Jak odzyskać dane z wyłączonego iPhone'a?

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak odzyskać dane z wyłączonego iPhone'a?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Coś dzieje się nagle, Twój iPhone jest wyłączony, gdy zapomnisz hasła lub uaktualnisz do iOS 14. Nie możesz z niego korzystać ani nawet uzyskać dostępu do żadnych danych na nim. chociaż jest to koszmarna sytuacja dla każdego, powinieneś wiedzieć, że można to naprawić. Jedynym problemem jest to, że jest tylko jeden sposób, aby go ponownie włączyć. Jedynym sposobem, aby dostać się do urządzenia, które zostało wyłączone, jest jego uprzednie wymazanie.

Oznacza to, że wszystkie dane z urządzenia, które nie były dostępne w pliku kopii zapasowej iTunes lub iCloud, zostaną usunięte. W tym artykule podzielimy się z Tobą trzema różnymi sposobami usuwania i odzyskiwania danych z wyłączonego iPhone'a.

Część 1: Typowe sytuacje, które mogą wyłączyć Twój iPhone

Nie zawsze masz kontrolę nad swoim iPhone'em, który może zostać wyłączony. Może to być spowodowane:

niepełnosprawnych-iphone

Część 2: Czy mogę odzyskać dane z wyłączonego iPhone'a?

To zależy od różnych sytuacji. Jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać dane bezpośrednio z wyłączonego iPhone'a, jest to całkiem niemożliwe. Na szczęście, jeśli masz telefon zsynchronizowany z iTunes lub iCloud lub masz alternatywną opcję dostępu do tych dwóch baz danych, możesz go odzyskać.

Część 3: Wymaż i odzyskaj zapisane dane do wyłączonego iPhone'a

1Wyłączony iPhone był wcześniej synchronizowany z iTunes

Wymaż i odzyskaj dane z wyłączonego iPhone'a za pomocą iTunes

Jeśli wcześniej zsynchronizowałeś ten iPhone lub iPad z komputerem, nadal możesz wykonać kopię zapasową swojego iPhone'a za pomocą iTunes. Bez tej przesłanki nie będziesz w stanie sprawić, by Twój iPhone zaufał komputerowi lub odblokował urządzenie bez hasła, a Twoje urządzenie nie zostanie wtedy pomyślnie połączone z iTunes.

Krok 1: Otwórz iTunes i podłącz iPhone'a lub iPada do tego komputera za pomocą kabla USB.

Krok 2: Gdy Twój iPhone pojawi się w iTunes, wybierz go. Następnie kliknij przycisk „Utwórz kopię zapasową”, aby kontynuować. Po zakończeniu procesu tworzenia kopii zapasowej plik kopii zapasowej iTunes zostanie zapisany na komputerze.

kopia zapasowa iPhone'a do iTunes

Następnie wykonaj te proste czynności, aby przywrócić urządzenie, a tym samym je włączyć:

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera, z którym się zsynchronizowałeś, a następnie poczekaj, aż iTunes zsynchronizuje się z Twoim urządzeniem i utworzy kopię zapasową.

Krok 2: Po zakończeniu synchronizacji kliknij „Przywróć iPhone'a”, a po przejściu do ekranu konfiguracji podczas przywracania iPhone'a dotknij „Przywróć z kopii zapasowej iTunes”. Wybierz najnowszą kopię zapasową, aby przywrócić urządzenie.

g

Wymaż urządzenie w trybie odzyskiwania

Jeśli nie skonfigurowałeś funkcji Znajdź mój iPhone na iCloud ani nie zsynchronizowałeś urządzenia z iTunes, możesz wymazać urządzenie w trybie odzyskiwania. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera i uruchom iTunes.

Krok 2: Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a. Możesz to zrobić, przytrzymując jednocześnie przyciski Uśpij / Obudź i Początek, aż zobaczysz ekran odzyskiwania. (W przypadku iPhone'a 7 trzymasz przyciski Uśpij / Obudź i zmniejszania głośności)

Krok 3: Gdy zobaczysz opcję Przywróć lub zaktualizuj wyskakujące okienko iPhone'a w iTunes, wybierz „Przywróć”, a iTunes pobierze oprogramowanie dla urządzenia.

Wymaż urządzenie w trybie odzyskiwania

Krok 4: Poczekaj na zakończenie procesu, a następnie skonfiguruj urządzenie jako nowe. Jeśli proces potrwa dłużej niż 15 minut, urządzenie wyjdzie z trybu odzyskiwania i trzeba będzie zacząć od nowa.

2Wyłączony iPhone nigdy nie był synchronizowany z iTunes

Jeśli nigdy nie synchronizowałeś się z iTunes, musisz użyć trybu odzyskiwania, aby przywrócić urządzenie. Spowoduje to usunięcie urządzenia. Upewnij się, że wcześniej skonfigurowałeś Znajdź mój iPhone w iCloud. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Z dowolnego innego urządzenia przejdź do https://www.icloud.com/find a następnie zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID.

Krok 2: Kliknij „Wszystkie urządzenia”, a następnie wybierz urządzenie, które chcesz usunąć. Kliknij „Wymaż iPhone'a”, aby usunąć urządzenie.

wymazać-iphone-z-icloud

Krok 3: Możesz wybrać przywrócenie urządzenia lub skonfigurowanie go jako nowego.

