[Pełny przewodnik 2021] Jak odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp na iPhonie

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > [Pełny przewodnik 2021] Jak odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp na iPhonie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Wiadomości WhatsApp nie są trwale usuwane z telefonu po ich usunięciu. Są nadal przechowywane w poprzedniej kopii zapasowej, a także w samym urządzeniu. W zależności od okoliczności istnieją różne sposoby: odzyskać wiadomości WhatsApp na iPhonie. W tym poście wymieniono 5 metod. Czytaj dalej ten artykuł i sprawdź więcej szczegółów.

Część 1. Darmowe sposoby na odzyskanie usuniętych czatów WhatsApp

1.1 Bezpośrednie odzyskiwanie usuniętych wiadomości WhatsApp z historii czatów rozmówcy

Co więc robisz, jeśli usunąłeś czaty WhatsApp z iPhone'a? Przede wszystkim możesz spróbować odzyskać usunięte wiadomości za pomocą historii czatów znajomego. Jest to najprostsze podejście, które jest zalecane, gdy wiadomości nadal znajdują się w historii czatu drugiego rozmówcy. Więc możesz poprosić go / ją o wyeksportuj historię czatów WhatsApp i wyślij go do Ciebie. Lub po prostu zrzut ekranu wiadomości WhatsApp i wyślij Ci zdjęcie.

eksportuj czaty WhatsApp

Ale czasami proszenie kogoś o pomoc w tym jest wstydliwe. Ponieważ technologia chmury stała się doskonałym sposobem tworzenia kopii zapasowych, znacznie łatwiej jest odzyskać dane po usunięciu. To jest powód, dla którego mówimy o innych metodach 3 w tej części, ponieważ są one łatwe do odzyskania wiadomości WhatsApp za darmo.

1.2 Przywróć tylko dane WhatsApp z kopii zapasowej iCloud

Jak wiesz, WhatsApp można połączyć z kontem iCloud, aby zapisać kopię zapasową aplikacji. W ten sposób możesz przywrócić dane WhatsApp z kopii zapasowej iCloud.

Krok 1: Sprawdź, czy masz włączone automatyczne tworzenie kopii zapasowych, przechodząc do Ustawienia > Czat > Kopia na czacie.

sprawdź kopię zapasową WhatsApp

Krok 2: Jeśli tak, odinstaluj aplikację WhatsApp i upewnij się, że zweryfikowałeś swój numer telefonu po ponownej instalacji.

Krok 3: Po prostu dotknij Przywróć historię czatu i odzyskasz usunięte wiadomości Whatsapp po zakończeniu procesu przywracania.

przywrócić wiadomości WhatsApp z kopii zapasowej

Uwagi
 • Musisz być zalogowany przy użyciu identyfikatora Apple ID, którego używasz, aby uzyskać dostęp do iCloud.
 • Powinieneś wcześniej wykonać kopię zapasową wiadomości Whatsapp w iCloud lub dostroić automatyczną kopię zapasową.

1.3 Przywróć całą kopię zapasową iCloud, aby odzyskać wiadomości WhatsApp

Oprócz powyższego rozwiązania możesz również przywrócić całą kopię zapasową iCloud, która zawiera usunięte wiadomości WhatsApp. Wcześniej musisz upewnić się, że w iPhonie jest wystarczająco dużo miejsca do przechowywania danych w pliku kopii zapasowej iCloud. Wykonaj poniższe kroki:

Krok 1. otwarty Ustawienia > Ogólne warunki > Zresetuj > Usuń wszystkie treści i ustawienia.

Krok 2. Stuknij w Usuń teraz, wprowadź hasło, aby potwierdzić.

Krok 3. Przejdź do konfiguracji urządzenia, dotknij Przywróć z iCloud Backup, a następnie zaloguj się do iCloud.

Krok 4. Wybierz plik kopii zapasowej, który zawiera usunięte wiadomości WhatsApp do przywrócenia.

Uwagi
 • Spowoduje to usunięcie całej zawartości i ustawień na Twoim iPhonie.
 • Powinieneś wcześniej wykonać kopię zapasową wiadomości Whatsapp w iCloud.
 • Bieżące dane na Twoim iPhonie mogą zostać nadpisane.

1.4 Odzyskaj usunięte wiadomości WhatsApp z kopii zapasowej iTunes

Jeśli wcześniej utworzyłeś kopię zapasową usuniętych wiadomości WhatsApp w iTunes, możesz użyć tej metody, aby je odzyskać:

Krok 1. Otwórz Finder na Macu lub iTunes na PC.

Krok 2. Podłącz iPhone'a do komputera, wybierz „Zaufaj temu komputerowi".

Krok 3. Wybierz iPhone'a, gdy pojawi się w oknie.

Krok 4. Wybierać Przywracanie kopii zapasowej.

Krok 5. Wybierz najbardziej odpowiednią kopię zapasową, kliknij przywracać. Wprowadź hasło do zaszyfrowanej kopii zapasowej, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Uwagi
 • Musisz przywrócić całą kopię zapasową i nie możesz selektywnie wybrać usuniętych wiadomości WhatsApp do przywrócenia.
 • Nie możesz wyświetlić podglądu danych w kopii zapasowej.
 • Wymaga wcześniejszej kopii zapasowej iTunes przed usunięciem.

Część 2. Odzyskaj usunięte rozmowy WhatsApp na iPhonie przez D-Back (bez kopii zapasowej)

Jeśli nie tworzyłeś regularnie kopii zapasowej urządzenia w iTunes lub nie aktywowałeś funkcji automatycznego tworzenia kopii zapasowych w iCloud, możesz się trochę martwić. W tej sytuacji będziesz potrzebować oprogramowania do odzyskiwania danych innej firmy. aFoneSoft Odzyskiwanie danych z iPhone'a D-Back to potężne narzędzie do odzyskiwania, które umożliwia bezproblemowe odzyskiwanie usuniętych wiadomości WhatsApp bez tworzenia kopii zapasowej.

Uznawany przez Cult of Mac i Payetteforward program obsłużył ponad 2 miliony użytkowników w ponad 200 krajach na całym świecie. Sprawdź więcej funkcji tego narzędzia:

aFoneSoft D Powrót

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

 • Odzyskuje/przywraca wiadomości tekstowych, wiadomości audio, zdjęcia i filmy w Czaty WhatsApp.
 • Pozwala użytkownikom swobodnie widzieć i czytać Wiadomości WhatsApp przed odzyskaniem, aby mogli selektywnie odzyskać wiadomości, których potrzebują.
 • Obsługuje wyodrębnianie WhatsApp z iPhone'a lub kopii zapasowych bez nadpisywania aktualnych danych na iPhonie.
 • Odzyskaj lub przywróć wiadomości WhatsApp za pomocą Proste kroki 3.
 • Zastosuj zaawansowaną technologię, aby zagwarantować wysoki wskaźnik sukcesu.
 • Wersja systemu Windows Wersja Mac

  Poniższa instrukcja pokazuje, jak odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp z iPhone'a za pomocą aFoneSoft D-Back w zaledwie czterech krokach. Należy pamiętać, że program działa nawet na urządzeniu z systemem iOS 14.

  Krok 1. Podłącz urządzenie

  Przed rozpoczęciem pobierz i zainstaluj aFoneSoft D-Back na twoim komputerze. Nie martw się, pobieranie jest całkowicie bezpieczne. Jeśli zdecydujesz się odzyskać z urządzenia z systemem iOS, może być konieczne podłączenie iPhone'a do komputera. Po rozpoznaniu możesz kliknąć „Dalej”, aby kontynuować.

  podłącz swoje urządzenie

  Krok 2. Wybierz typ pliku i rozpocznij skanowanie

  Wybierz typy, które chcesz przywrócić z listy plików. Tutaj musisz wybrać „WhatsApp”. Kliknij „Skanuj”, a program rozpocznie skanowanie Twojego iPhone'a.

  wybierz typ pliku do odzyskania

  Krok 3. Wyświetl podgląd i odzyskaj usunięte wiadomości WhatsApp

  Po zakończeniu skanowania możesz odczytać i wyświetlić podgląd danych, aby znaleźć dokładnie te wiadomości WhatsApp, których potrzebujesz. Następnie wybierz wiadomości i kliknij „Odzyskaj”.

  podgląd WhatsApp

  Uwagi
  Przestań używać swojego iPhone'a po usunięciu wiadomości, w przeciwnym razie usunięte wiadomości WhatsApp zostaną nadpisane i nie będzie można ich odzyskać.

  Oprócz odzyskiwania usuniętych wiadomości WhatsApp bezpośrednio z iPhone'a, D-Back może również odzyskać czaty WhatsApp z kopii zapasowej iTunes Selektywnie. Kroki są również dość proste. Wybierz tryb odzyskiwania w zależności od sytuacji, jak chcesz.

  Wersja systemu Windows Wersja Mac

  Samouczek wideo: kroki, aby przywrócić wiadomości WhatsApp z iPhone'a za pomocą D-Back

  Jeśli masz problemy z wykonaniem kroków wymienionych powyżej, możesz obejrzeć poniższy film, aby dowiedzieć się, jak zacząć używać D-Back do odzyskiwania danych:

  YouTube Video

  Część 3. Gorące często zadawane pytania dotyczące odzyskiwania wiadomości WhatsApp

  Q1. Jak daleko mogę odzyskać wiadomości WhatsApp z iPhone'a?

  Jeśli odzyskujesz usunięte wiadomości WhatsApp z kopii zapasowej iTunes lub iCloud, odzyskujesz wiadomości WhatsApp aż do ostatniej kopii zapasowej. Może to zawierać wiadomości sprzed miesięcy lub lat i trudno jest znaleźć potrzebne wiadomości. W takim wypadku, D-Back jest zalecane, w ten sposób możesz przeglądać usunięte wiadomości WhatsApp i selektywnie wybrać ich odzyskanie.

  Q2. Czy mogę odzyskać wiadomości WhatsApp usunięte 1 rok temu bez kopii zapasowej?

  To zależy. Usunięte dane na iPhonie nie zostaną usunięte natychmiast po usunięciu. Pozostaną niewidoczne i zostaną usunięte do „nieprzydzielonej” przestrzeni. Jeśli więc usunięte wiadomości WhatsApp na iPhonie nie zostały zastąpione nowymi danymi, możesz spróbować je odzyskać za pomocą D-Back.

  Q3. Jak długo przechowywane są usunięte wiadomości WhatsApp?

  Usunięte wiadomości WhatsApp są przechowywane przez 30 dni. Możesz zdecydować się na ich przywrócenie przed upływem tego czasu. Aplikacja automatycznie usunie je z folderu „Ostatnio usunięte” po upływie 30 dni. Jednak nadal możesz odzyskać trwale usuniętą wiadomość za pomocą narzędzi innych firm.

  Q4. Czy możemy legalnie uzyskać historię czatów WhatsApp?

  Tak. Możesz otrzymywać wiadomości WhatsApp legalnie, jeśli jest to sprawa sądowa i to samo dostarcza usługodawca. Pamiętaj jednak, że tylko sąd lub policja może zezwolić na odebranie takich wiadomości, jeśli dotyczy to kwestii prawnych, takich jak rozwód lub groźby. Musisz więc szukać realnych kanałów, zgłaszać się i mieć zielone światło, aby wydobyć takie wiadomości.

  P5. Czy stracę rozmowy WhatsApp, jeśli zmienię telefon?

  Nie stracisz wiadomości WhatsApp, nawet jeśli zmienisz telefon. Twoje rozmowy są zapisywane w kopii zapasowej iCloud i możesz je po prostu przenieść na nowy telefon. Otwórz WhatsApp i przejdź do opcji „Ustawienia” > „Czaty” > „Kopia zapasowa czatu”. Kliknij zielony przycisk „Kopia zapasowa”, aby uzyskać czaty WhatsApp na nowym telefonie.

  Final Thoughts

  Żyjemy w bardzo gorączkowym świecie, utrata ważnych danych zdarza się czasami, a umiejętność korzystania z szybkich i niezawodnych rozwiązań jest zdecydowanie ważna. Zawsze pamiętaj, że najlepiej jest regularnie tworzyć kopie zapasowe ważnych danych.

  Po przeczytaniu tego przewodnika możesz teraz łatwo odzyskać usunięte wiadomości Whatsapp bezpośrednio z iPhone'a lub z kopii zapasowej iCloud / iTunes, korzystając z dowolnej z tych metod. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie. Zaleca się korzystanie z profesjonalnego narzędzia do odzyskiwania systemu iOS - aFoneSoft D-Back zgodnie z twoją sytuacją. Niektórzy użytkownicy przesłali nam swoje opinie i tutaj możemy przyjrzeć się jednemu z nich:

  recenzja-użytkownika-2

  Wersja systemu Windows Wersja Mac

  Gorące artykuły