Jak odzyskać usunięte wiadomości tekstowe na iPhone

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak odzyskać usunięte wiadomości tekstowe na iPhone

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 czerwca 2021 r.

Szybkie spojrzenie: Jak odzyskać usunięte wiadomości tekstowe na iPhonie? - W tym poście opowiemy Ci 5 praktycznych metod i 1 szybkie rozwiązanie, aby odzyskać usunięte wiadomości tekstowe na iPhonie.

Utrata danych zdarza się często, podobnie jak wiadomości tekstowe. Możesz nieostrożnie usunąć niektóre bardzo ważne wiadomości tekstowe, które chcesz natychmiast przywrócić. Jest również bardzo prawdopodobne, że nie masz kopii zapasowej przed ich przypadkowym usunięciem. Niezależnie od tego, czy masz kopię zapasową, czy nie, zapoznaj się z tym przewodnikiem i wybierz odpowiednią metodę odzyskiwania usuniętych wiadomości tekstowych z iPhone'a.

Szybka nawigacja [Ukryć]

Część 1. Czy możesz odzyskać usunięte teksty z iPhone'a?

Odpowiedzią może być tak lub Nie - to zależy od sytuacji. Sprawdź je poniżej.

Przypadek 1. Kiedy masz ich kopię zapasową

Jeśli korzystałeś już z iTunes lub iCloud do utworzenia kopii zapasowej urządzenia, możesz przejść przez część 2 i przywracaj teksty na swoim urządzeniu za darmo. Największą wadą jest jednak to, że nie można wyświetlić pliku kopii zapasowej przed przywróceniem. Nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli usunięte wiadomości nie są zawarte w pliku kopii zapasowej.

Przypadek 2. Kiedy nie masz ich kopii zapasowej

Przypuśćmy, że usunąłeś niektóre wiadomości tekstowe z iPhone'a i nie masz plików kopii zapasowych do przywrócenia, czy można odzyskać te usunięte wiadomości tekstowe? Ogólnie tak. Dopóki wiadomości nie zostaną jeszcze nadpisane, zawsze możesz je odzyskać.

Czemu? Najpierw zastanówmy się dokąd trafiają wiadomości z iPhone'a po usunięciu?.

Większość użytkowników nie wie, że iPhone zapisuje wszystkie dane w bazie danych SQLite. Po usunięciu wiadomości tekstowych są one po prostu przenoszone z kategorii „Przydzielone” do kategorii „Nieprzydzielone”, a rzeczywiste dane są nadal dostępne. Jeśli jednak utworzysz nowe dane, kategoria „Nieprzydzielone” zostanie zajęta jako pierwsza, a to spowoduje nadpisanie usuniętych informacji. Jeśli usunięte wiadomości nie zostały jeszcze nadpisane, możesz użyć narzędzia innej firmy, aby uzyskać dostęp do bazy danych SQLite i odzyskać te dane nawet bez tworzenia kopii zapasowej. Jeśli tak jest, to rozwiązanie w część 3 będzie idealnym wyjściem z tego.

Przypadek 3. Gdy nie masz kopii zapasowej, a usunięte wiadomości tekstowe są zastępowane

W takim przypadku możesz poprosić o pomoc tylko swojego operatora komórkowego. Istnieje prawdopodobieństwo, że usunięte wiadomości tekstowe są przechowywane na ich serwerze.

Aby zapobiec tego rodzaju dylematom, trzeba:

  1. Przestań używać swojego iPhone'a tam i wtedy.
  2. Wyłącz sieć swojego iPhone'a i spróbuj odzyskać je z wiadomości iCloud: przejdź do Ustawienia > Twoje imię > iCloud > przełącz „Wiadomości" wyłącz i włącz ponownie > wybierz "Pobieranie wiadomości z iCloud” z wyskakującego powiadomienia.

pobieraj wiadomości tekstowe z iCloud

To szybkie rozwiązanie może się nie powieść, ponieważ usunięcie mogło już zostać zsynchronizowane z iCloud. Następnie możesz wybrać spośród następujących rozwiązań w zależności od swojej sytuacji.

Część 2. Odzyskaj usunięte wiadomości tekstowe na iPhonie z kopii zapasowej iCloud / iTunes za darmo

To rozwiązanie ma zastosowanie do przypadek 1: możesz przywrócić urządzenie z kopii zapasowej iCloud lub iTunes, aby odzyskać usunięte wiadomości tekstowe.

1. Przywróć usunięte wiadomości iPhone'a z kopii zapasowej iTunes

  1. Wystarczy podłączyć telefon do komputera, a następnie uruchomić iTunes.
  2. Kliknij ikonę urządzenia, gdy pojawi się w iTunes.
  3. W opcji Kopie zapasowe kliknij „Przywracanie kopii zapasowej" aby wybrać najbardziej odpowiednią kopię zapasową, a następnie kliknij "przywracać".

odzyskać z iTunes

Uwagi

2. Przywróć usunięte wiadomości tekstowe iPhone'a bez komputera - z kopii zapasowej iCloud

Jak mogę odzyskać usunięte wiadomości tekstowe z mojego iPhone'a bez komputera? Oto przewodnik.