Część 4: Wskazówki dotyczące niektórych konkretnych sytuacji z wyłączonym iPhone'em

1Wskazówki dla użytkowników, których iPhone jest wyłączony z powodu zapomnienia hasła do ekranu:

Faza 1: Odblokuj urządzenie:

Metody odblokuj swoje urządzenie zostały już opisane powyżej. Zgodnie z oficjalnym zaleceniem Apple istnieją dwa sposoby na usunięcie iPhone'a bez hasła. Musisz jednak wiedzieć, że jeśli Twoje urządzenie zostanie wymazane, bieżące dane nie zostaną odzyskane bezpośrednio. Musisz polegać na swoim wsparciu.

Faza 2: Odzyskaj dane z wyłączonej kopii zapasowej iPhone'a w przypadku utraty danych

Jeśli odblokowałeś urządzenie, może być konieczne przywrócenie poprzedniej kopii zapasowej. Przed przywróceniem nie możesz przeglądać kopii zapasowej iTunes, jak chcesz. Tutaj aFoneSoft D-Back jest wysoce zalecana.

Dzięki D-Back możesz przeglądać kopię zapasową iTunes i iCloud przed przywróceniem i wyodrębnić je na komputer, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Oczywiście, jeśli utracone dane nie zostaną nadpisane, możesz spróbować odzyskać dane bezpośrednio z urządzenia na komputer. I jest kompatybilny z iOS 14.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki, jak odzyskać z kopii zapasowej iTunes

  1. Kliknij „Start” na karcie „Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes” po lewej stronie.

Odzyskaj z iTunes

  1. Wybierz potrzebne typy danych.

wybierz typy plików

  1. Wybierz najbardziej odpowiednie z listy kopii zapasowych i dotknij „Skanuj”, aby kontynuować.

Wybierz iTunes Backup

  1. Wyświetl podgląd danych i wybierz, czego potrzebujesz, aby zapisać je na swoim komputerze.

Podgląd pliku z karty iTunes

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki, jak odzyskać z kopii zapasowej iCloud

  1. Kliknij „Start” na karcie „Odzyskaj z kopii zapasowej iCloud” po lewej stronie.

Odzyskaj z iCloud

  1. Wybierz typy plików, które chcesz odzyskać.

Wybierz pliki, które chcesz odzyskać

  1. Zaloguj się do informacji o swoim koncie iCloud i sprawdź listę kopii zapasowych. Wybierz kopię zapasową iCloud, z której chcesz odzyskać dane. Kliknij „Dalej”, aby rozpocząć pobieranie.

Wypełnij swoje konto iCloud

  1. Wyświetl podgląd pobranych danych i zapisz to, czego potrzebujesz na komputerze.

Podgląd pliku z karty iCloud

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

2Wskazówki dla użytkowników, których iPhone jest wyłączony z powodu problemów z iOS:

Jeśli coś jest nie tak z Twoim iOS, nie martw się. Za pomocą kilku kliknięć może Ci w tym pomóc również uniwersalny D-Back.

Kroki naprawiania iPhone'a z wyłączonym oprogramowaniem w trybie standardowym bez utraty danych

  1. Wprowadź urządzenie w tryb odzyskiwania lub tryb DFU, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  2. Pobierz odpowiedni firmware.

pobierz pakiet oprogramowania układowego

  1. Napraw problem z iOS na swoim urządzeniu i przywróć urządzenie do normy.

zakończyłem naprawianie systemu iOS

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Uwagi: Może być konieczne przejście do zaawansowanego trybu standardowego, jeśli ten tryb standardowy nie działa. Szanse na utratę danych są znacznie większe, ale zawsze będziesz mógł przywrócić najnowszą kopię zapasową.

3 Wskazówki dla użytkowników, których iPhone jest wyłączony z powodu problemów sprzętowych:

Jeśli Twoje urządzenie jest wyłączone sprzętowo, przepraszamy, że jedynym sposobem jest zwrócenie się o pomoc do sklepu Apple Store. Powyższe oprogramowanie innych firm, o którym wspomnieliśmy, może naprawiać tylko problemy z systemem iOS, co oznacza, że ​​problemy sprzętowe na urządzeniach z systemem iOS przekraczają jego możliwości. W takim przypadku lepiej skorzystaj ze wsparcia Apple, aby otrzymać czek.

Uwagi: Powinieneś regularnie tworzyć kopie zapasowe iPhone'a na PC lub Macu za pomocą aFoneSoft Ekstraktor danych iPhone'a D-Back na wypadek, gdybyś kiedykolwiek stanął w obliczu takiej sytuacji awaryjnej. To świetny sposób na jak najszybszy powrót do normalności po utracie danych.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

aFoneSoft D-Back to podstawowe narzędzie, którego można regularnie używać do tworzenia kopii zapasowych danych, a także do odzyskiwania danych na komputer, aby uniknąć nadpisywania danych. Upewnij się więc, że zdobyłeś narzędzie i nie dopuść do tego, aby Twój iPhone znalazł się w trudnych sytuacjach.

Gorące artykuły