Jak odzyskać dane z iPhone'a po przywróceniu ustawień fabrycznych (obsługiwany iOS 15/14/13/12)

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak odzyskać dane z iPhone'a po przywróceniu ustawień fabrycznych (obsługiwany iOS 15/14/13/12)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Pytanie
„Mój iPhone z systemem iOS 14 przestał odpowiadać po aktualizacji kilku aplikacji. Aby ponownie zadziałało, postanowiłem przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. W rezultacie jednak wszystkie moje dane na urządzeniu zniknęły! Jestem teraz taki niespokojny, ale nie wiem, co robić. Czy ktoś może mi pomóc odzyskać moje dane?”

Przywracanie ustawień fabrycznych może być dobrym sposobem na naprawienie nieodpowiadającego urządzenia, ale podobnie jak w powyższym przypadku, łatwo prowadzi do tragicznej utraty danych. "Czy dane można odzyskać po przywróceniu ustawień fabrycznych iPhone'a?" - To pytanie zadawane przez wielu zdesperowanych użytkowników iPhone'a. Na szczęście odpowiedź jest pozytywna. Istnieją środki zaradcze, aby odzyskać dane w jak największym stopniu po przywróceniu ustawień fabrycznych. Więc jeśli masz takie same kłopoty, zamiast odczuwać wyrzuty sumienia, przeczytaj metody oferowane w tym artykule i sprawdź, czy będą działać!

Metoda 1. Odzyskaj dane po przywróceniu ustawień fabrycznych bez kopii zapasowej (obsługiwany iOS 15/14/13)

Zasadniczo nie jest łatwo odzyskać dane iPhone'a po przywróceniu ustawień fabrycznych, a jest to jeszcze trudniejsze, gdy nie masz do tego żadnej kopii zapasowej. W takiej sytuacji narzędzie do odzyskiwania danych jest warte próby zwiększenia wskaźnika sukcesu. Tutaj aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie danych iPhone'a jest zdecydowanie zalecane.

Jako ekspert w odzyskiwaniu utraconych danych, aFoneSoft D-Back zapewnia 4 różne tryby przywracania do odzyskiwanie danych z dużą skutecznością w różnych sytuacjach takie jak przywrócenie ustawień fabrycznych, iPhone uszkodzony przez wodę, zgubiony iPhoneoraz uaktualnienie/obniżenie wersji iOS. Jest zdolny do przywracanie utraconych danych bezpośrednio z urządzenia iOS bez kopii zapasowej a także przywracanie tego, co zostało usunięte z kopii zapasowej iTunes / iCloud. Co więcej, D-Back umożliwia użytkownikom przede wszystkim podgląd, aby lepiej zdecydować, co odzyskać, A następnie selektywnie odzyskać treści, których naprawdę chcą, czego nie można osiągnąć ani za pomocą iTunes, ani iCloud. Wreszcie, ten program obsługuje odzyskiwanie ponad 22 rodzajów danych z prawie wszystkich urządzeń z systemem iOS i jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu iOS, w tym iOS 15/14.

Jak odzyskać dane iPhone'a po przywróceniu ustawień fabrycznych?

Po prostu rozpocznij proces, pobierając i instalując D-Back na swoim komputerze.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Krok 1.Wybierz tryb „Odzyskaj z urządzenia iOS”

run aFoneSoft D-Back na komputerze, a następnie wybierz „Odzyskaj z urządzenia iOS”. Kliknij „Start”, aby rozpocząć.

aFoneSoft D-Back wybierz opcję odzyskiwania

Podłącz iPhone'a do komputera i kliknij „Dalej”, gdy tylko program wykryje urządzenie.

aFoneSoft D-Back podłącz urządzenie ios;

Krok 2.Wybierz Typ pliku

W następnym oknie wybierz typ pliku, który chcesz odzyskać i kliknij „Skanuj”.

aFoneSoft D-Back wybierz typ pliku

Krok 3.Podgląd i odzyskiwanie

Po zakończeniu skanowania wyświetl podgląd i spróbuj znaleźć utracone dane. Wybierz żądane dane, a następnie kliknij „Odzyskaj”, aby je zapisać.

aFoneSoft Podgląd D-Back i odzyskiwanie danych

Uwagi

Usunięte dane można łatwo nadpisać, jeśli nadal używasz iPhone'a po przywróceniu ustawień fabrycznych. Jeśli więc nadal chcesz odzyskać swoje dane, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po utracie danych, jest natychmiastowe zaprzestanie korzystania z urządzenia i wyłączenie połączenia sieciowego.

Metoda 2. Odzyskaj dane po przywróceniu ustawień fabrycznych za pomocą kopii zapasowej iTunes

Jeśli przed przywróceniem ustawień fabrycznych wykonałeś kopię zapasową iPhone'a w iTunes, możesz odzyskać dane za pomocą kopii zapasowej iTunes. W tej części przedstawiono dwa sposoby i możesz wybrać ten, który preferujesz.

2.1. Przywróć iPhone'a z kopii zapasowej iTunes

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera i otwórz iTunes.

Krok 2: W sekcji Podsumowanie kliknij „Przywróć kopię zapasową...”. Wybierz najnowszą kopię zapasową i kliknij „Przywróć”. Pozostaw urządzenie podłączone do zakończenia procesu.

kopii zapasowej iTunes

Uwagi

Oficjalny iTunes nie pozwala na podgląd zawartości, więc nie będziesz wiedział, czy plik kopii zapasowej, z którego chcesz przywrócić, zawiera dane, których naprawdę potrzebujesz, dopóki cały proces nie zostanie zakończony.

2.2. Selektywne odzyskiwanie utraconych danych z kopii zapasowej iTunes

aFoneSoft D-Back jest w stanie pomóc selektywnie odzyskać dane z iPhone'a po przywróceniu ustawień fabrycznych z kopii zapasowej iTunes. I nie musisz przywracać danych.

Uwagi

Należy upewnić się, że utworzyłeś kopię zapasową iPhone'a za pomocą iTunes przed procesem przywracania ustawień fabrycznych, w przeciwnym razie D-Back nie może pomóc w przywróceniu danych z iTunes.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Krok 1.Wybierz metodę odzyskiwania i dane do odzyskania

Uruchom oprogramowanie. Wybierz tryb „Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes”.

wybierz opcję odzyskiwania

Z listy plików kopii zapasowych wybierz ten, z którego chcesz odzyskać dane, i kliknij „Dalej”, aby kontynuować.

aFoneSoft D-Back wybierz kopię zapasową iTunes

Krok 2.Skanuj w poszukiwaniu utraconych danych

Wybierz typ pliku, który chcesz odzyskać, kliknij „Skanuj”, a program rozpocznie skanowanie utraconych danych.

wybierz typy plików

Krok 3.Odzyskaj i zapisz dane

Wyświetl podgląd i wybierz dane, które chcesz odzyskać. Na koniec naciśnij przycisk „Odzyskaj”.

aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie i zapisywanie danych

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Metoda 3. Odzyskaj dane po przywróceniu ustawień fabrycznych za pomocą kopii zapasowej iCloud

Jeśli chcesz, możesz także odzyskać dane z kopii zapasowej iCloud, która obejmuje prawie wszystkie dane i ustawienia urządzenia.

Poniżej znajduje się przewodnik na temat „Jak mogę odzyskać moje dane po przywróceniu ustawień fabrycznych?” z kopią zapasową iCloud.

Krok 1: Po włączeniu urządzenia zobaczysz ekran konfiguracji. Wybierz „Przesuń do konfiguracji”.

Krok 2: Wybierz preferowany język.

Wybierz preferowany język

Krok 3: Wybierz swój region lub kraj.

Krok 4: Połącz się z siecią Wi-Fi. Nie używaj sieci komórkowej, ponieważ pobieranie wszystkich plików może się nie udać.

Upewnij się, że jesteś w sieci Wi-Fi

Krok 5: Na następnym ekranie wybierz, czy chcesz aktywować lub dezaktywować „Usługi lokalizacyjne”. Opcja jest domyślnie włączona.

Krok 6: Na następnym ekranie wybierz „Przywróć z kopii zapasowej iCloud” i wprowadź swoje dane logowania do iCloud.

wprowadź swoje dane logowania do iCloud

Krok 7: Zgadzam się z „Regulaminem”. Musisz ponownie zaakceptować warunki na następnym ekranie.

zaakceptuj warunki

Krok 8: Wybierz najnowszą kopię zapasową z listy dostępnych plików kopii zapasowych.

Wybierz ostatni plik kopii zapasowej

Krok 9: Poczekaj na zakończenie procesu przywracania, a Twoje dane wrócą na urządzenie.

Uwagi

przewodnik wideo

YouTube Video

Gorące często zadawane pytania dotyczące przywracania ustawień fabrycznych

Q1. Czy stracę dane, jeśli przywrócę ustawienia fabryczne?

Po przywróceniu ustawień fabrycznych iPhone'a oprogramowanie telefonu powraca do pierwotnego stanu. Wygląda na to, że wyczyściłeś pamięć. Jednak dane nie są tracone, tylko tkwią w tle. Lepiej jest wykonać odzyskiwanie danych przed zapisaniem nowych danych, aby uniknąć nadpisania istniejących danych.

Q2. Jakie dane zostaną utracone po przywróceniu ustawień fabrycznych iPhone'a?

Dane utracone po przywróceniu ustawień fabrycznych to głównie Twoje dane osobowe. Należą do nich aplikacje, wiadomości, kontakty, filmy, zdjęcia, muzyka, kalendarz itp. Możesz jednak odzyskać wszystkie te dane z kopii zapasowej iTunes lub iCloud. Ale jeśli wcześniej nie utworzyłeś kopii zapasowej danych, możesz skorzystać z aplikacji innych firm, takich jak aFoneSoft D-Back do bezpośredniego odzyskiwania.

Q3. Czy ktoś może odzyskać moje dane po przywróceniu ustawień fabrycznych?

Tak, ktoś może odzyskać dane iPhone'a po przywróceniu ustawień fabrycznych, o ile nie dodał żadnych nowych danych do urządzenia. Po zapisaniu nowych danych nadpisuje usunięte dane i uniemożliwia to.

Wnioski

Przywracanie ustawień fabrycznych powoduje utratę danych, ale istnieją metody na ich odzyskanie. W dwóch różnych przypadkach — z kopią zapasową i bez niej — w tym artykule podano odpowiednie porady. Odzyskiwanie danych z iPhone'a po przywróceniu ustawień fabrycznych bez kopii zapasowej niewątpliwie wymaga więcej wysiłku, podczas gdy to doskonałe narzędzie, aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie danych iPhone'a obiecuje rozwiązać problem za Ciebie w najprostszy i najskuteczniejszy sposób. Nie wahaj się i wypróbuj już teraz!

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły