Zakładki do iPhone'a zniknęły? Oto kilka skutecznych rozwiązań! (Obsługiwane iOS 15/14/13)

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Zakładki do iPhone'a zniknęły? Oto kilka skutecznych rozwiązań! (Obsługiwane iOS 15/14/13)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 8 września 2021 r.

Pytanie
Używam iOS 14 na iPadzie i iPhonie i brakuje zakładek. Próbowałem wyczyścić moje ciasteczka, ale nie wróciły. Skonfigurowane przeze mnie foldery nadal tam są, podobnie jak historia. Co mogę teraz zrobić, aby ponownie zobaczyć moje zakładki?

Prawdopodobnie również byłeś w takiej sytuacji: otwierasz Safari, tylko po to, by odkryć, że wszystkie zakładki z iPhone'a w Safari zniknęły. Zakładki, zwłaszcza Ulubione, mogą zawierać wiele ważnych informacji, których nie możesz stracić. Jesteś więc kompletnie zagubiony i nie wiesz dokładnie, co wcześniej poszło nie tak, a tym bardziej co dalej - desperacko chcesz odzyskać swoje zakładki, ale bardziej boisz się, że niewłaściwe operacje pogorszą sytuację.

W rzeczywistości „zakładki Safari znikają” nie jest niczym nowym i istnieją skuteczne sposoby rozwiązania tego problemu i jego naprawienia. W tym artykule przedstawimy kilka możliwych rozwiązań bez wpływu na inne dane.

Część 1. Przed oficjalnym rozpoczęciem

Zanim oficjalnie zaczniesz rozwiązywać ten problem, możesz wykonać kilka podstawowych kroków. Jeśli masz szczęście i faktycznie jest to jakiś drobny problem, który powoduje ten problem, te „prace przygotowawcze” wystarczą, aby przywrócić zniknięte zakładki Safari do normalnego stanu. Jeśli nie, nie martw się. Nadal możesz przejść do następnych dwóch części, aby wypróbować wprowadzone metody.

Metoda 1. Uruchom ponownie aplikację Safari

Jest to pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić natychmiast po stwierdzeniu braku zakładek Safari — zamknięcie i ponowne otwarcie aplikacji Safari.

Krok 1. Stuknij przycisk Home, aby wyświetlić wszystkie aplikacje dla użytkowników iPhone'a 8 i wcześniejszych iPhone'ów, lub przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć widok wielozadaniowy dla użytkowników iPhone'a X i nowszych.

Krok 2. Stuknij w aplikację Safari i przesuń ją w górę, aby zamknąć aplikację.

Krok 3. Stuknij w aplikację Safari i uruchom ją ponownie.

Spróbuj ponownie otworzyć aplikację Safari

Ponowne uruchomienie Safari może nie przynieść żadnych owoców i być może nadal nie możesz nigdzie znaleźć zakładek. Jeśli tak się stanie, musisz przejść do następujących metod.

Metoda 2. Wymuś uruchomienie iPhone'a

Wymuszone uruchomienie iPhone'a może pomóc w rozwiązaniu niektórych nieznanych problemów. Oto jak to zrobić.

W przypadku modeli iPhone 8 lub nowszych, naciśnij przycisk zwiększania i zmniejszania głośności. Następnie przytrzymaj przycisk zasilania, aż logo Apple pojawi się na ekranie.

uruchom ponownie iPhone'a

Dla iPhone'a 7 lub 7 Plus, przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności wraz z przyciskiem zasilania, aż logo Apple zacznie migać na ekranie.

W przypadku iPhone'a 6s lub starszych modeli, trzymaj wciśnięty przycisk zasilania i przycisk Home, aż logo Apple pojawi się na ekranie.

Metoda 3. Upewnij się, że data i godzina są prawidłowe

Czasami nieprawidłowa data i godzina może powodować problemy, takie jak zniknięcie zakładek iPhone'a. Sprawdzając i upewniając się, że dane i czas są ustawione poprawnie, istnieje szansa na naprawienie tego problemu.

Iść do Ustawienia > Ogólne > Data i czas. włączać "Ustaw automatycznie". Jeśli jest już włączony, wyłącz go, poczekaj chwilę i włącz ponownie.

sprawdź datę i godzinę

Metoda 4. Sprawdź ustawienia iCloud

Jeśli włączyłeś Safari w iCloud, możesz sprawdzić ustawienia iCloud, aby sprawdzić, czy problem tkwi w tym. Rozwiązanie problemu synchronizacji, jeśli taki istnieje, z pewnością może pomóc w odzyskaniu zakładek iPhone'a.

Iść do Ustawienia > [Twoje imię] > iCloud, sprawdź, czy Safari jest włączone.

Jeśli tak, spróbuj go wyłączyć , poczekaj kilka minut, a następnie włącz go ponownie. Wybierać „Usuń z mojego iPhone'a” jeśli Twoje dane znajdują się na co najmniej jednym z Twoich komputerów. W przeciwnym razie wybierz „Zachowaj na moim iPhonie”.

sprawdź ustawienia icloud

Oprócz tych wymienionych powyżej możesz również podjąć inne kroki, takie jak: sprawdzanie połączenia sieciowego i aktualizowanie urządzenia aby zobaczyć, czy będą działać.

Część 2. Odzyskaj zakładki iPhone'a z iCloud.com

Dzięki usłudze iCloud możesz odzyskać utracone zakładki iPhone'a za pośrednictwem iCloud.com. Wykonaj poniższe kroki.

Krok 1: Zmierzać do iCloud.com i zaloguj się na swoje konto.

Krok 2: Stuknij "Ustawienia konta" z głównego interfejsu. Przewiń stronę w dół i kliknij „Przywróć zakładki” w Zaawansowane Sekcja.

przywróć zakładki

Krok 3: Wybierz archiwum zakładek do przywrócenia i potwierdź.

przywróć zakładki

Po zakończeniu operacji uruchom ponownie aplikację Safari i sprawdź, czy zakładki wróciły teraz, czy nie.

Część 3. Odzyskiwanie utraconych zakładek Safari bez utraty danych

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa dobrze, być może potrzebujesz profesjonalnej pomocy narzędzi. aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie danych iPhone'a to doskonałe oprogramowanie, które może odzyskać utracone lub usunięte zakładki Safari, Notatki głosowe, Łączność, wiadomości, Historia połączeń i tak dalej, z urządzenia iOS w różnych scenariuszach. Główne cechy są wyróżnione poniżej:

Po co wybierać aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie danych iPhone'a

Kroki, aby odzyskać utracone zakładki iPhone'a

Z aFoneSoft D-Back, możesz szybko odzyskać zakładki Safari i odzyskać Ulubione z iPhone'a. Rozpocznij proces, pobierając i instalując oprogramowanie.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1.Wybierz tryb odzyskiwania

Aby korzystać z programu, musisz najpierw wybrać tryb odzyskiwania. W takim przypadku przyjrzymy się, jak odzyskać zakładki iPhone Safari w najszybszy i najłatwiejszy sposób- „Odzyskaj z urządzenia iOS”.

Odzyskaj z urządzenia iOS

Kliknij "Początek" i podłącz urządzenie do komputera.

Krok 2.pliki skanowania

Wybierać „Zakładki” jako typ pliku, który chcesz odzyskać i naciśnij "Kolejny" przycisk, program rozpocznie proces skanowania w celu wyszukania zakładek w telefonie iPhone.

pliki skanowania

Krok 3.Podgląd i odzyskiwanie zakładek

Po zakończeniu procesu skanowania wszystkie możliwe do odzyskania pliki zostaną wyświetlone na stronie wyników. Możesz najpierw wyświetlić podgląd zakładek, wybrać, co chcesz odzyskać, a na koniec kliknąć "Wyzdrowieć" odzyskać je.

Podgląd i odzyskiwanie zakładek

Gratulacje! Odzyskałeś brakujące zakładki z iPhone'a. Ale oprócz tego możesz też odzyskiwać zakładki iPhone'a selektywnie z kopii zapasowej iTunes, co oszczędza kłopotów z pełnym przywróceniem.

Sprawdź poniższy samouczek wideo, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz.

YouTube Video

Wnioski

Problem „zakładek iPhone'a zniknął” nigdy nie powinien Cię martwić, dopóki go nie masz aFoneSoft D-Back. Dzięki temu potężnemu pomocnikowi każdy będzie mógł w ciągu kilku minut przywrócić utracone pliki, w tym Ulubione Safari. Co więcej, D-Back zapewnia bezpłatna wersja próbna, dzięki której możesz zeskanować i wyświetlić podgląd tego, co możesz najpierw odzyskać. Nie wahaj się i kup teraz najbardziej niesamowita cena!

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły