Jak odzyskać wiadomości Viber na iPhonie

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak odzyskać wiadomości Viber na iPhonie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Pytanie
Czy ktoś zna jakiś sposób na odzyskanie wiadomości Viber na iPhonie? Przypadkowo usunąłem go z mojego iPhone'a 11 Pro Max. Nie zrobiłem dla nich żadnej kopii zapasowej! Jakieś pomysły?

Viber to wygodna aplikacja SNS, która w ostatnich latach posiada rosnącą liczbę użytkowników. W przypadku użytkowników iPhone'a, którzy często korzystają z Viber, dane Viber mogą zawierać wiele ważnych informacji. I oczywiście utrata wiadomości Viber, takich jak pomyłkowe usunięcie lub atak wirusowy, spowoduje ogromne problemy dla użytkowników.

Aby rozwiązać problem utraty danych użytkownika iPhone'a Viber, tutaj artykuł oferuje 5 sposobów odzyskiwania wiadomości Viber na iPhonie.

Szybka nawigacja [Ukryć]

Część 1. Tabela porównawcza: metody wymienione w poście

Przed wprowadzeniem rozwiązań do odzyskiwania usuniętych wiadomości Viber na iPhonie, przyjrzyjmy się najpierw ich porównaniu.

przez Ponowna instalacja aplikacji Viber przez Przywracanie iCloud przez Przywracanie iTunes przez D-Back przez Adres email
Odzyskaj bez kopii zapasowej Nie Nie Nie tak Nie
Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes Nie Nie Przywróć bez przeglądania Podgląd przed odzyskiem Nie
Odzyskaj z kopii zapasowej iCloud Przywróć bez przeglądania Przywróć bez przeglądania Nie Podgląd przed odzyskiem Nie
Opcje odzyskiwania Tylko w pełni przywróć Tylko w pełni przywróć Tylko w pełni przywróć Selektywnie lub w pełni Przywróć tylko wiadomości, które wysłałeś
Połączenie z komputerem Nie Nie tak Nie Nie
Trudność Łatwo Kompleks Kompleks Łatwo Łatwo

Część 2. Przywróć usunięte wiadomości iPhone Viber z kopii zapasowej

Jeśli wcześniej wykonałeś kopię zapasową usuniętych wiadomości Viber, możesz bezpośrednio przywrócić je z kopii zapasowej. Poniżej przedstawiono 3 opcje przywracania usuniętych wiadomości Viber z kopii zapasowej w różnych sytuacjach.

Opcja 1. Przywróć usunięte wiadomości Viber z kopii zapasowej Viber

Jeśli wykonałeś kopię zapasową usuniętych wiadomości iPhone Viber z funkcją tworzenia kopii zapasowej wiadomości Viber, wykonaj te czynności, aby je odzyskać. Pamiętaj, że wymaga to podłączenia iPhone'a do stabilnej sieci Wi-Fi.

Krok 1. Ponownie zainstaluj Viber na swoim urządzeniu i połącz go z tym samym numerem telefonu. Poczekaj, aż pojawi się wyskakujący komunikat.

Krok 2. Następnie dotknij „Przywróć teraz".

przywróć wiadomość Viber z kopii zapasowej

To może zająć parę minut. Następnie wszystkie wiadomości Viber z kopii zapasowej zostaną przywrócone na iPhonie, w tym usunięte.

Uwaga:

Opcja 2. Odzyskaj usunięte wiadomości Viber z kopii zapasowej iCloud

Dla użytkowników, którzy wykonali kopie zapasowe iCloud przed utratą wiadomości Viber, warto wypróbować tę bezpłatną metodę.

Krok 1. Usuń całą zawartość i ustawienia na swoim iPhonie.

Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Usuń wszystkie dane i ustawienia.

usuń całą zawartość i ustawienia na iPhonie

Krok 2. Przywróć iPhone'a z kopii zapasowej iCloud.

Po zakończeniu kroku 1 pojawi się ekran „Aplikacje i dane”, dotknij Przywróć z iCloud Backup> Zaloguj się do konta iCloud> Wybierz kopię zapasową> wybierz kopię zapasową zawierającą usunięte wiadomości Viber.

przywróć z kopii zapasowej iCloud

Uwaga:

Opcja 3. Odzyskaj usunięte wiadomości Viber z kopii zapasowej iTunes

Czy kiedykolwiek przed usunięciem utworzyłeś kopię zapasową wiadomości Viber za pomocą iTunes? Jeśli tak, możesz przywrócić je z poprzedniej kopii zapasowej iTunes. Wykonaj poniższe kroki.

Krok 1. Uruchom iTunes w systemie Windows lub Finder na Macu. Podłącz iPhone'a do komputera.

Krok 2. Wybierz iPhone'a, gdy pojawi się w iTunes.

Krok 3. .Wybierać Przywracanie kopii zapasowej.

przywróć kopię zapasową z iTunes

Krok 4. Wybierz najbardziej odpowiednią kopię zapasową, która zawiera usunięte wiadomości Viber, kliknij przywracać.

