odzyskiwanie danych iPada po przywróceniu ustawień fabrycznych

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Odzyskiwanie danych iPada po przywróceniu ustawień fabrycznych

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

W pewnym momencie może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych na naszym iPadzie. Przywracając ustawienia fabryczne, oczekujemy lepszej wydajności i naprawiamy różne usterki systemu iOS, które utrudniają płynne działanie. Jedną z oczywistych konsekwencji związanych z przywróceniem ustawień fabrycznych jest utrata danych. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem iPada, oto bardzo przydatny przewodnik dotyczący odzyskiwania danych iPada po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Czy mogę odzyskać dane z iPada po przywróceniu ustawień fabrycznych?

Po przywróceniu ustawień fabrycznych dane przechowywane na iPadzie zostaną usunięte. Jednak nie musisz się tym denerwować dzięki oficjalnym funkcjom, takim jak kopie zapasowe iTunes i iCloud. Jeśli zapisałeś swoje pliki w kopii zapasowej iCloud lub kopii zapasowej iTunes, możesz łatwo przywrócić kopię zapasową z powrotem na iPada. Byłby to najłatwiejszy sposób na odzyskanie danych iPada po przywróceniu ustawień fabrycznych. Ale ta metoda ma również swoje ograniczenia i opiszemy je w tym artykule.

Chociaż niektórzy użytkownicy nie wykonują metodycznie kopii zapasowych swoich danych w iCloud lub iTunes, nadal mogą mieć szansę na odzyskanie danych. Ale w takim przypadku będą musieli skorzystać z pomocy oprogramowania do odzyskiwania danych innej firmy. Nawet jeśli możliwość odzyskania danych może się różnić, wypróbowanie narzędzia innej firmy jest lepsze niż nie posiadanie absolutnie nic.

Jeśli chodzi o oprogramowanie do odzyskiwania danych na iPada, istnieje wiele opcji do rozważenia. Jednak ważne jest, aby otrzymać niezawodne oprogramowanie, takie jak aFoneSoft D-Back któremu zaufało już wiele autorytatywnych stron internetowych.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Jeśli szukasz wygodnego, niezawodnego i szybkiego sposobu na sprawdzenie odzyskiwania danych iPada po przywróceniu ustawień fabrycznych, D-Back to doskonała opcja. Od tego momentu przyjrzyjmy się, jak odzyskać dane iPada po przywróceniu.

Odzyskiwanie danych iPada po przywróceniu ustawień fabrycznych bez kopii zapasowej

Najpierw załóżmy, że nie zapisałeś kopii zapasowych w iTunes lub iCloud i przywróciłeś iPada. Oto jak odzyskać dane za pomocą D-Back.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj aFoneSoft D-Back w komputerze i uruchom go. Przejdź do opcji „Start” znajdującej się pod opcją „Odzyskaj z urządzenia iOS”. Możesz podłączyć iPada do komputera i poczekać, aż program go wykryje. Kliknij „Dalej”.

podłącz swoje urządzenie

Krok 2.Wybierz typ plików, które chcesz odzyskać i naciśnij „Skanuj”. Możesz poczekać na zakończenie procesu skanowania.

wybierz typy danych

Krok 3.Następnie zobaczysz teraz listę plików do odzyskania. Możesz kliknąć opcję „Pokaż tylko usunięte pliki” lub kliknąć każdą kartę. Wybierz dokładne pliki, które chcesz odzyskać, i kliknij „Odzyskaj”. W ostatnim kroku wybierz lokalizację folderu, w którym chcesz zapisać swoje pliki.

Podgląd pliku z karty iOS

Odzyskiwanie danych iPada po przywróceniu ustawień fabrycznych z kopii zapasowej iTunes

Jak wspomnieliśmy, Apple oferuje iTunes, aby pomóc Ci przywrócić kopię zapasową, ale działa tylko wtedy, gdy wcześniej udostępniłeś kopię zapasową iTunes. Oznacza to, że jeśli nigdy nie używasz iTunes do tworzenia kopii zapasowej urządzenia, nie możesz przywrócić za pomocą oficjalnego iTunes. Co więcej, jeśli poprzednia kopia zapasowa iTunes jest uszkodzona, nie możesz jej również użyć.

1Za pośrednictwem oficjalnego przywracania kopii zapasowej iTunes

Jeśli utworzyłeś kopię zapasową wszystkich plików w iTunes i musisz je odzyskać po przywróceniu, możesz wykonać następujące czynności.

Gorące artykuły