Krok 1: Iść do Ustawienia > Ogólne warunki > Zresetuj na iPhonie, a następnie wybierz „Wymaż całą zawartość i ustawienia".

zresetuj swój iPhone

Krok 2: Następnie Twój iPhone uruchomi się ponownie. Na ekranie Aplikacje i dane wybierz Odzyskaj z kopii zapasowej iCloud, a następnie zaloguj się do iCloud i wybierz „Wybierz kopię zapasową”, a następnie wybierz z listy dostępnych kopii zapasowych w iCloud.

wybierz Przywróć z kopii zapasowej iCloud

Uwagi

Część 3. Odzyskaj usunięte teksty z iPhone'a za pomocą D-Back [Przewodnik wideo]

Pod warunkiem, że utkniesz w scenariuszu opisanym w przypadek 2lub po prostu nie chcesz przywracać całej kopii zapasowej na swoje urządzenie, a następnie aFoneSoft D-Back to niewątpliwie idealne rozwiązanie. Może pomóc w odzyskaniu usuniętych wiadomości tekstowych z iPhone'a bez tworzenia kopii zapasowej w kilku prostych krokach. Dostępne są zarówno wersje Windows, jak i Mac.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Opcja 1. Odzyskaj usunięte wiadomości bezpośrednio z iPhone'a bez kopii zapasowej

Jak korzystać aFoneSoft D-Back, aby zeskanować urządzenie i wyszukać/odzyskać usunięte wiadomości tekstowe? Poniżej znajdują się konkretne kroki w celach informacyjnych.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj D-Back na swoim komputerze. Uruchom program na swoim komputerze, a następnie wybierz „Odzyskaj z urządzenia iOS".

wybierz wiadomość z ios

Krok 2. Podłącz iPhone'a do komputera, a następnie kliknij „Dalej", gdy tylko program rozpozna urządzenie.

podłącz swoje urządzenie

Krok 3. Wybierz "Wiadomość" z następnego okna i kliknij "Skanowanie”, aby rozpocząć skanowanie telefonu w poszukiwaniu usuniętych wiadomości tekstowych.

wybierz wiadomość z ios

Krok 4. Po kilku minutach powinieneś zobaczyć wszystkie możliwe do odzyskania wiadomości na następnym ekranie. Wybierz te, które chcesz odzyskać, a następnie kliknij „wyzdrowieć”, program pozwoli Ci wybrać jeden folder do przechowywania potrzebnych wiadomości tekstowych.

wybierz do odzyskania

Opcja 2. Selektywnie wyodrębnij usunięte wiadomości iPhone'a z kopii zapasowej iTunes

Ta opcja działa tylko wtedy, gdy wcześniej utworzyłeś dostępną kopię zapasową iTunes. Oficjalny iTunes nie pozwala na przeglądanie jego zawartości, więc nie będziesz wiedzieć, czy zawiera potrzebne wiadomości, chyba że wykonasz przywracanie.

Teraz aFoneSoft D-Back może całkowicie rozwiązać ten problem, ponieważ pozwala wyświetlić i sprawdzić, czy kopia zapasowa iTunes zawiera potrzebne wiadomości. Oto jak.

Krok 1. Wybierz "Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes"I kliknij"Start„. Następnie zobaczysz wszystkie kopie zapasowe iTunes na komputerze. Wybierz jedną z wymienionych, a następnie kliknij „Dalej".

Krok 2. Wybierz "Wiadomość" jako typ danych do odzyskania. Kliknij "Skanowanie", aby umożliwić programowi skanowanie wybranego pliku kopii zapasowej.

Krok 3. Po zakończeniu skanowania zostaną wyświetlone wszystkie wiadomości. Wybierz te, które chcesz i kliknij "wyzdrowieć"aby je uratować.

odzyskać dane

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Opcja 3. Selektywnie wyodrębnij usunięte wiadomości iPhone'a z kopii zapasowej iCloud

Przed przywróceniem urządzenia z kopii zapasowej iCloud musisz usunąć wszystkie dane i ustawienia z urządzenia, co oznacza utratę wszystkich bieżących danych. Na szczęście D-Back pomoże, ponieważ umożliwia przeglądanie i odzyskiwanie zawartości iCloud bez jej przywracania.

Krok 1. Wybierz "Odzyskaj z iCloud” i kliknij Start przycisk. Zaloguj się do swojego konta iCloud przy użyciu informacji Apple ID.

Krok 2. Kliknij "iCloud kopii zapasowej" i dotknij "SkanowaniePrzycisk ".

Krok 3. Cała kopia zapasowa zostanie wyświetlona na następnym ekranie, wybierz jedną i kliknij „Dalej".

Krok 4. Wybierz "Wiadomości" typ danych, jak chcesz je odzyskać, i kliknij "Skanowanie”, aby przejść do procesu skanowania.

Krok 5. Następnie zostaną wyświetlone wszystkie możliwe do odzyskania wiadomości tekstowe, wybierz wiadomości tekstowe, które chcesz odzyskać, a następnie zostaną one zapisane na twoim komputerze.

przejrzyj i odzyskaj

Uwagi

Korzystając z trybu „Odzyskaj z iCloud” nie można obecnie uzyskać kopii zapasowych iCloud z powodu ograniczeń serwera Apple. Nasi technicy nad tym pracują, proszę się spodziewać.

Recenzje wszystkich metod

Ze wszystkich powyższych metod możesz wybrać tę, która jest dla Ciebie odpowiednia. I to widzimy D-Back jest prostszy i praktyczniejszy w użyciu niż jakiekolwiek inne metody:

przez D-Back za pośrednictwem oficjalnego iTunes za pośrednictwem oficjalnego iCloud
Wskaźnik sukcesu Wysoki Średni Średni
Odzyskaj usunięte wiadomości bez kopii zapasowej tak Nie Nie
Podgląd przed odzyskiem tak Nie Nie
Opcje odzyskiwania Selektywnie lub w pełni Tylko w pełni przywróć Tylko w pełni przywróć
Odzyskaj usunięte wiadomości tekstowe bez komputera Nie Nie tak
Trudność Łatwo Kompleks Kompleks

Z powyższej analizy możesz zrozumieć zalety i wady wszystkich metod. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie. Ponadto niektórzy użytkownicy przesłali nam swoje opinie i tutaj możemy przyjrzeć się jednemu z nich:

recenzja-użytkownika-2

Przewodnik wideo: Odzyskaj usunięte wiadomości tekstowe iPhone

YouTube Video

Często zadawane pytania dotyczące odzyskiwania wiadomości iPhone

1. Czy usunięte wiadomości tekstowe zniknęły na zawsze?

Usunięte wiadomości tekstowe nie przepadają na zawsze. Ogólnie rzecz biorąc, system operacyjny Twojego iPhone'a przydziela przestrzeń znaną jako jednostki lub klastry. Służą do przechowywania nowych plików zaraz po ich utworzeniu. Ale po usunięciu pliku system operacyjny anuluje przydział miejsca, które było wcześniej zajmowane przez ten plik. Po prostu usuwa wskaźniki i udostępnia przestrzeń do ponownego wykorzystania. Jeśli więc żadne dane nie zostaną zapisane w tym miejscu, usunięty plik można odzyskać. Ale będziesz potrzebować narzędzia do odzyskiwania, aby odzyskać swoje pliki na wypadek zapisania większej ilości danych i zastąpienia nieprzydzielonego miejsca. Dlatego nie zapisuj dalszych danych podczas próby odzyskania usuniętych danych.

2. Jak daleko wstecz można odzyskać wiadomość tekstową?

Szansa na odzyskanie nie jest zbytnio związana z czasem, w którym je usuniesz, ale z tym, czy zostały nadpisane. Przestań więc korzystać z urządzenia po utracie danych. Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, że wiadomości, które właśnie usunąłeś, prawdopodobnie nie zostaną zdefiniowane jako porzucone dane przez urządzenie. Jeśli więc używasz narzędzia do odzyskiwania danych, aby odzyskać usunięte wiadomości tekstowe, czasami oprogramowanie nie może ich natychmiast zeskanować. Ale później będzie dobrze.

3. Czy mogę odzyskać usunięte wiadomości tekstowe na iPhonie bez komputera?

Oprócz przywracania z iCloud lub iTunes istnieje inny sposób pobieraj wiadomości tekstowe na iPhonie bez komputera). Jeśli nie masz kopii zapasowych, jedynym sposobem na odzyskanie usuniętych wiadomości jest poleganie na oprogramowaniu innych firm. Na razie nie ma całkowicie darmowego oprogramowania do odzyskiwania danych iPhone'a, ale większość z nich ma bezpłatne wersje próbne. Może możesz spróbować jednego z nich, aby sprawdzić, czy działa w Twojej sytuacji.

4. Czy mogę odzyskać tylko usunięte wiadomości tekstowe z kopii zapasowej iCloud?

Nie można selektywnie odzyskać usuniętych wiadomości tekstowych, przywracając je z kopii zapasowej iCloud. Aby odzyskać z kopii zapasowej iCloud, musisz przywrócić całą kopię zapasową, w tym inne dane. Ale możesz odzyskać określone wiadomości tekstowe za pomocą niektórych narzędzi do odzyskiwania danych.

Wnioski

Istnieją metody odzyskiwania usuniętych wiadomości tekstowych, niezależnie od tego, czy masz kopie zapasowe, czy nie. Po przejrzeniu tego artykułu być może znalazłeś dla siebie praktyczne rozwiązanie. Najlepiej regularnie tworzyć kopie zapasowe urządzenia, ponieważ może to zwiększyć szanse na odzyskanie usuniętych tekstów.

Gorące artykuły