Uwaga:

Część 3. Przywróć wiadomości Viber na iPhonie bez kopii zapasowej

Przeważnie utrata danych na iPhonie jest nagła i użytkownicy mogą nie być na to przygotowani. Co się stanie, jeśli przypadkowo usunąłeś wiadomości Viber, których kopia zapasowa nie została jeszcze utworzona? Czy możesz je odzyskać bez kopii zapasowej? Zdecydowanie tak! Wiadomości Viber można pobierać bezpośrednio z iPhone'a, nawet bez tworzenia kopii zapasowej. Potrzebujesz tylko jednego doskonałego narzędzia do odzyskiwania danych iPhone'a, takiego jak aFoneSoft Narzędzie do odzyskiwania danych D-Back iOS. Funkcje skanowania i podglądu są bezpłatne, możesz najpierw użyć D-Back, aby sprawdzić, czy może znaleźć usunięte wiadomości Viber. Dzięki zaawansowanym funkcjom to narzędzie jest najlepszym wyborem do odzyskiwania usuniętych wiadomości Viber na iPhonie bez kopii zapasowej.

aFoneSoft D-Back Narzędzie do odzyskiwania wiadomości Viber iPhone

Główne cechy

Wersja systemu Windows Wersja Mac

2.1 Kroki, aby odzyskać usunięte wiadomości Viber na iPhonie bez kopii zapasowej

Krok 1. run aFoneSoft D-Back i wybierz "Odzyskaj z urządzenia iOS". Następnie kliknij "Start".

aFoneSoft D Powrót Wybierz tryb odzyskiwania

Krok 2: Podłącz iPhone'a do komputera. Sprawdź typ danych "Viber" a następnie kliknij "Dalej".

aFoneSoft D Wstecz Wybierz typ danych

Krok 3: Po zeskanowaniu to narzędzie wyświetli listę wszystkich wiadomości Viber, w tym utraconych do podglądu. Możesz wyświetlić podgląd wszystkich lub usuniętych danych tylko wybierając „Pokaż tylko usunięte". Sprawdź, co chcesz pobrać. Następnie kliknij "wyzdrowieć”, aby wybrać jeden folder i przechowywać odzyskane wiadomości Viber. W ten sposób utracone wiadomości Viber powrócą.

aFoneSoft D Powrót podgląd Viber Messages na urządzeniu z systemem iOS

Wersja systemu Windows Wersja Mac

2.2 Selektywne odzyskiwanie wiadomości Viber na iPhonie z kopii zapasowej iTunes / iCloud

Ponieważ przywrócenie usuniętych wiadomości Viber z kopii zapasowej iTunes/iCloud spowoduje większą utratę danych i nie pozwoli na przeglądanie zawartości kopii zapasowej, D-Back oferuje bardziej znaczące rozwiązania. D-Back może uzyskać dostęp do pliku kopii zapasowej iTunes lub iCloud i wyodrębnić specyficzny brakujące wiadomości Viber. Oto jak to zrobić.

Kroki, aby wyodrębnić z iTunes przez aFoneSoft D-Back

aFoneSoft D Powrót odzyskać viber wiadomości z iTunes

Kroki, aby wyodrębnić z iCloud przez aFoneSoft D-Back

Uwaga: Na razie nie można uzyskać pliku kopii zapasowej iCloud ze względu na ograniczenia serwera Apple, nasi technicy nad tym pracują, proszę się spodziewać.

aFoneSoft D Powrót podgląd wiadomości Viber

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Część 4. Jak odzyskać wiadomości Viber na iPhonie z poczty e-mail?

Jeśli wysłałeś wiadomości Viber pocztą e-mail zgodnie z sugestią Viber w następującym katalogu: Viber > Dowiedz się więcej > Ustawienia > Połączenia i wiadomości > Historia wiadomości e-mail i wysyłaj Viber Messages na dowolne konto e-mail, możesz po prostu zalogować się do swojego e-maila, aby pobrać załączony plik. Kopia zapasowa wiadomości jest dostępna do wglądu.

przywrócić-usunięte-viber-wiadomości-z-kopii-e-mail

Uwaga: Kopie zapasowe zdjęć i filmów nie zostaną jednak zapisane w wiadomości e-mail. Wiadomości Viber są przechowywane w plikach CSV i nie można ich przywrócić na iPhone'a.

Final Thoughts

Teraz masz metody 5 do odzyskiwania usuniętych wiadomości Viber na iPhonie. Możesz łatwo przywrócić usunięte wiadomości w Viber za pomocą kopii zapasowej w chmurze, takiej jak iCloud lub iTunes. Chociaż są bezpłatne, oba mają ograniczenia: nadpisywanie danych na iPhonie i wymaga kopii zapasowej. W takim przypadku możesz użyć aFoneSoft D-Back aby odzyskać usunięte wiadomości w Viber bez kopii zapasowej.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły