Zgubiłeś wszystkie kontakty na iPhonie? 5 sposobów na ich odzyskanie

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Zgubiłeś wszystkie kontakty na iPhonie? 5 sposobów na ich odzyskanie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

„Mój iPhone nagle usunął wszystkie moje kontakty. Problemy zaczęły się, gdy próbowałem zadzwonić, ale iPhone po prostu wraca do ekranu głównego za każdym razem, gdy naciskam zielony przycisk. Następnie wyłączyłem telefon i włączyłem go ponownie, aby spróbować rozwiązać problem tylko po to, aby wszystkie moje kontakty zniknęły. Kiedy otwieram moje kontakty, nie ma nazwisk, tylko numery. Proszę pomóż!"

Otrzymaliśmy wiele podobnych skarg od naszych użytkowników i pomyśleliśmy, że nadszedł czas, aby rozwiązać ten problem. Jeśli brakuje Twoich kontaktów na iPhonie, czytaj dalej, ponieważ podzielimy się z Tobą powodami utraty wszystkich kontaktów na iPhonie i sposobem ich odzyskania.

Dlaczego kontakty iPhone'a zostały usunięte

Istnieje kilka powodów, dla których możesz utracić kontakty na swoim iPhonie, niektóre z najczęstszych to:

W zależności od sytuacji zebraliśmy wszystkie możliwe poprawki w następnym rozdziale.

5 sposobów na odzyskanie utraconych kontaktów

Istnieje również kilka sposobów na odzyskanie kontaktów w zależności od tego, czy masz kopię zapasową, czy nie. Oto niektóre z najbardziej skutecznych;

Zmień ustawienia w Kontaktach iCloud

Jest również prawdopodobne, że utrata kontaktów wynika z niewłaściwego ustawienia iCloud. Jeśli włączyłeś „Kontakty” w iCloud, Twoje kontakty z iPhone'a będą przechowywane w iCloud. Jeśli w dowolnym momencie wyłączysz tę opcję „Kontakty” w iCloud, kontakty znikną z urządzenia. Jeśli włączyłeś „Kontakty” w iCloud, możesz sprawdzić, czy przypadkowo nie wyłączyłeś tej opcji.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> iCloud> Kontakty i włącz go, jeśli jest wyłączony. Jeśli opcja jest włączona, ale kontakty się nie pojawiają, wyłącz ją, a następnie włącz, aby uruchomić ponowną synchronizację. Twoje kontakty powinny wrócić na urządzenie za kilka minut.

scal kontakty

Sprawdź domyślne konto kontaktów w Ustawieniach

Według Odpowiedź Sperla w społecznościach Apple, prawdopodobnie możesz po prostu mieć nieprawidłowe ustawienie konta kontaktów. Sprawdź w „Ustawienia> Kontakt> Konto domyślne lub przejdź do Ustawienia> Hasła i konta> Konta, w których przechowujesz kontakty i upewnij się, że pojawiają się wszystkie kontakty ze wszystkich preferowanych kont. Na przykład, jeśli włączysz konta iCloud tylko wtedy, gdy masz kontakty zarówno w iCloud, jak i w Outlooku, może brakować kontaktów z Outlooka.

Sprawdź domyślne konto kontaktów w Ustawieniach

Odzyskaj utracone kontakty iPhone'a bez kopii zapasowej

Jeśli nie włączyłeś kontaktów iCloud i masz pewność, że zgubiłeś kontakty na swoim urządzeniu, możesz potrzebować narzędzia innej firmy, takiego jak aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie danych iPhone'a które pomogą Ci łatwo odzyskać usunięte kontakty. Dopóki kontakty nie zostaną nadpisane, dobre narzędzie do odzyskiwania danych iPhone'a powinno pomóc w łatwym odzyskaniu. Poniżej przedstawiono kroki, aby odzyskać utracone kontakty z iPhone'a bez kopii zapasowej.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze. Uruchom go po zakończeniu instalacji.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 2: Wybierz tryb „Odzyskaj z urządzenia iOS” z zakładki i podłącz iPhone'a do komputera.

Wybierz Odzyskaj z trybu urządzenia iOS

Krok 3: Wybierz plik, który chcesz odzyskać. Gdy to zrobisz, będziesz musiał zeskanować urządzenie. W zależności od ilości zawartości przechowywanej na urządzeniu może to zająć trochę czasu. Poczekaj, aż proces się zakończy.

Wybierz plik, który chcesz odzyskać

Krok 4: Ostatni krok wymaga sprawdzenia wyników i podglądu kontaktów, które chcesz odzyskać. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk Odzyskaj i poczekać, aż proces się zakończy.

sprawdź wyniki

Przywróć kontakty z iCloud.com

Możesz również przywrócić kontakty z iCloud.com, jeśli wcześniejsza wersja tych kontaktów została zarchiwizowana. Oto jak to zrobić;

Krok 1: Przejdź do iCloud.com iw sekcji ustawień, w sekcji zaawansowane, kliknij „Przywróć kontakty”.

Przejdź do iCloud.com

Krok 2: Znajdź wersję kontaktów lub grupy kontaktów, którą chcesz przywrócić, a następnie kliknij „Przywróć”.

Znajdź wersję kontaktów

Poczekaj, aż kontakty zostaną przywrócone, zanim spróbujesz je edytować. Jeśli zmienisz je w trakcie procesu, zmiany mogą nie zostać zapisane.

Przywróć tylko kontakty z kopii zapasowej iTunes/iCloud

Jeśli masz ostatnią kopię zapasową danych w iTunes lub iCloud na swoim urządzeniu, możesz przywrócić kontakty z jednej z tych kopii zapasowych. Problem polega po prostu na przywróceniu kopii zapasowej iTunes lub iCloud, która często zastępuje dane już na urządzeniu, a także nie ma możliwości selektywnego przywracania tylko kontaktów.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją nazwy narzędzi do tworzenia kopii zapasowych i przywracania innych firm aFoneSoft iTransor to pozwoli Ci „zajrzeć do środka” kopii zapasowej iCloud lub iTunes i selektywnie przywrócić tylko potrzebne kontakty. Umożliwia również tworzenie kopii zapasowej kontaktów, aby uniknąć utraty danych w przyszłości. Oto kroki, aby przywrócić tylko kontakty z pliku kopii zapasowej.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj iTransor na swoim komputerze. Uruchom program po zakończeniu instalacji.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 2: Z zakładki „Przywróć kopię zapasową do urządzenia” wybierz kopię zapasową iTunes lub Kopia zapasowa iCloud pobrana za pomocą iTransor.

Przywróć kopię zapasową do urządzenia

Krok 3: Następnie wybierz „Przywróć częściową kopię zapasową” i wybierz kontakty jako typ danych, które chcesz przywrócić. Upewnij się, że Twoje urządzenie jest połączone.

Przywróć częściową kopię zapasową

Krok 4: Możesz wybrać „Podgląd i przywracanie” lub „Bezpośrednie przywracanie”. iTransor pozwala również na „Scalanie” lub „Zastępowanie” kontaktów z kopii zapasowej na te na urządzeniu.

scalić lub zamienić kontakty

Gorące artykuły