Jak przywrócić rolkę aparatu bez/z kopii zapasowej (iOS 15/14/13/12/11 w zestawie)

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak przywrócić rolkę aparatu bez/z kopii zapasowej (iOS 15/14/13/12/11 w zestawie)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 10 września 2021 r.

Twój iPhone zawiera ważne informacje, takie jak kontakty, zdjęcia, filmy i nie tylko. Dlatego zdecydowanie zaleca się regularne tworzenie kopii zapasowych danych na urządzeniu, aby zapobiec utracie danych. Ale czasami utrata danych może się zdarzyć tak nieoczekiwanie, że jesteś całkowicie zaskoczony, gdy to się stanie. Jeśli masz kopię zapasową, wystarczy przywrócić urządzenie, a rolka z aparatu zostanie przywrócona. Jednak może to być trochę trudne, jeśli nie masz kopii zapasowej. Nie martw się, ponieważ ten artykuł pokaże, że odzyskanie rolki aparatu nie jest niemożliwe, nawet jeśli nie masz kopii zapasowej lub używasz najnowszego systemu iOS 15. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Czy niepokoi Cię utrata danych z rolki aparatu?

Oto kilka typowych sytuacji, w których użytkownicy iPhone'a mogą doświadczyć utraty danych z aparatu.

1 Czy możesz odzyskać usuniętą / utraconą rolkę aparatu na iPhonie?

Tak, możesz! Jednak to, czy rolka z aparatu może zostać odzyskana, zależy od konkretnych okoliczności sytuacji i tego, czy została nadpisana.

Bez nadmiernego komplikowania tej odpowiedzi iPhone'y są zaprogramowane do przechowywania danych za pomocą systemu bazy danych znanego jako SQLite. Teraz za każdym razem, gdy Twoje zdjęcia są usuwane, nie są one usuwane z bazy danych, a raczej są zmieniane z „Przydzielone” na „Nieprzydzielone” i nie będziesz mógł ich wyświetlić przy użyciu naturalnych metod. Mając to na uwadze, za pomocą odpowiedniego narzędzia możesz odzyskać ukryte pliki z rolki aparatu i uzyskać do nich dostęp bez ryzyka utraty danych.

Uwagi

  1. Jeśli próbujesz odzyskać rolkę aparatu po przywróceniu ustawień fabrycznych iPhone'a, możesz mieć z tym trudności. Ponieważ celowo czyścisz iPhone'a, aby przywrócić go do stanu fabrycznego, a Twój iPhone będzie jak nowy. Na razie nie ma narzędzia do odzyskiwania danych, które może odzyskać dane bezpośrednio z tego rodzaju urządzenia.
  2. Jeśli ekran iPhone'a jest całkowicie uszkodzony lub nie możesz go dotknąć, nie będziesz w stanie odzyskać utraconych zdjęć lub filmów z rolki aparatu.

2 Przywróć rolkę aparatu bez kopii zapasowej za pomocą narzędzia innej firmy

Jeśli nie chcesz ryzykować utraty jakichkolwiek innych danych na urządzeniu, na przykład przywracając iPhone'a za pomocą iTunes, co spowoduje usunięcie wszystkich istniejących danych z iPhone'a, może być konieczne użycie narzędzia innej firmy, aby odzyskać rolkę aparatu . Jednym z najlepszych narzędzi do pracy jest aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie danych iPhone'a, ponieważ jest bardzo łatwy w użyciu i bardzo skuteczny w odzyskiwaniu danych. Oto niektóre z jego funkcji.

Wskazówki

Ważne jest, aby zaprzestać korzystania z urządzenia natychmiast po stwierdzeniu utraty niektórych danych. Ma to na celu zapobieżenie nadpisaniu lub uszkodzeniu brakujących danych, co uniemożliwi ich odzyskanie.

aFoneSoft D Powrót

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Obsługiwanych jest ponad 22 typy plików, w tym nie tylko Rolka z aparatu, ale także Wiadomości, Rejestr połączeń, Filmy, wiadomości WhatsApp, Notatki głosowe i inni.
  • Cultofmac.com i makeuseof.com również zalecane aFoneSoft Narzędzie do odzyskiwania danych iPhone'a D-Back.
  • Funkcja podglądu jest dostępna, aby wybrać określone pliki do odzyskania.
  • Obsługiwane są wszystkie urządzenia z systemem iOS, w tym iPhone 13/12/11/X/8/7/6s/6/5s/5c/5/4s/4 z systemem iOS 14/13/12/11/10/9 i najnowszym systemem iOS 15.
  • Oferowana jest dożywotnia bezpłatna aktualizacja i wsparcie techniczne.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Istnieją 4 tryby odzyskiwania, dzięki którym możesz odzyskać dane za pomocą aFoneSoft D-Back: odzyskiwanie bezpośrednio z urządzenia iOS, odzyskiwanie z iTunes/iCloud Backup i Smart Recovery. Możesz także użyć tego programu do podglądu i selektywnego odzyskiwania rolki aparatu z kopii zapasowej iTunes lub iCloud na komputer bez usuwania danych na iPhonie, jeśli wcześniej wykonałeś kopię zapasową.

Jak wyświetlić podgląd i odzyskać rolkę aparatu bez kopii zapasowej

Pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie wykonaj te bardzo proste kroki, aby odzyskać Rolkę z aparatu.

Krok 1 run aFoneSoft w Twoim komputerze

run aFoneSoft na komputerze, a następnie wybierz Odzyskaj z urządzenia iOS, Kliknij Start zacząć.

Uruchom oprogramowanie i wybierz tryb

Krok 2 Podłącz swój iPhone do komputera

Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabli USB i kliknij Dalej jak tylko program wykryje urządzenie.

Podłącz iPhone'a do komputera

Krok 3 Wybierz zdjęcia jako typ danych do odzyskania

W następnym oknie wybierz Zdjęcie dla Zdjęcia i wideo ponieważ jest to typ pliku, który chcemy odzyskać.

Wybierz i zeskanuj typ utraconego pliku

Krok 4 Podgląd i odzyskiwanie zdjęć:

Po zakończeniu skanowania. Wyświetl podgląd, a następnie wybierz te, które chcesz odzyskać. Kliknij wyzdrowieć aby zapisać usunięte zdjęcia.

Podgląd i odzyskiwanie zdjęć

Teraz pobierz aFoneSoft Odzyskiwanie danych iPhone'a D-Back odzyskać zdjęcia z rolki aparatu. A oto linki do pomocy w odzyskać kontakt z iPhone'a or odzyskaj utracone wiadomości z iPhone'a, po prostu kliknij je, aby sprawdzić więcej szczegółów. Pamiętaj, że program działa również, nawet jeśli używasz iOS 13 na iPhonie.

Wypróbuj za darmo


3 Przywróć rolkę aparatu na iPhonie za pomocą iTunes

Jeśli masz kopię zapasową rolki aparatu w iTunes, wykonaj te proste czynności, aby ją przywrócić i odzyskać swoje zdjęcia i filmy.

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB;

Krok 2: Uruchom iTunes na swoim komputerze;

Krok 3: Kliknij małą ikonę urządzenia i naciśnij „Przywróć kopię zapasową”;

Krok 4: Wybierz najnowszy plik kopii zapasowej i gotowe.

Przywróć rolkę aparatu na iPhonie za pomocą iTunes

W ten sposób możesz odzyskać kilka poszukiwanych zdjęć. Ale są następujące rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę:

Uwagi

Chociaż ta metoda może być skuteczna w odzyskiwaniu danych, możesz napotkać pewne problemy. Zawierają:

Uwagi

Wypróbuj za darmo

4 Przywróć rolkę aparatu na iPhonie za pomocą iCloud

Sprawdź „Ostatnio usunięte”, aby znaleźć brakujące dane rolki aparatu

Gdy jesteś w aplikacji Zdjęcia i usuwasz zdjęcia, usuwasz wszystkie zdjęcia, które są przechowywane w Twoim miejscu dyskowym iCloud oraz w bibliotece zdjęć iCloud. Na szczęście Apple wdrożyło funkcję, która daje 30-dniowy okres karencji na odzyskanie usuniętych zdjęć.

Krok 1: Otwórz aplikację „Zdjęcia” na swoim iPhonie.

Krok 2: Stuknij kartę „Albumy” na dole i wybierz album „Ostatnio usunięte”.

Krok 3: Dotknij „Wybierz” w prawym górnym rogu i przejdź do wyboru wszystkich zdjęć, które chcesz odzyskać.

Krok 4: Na koniec dotknij „Odzyskaj”, a zostaną one przywrócone na Twoim iPhonie.

ostatnio-usunięte-zdjęcia

Jest to stosunkowo nowa funkcja iOS i jest niezwykle łatwa w użyciu.

Przeglądaj i importuj zdjęcia z Mojego strumienia zdjęć na wszystkie swoje urządzenia

Funkcja Photo Stream skutecznie tworzy kopię zapasową do 1000 najnowszych zdjęć zrobionych na dowolnym urządzeniu. Jeśli zalogujesz się na swoje konto Apple na więcej niż jednym urządzeniu z systemem iOS z włączoną funkcją Photo Stream, wszystkie zrobione zdjęcia zostaną zsynchronizowane również z tymi urządzeniami i będą dostępne przez łącznie 30 dni. Po wygaśnięciu tego ograniczenia czasowego zdjęcia zostaną usunięte z konta iCloud i aby temu zapobiec, należy zapisać je bezpośrednio na iPhonie.

Krok 1: Uruchom aplikację „Zdjęcia” i wybierz zakładkę „Albumy”.

Krok 2: Dotknij „Mój strumień zdjęć”, a następnie dotknij przycisku „Wybierz” w prawym górnym rogu wyświetlacza.

Krok 3: Śmiało i dotknij zdjęć, które chcesz zaimportować do iPhone'a.

Krok 4: Po wybraniu wszystkich z nich dotknij ikony udostępniania na dole iPhone'a i naciśnij "Zapisz obraz".

usuń-filmy-z-mojego-zdjęcia

Następnie możesz utworzyć kopię zapasową tych zdjęć w usłudze iCloud lub iTunes bez ryzyka ich usunięcia po 30 dniach.

Przywróć kopię zapasową iCloud, w tym zdjęcia/filmy na urządzenie z systemem iOS

Jeśli wykonałeś kopię zapasową iCloud zawierającą Twoje zdjęcia lub filmy, możesz je przywrócić bez większych problemów.

Krok 1: Włącz iPhone'a po raz pierwszy i postępuj zgodnie z instrukcjami konfiguracji, aż dojdziesz do menu „Aplikacje i dane”. Jeśli Twoje urządzenie jest już skonfigurowane, musisz najpierw przywrócić ustawienia fabryczne.

Krok 2: W tym menu dotknij „Przywróć z kopii zapasowej iCloud i zaloguj się na swoje konto iCloud.

Krok 3: Wyświetlona zostanie lista kopii zapasowych. Po prostu dotknij najnowszej kopii zapasowej zawierającej utracone zdjęcia lub filmy, które chcesz odzyskać.

Krok 4: Kopia zapasowa zostanie teraz pobrana, a po jej przywróceniu na iPhonie będziesz mógł ponownie uzyskać do nich dostęp.

przywróć iPhone'a z kopii zapasowej icloud

Jest to stosunkowo prosty proces, chociaż należy pamiętać, że wszelkie istniejące dane na iPhonie zostaną nadpisane. Kilka innych uwag, o których należy pamiętać, to:

  1. Jeśli masz włączoną bibliotekę zdjęć iCloud na swoim iPhonie, żadne zdjęcia i filmy nie będą tworzone za każdym razem, gdy robisz kopię zapasową iCloud.
  2. Po włączeniu biblioteki zdjęć iCloud na wszystkich swoich urządzeniach wszystkie nowe zdjęcia i filmy będą automatycznie pobierane na komputer PC pod adresem C:UżytkownicyTwoja nazwaMoje zdjęciaPobieranie zdjęć iCloud.
  3. Biblioteka zdjęć iCloud i Mój strumień zdjęć to bardzo różne platformy (np. Biblioteka zdjęć iCloud wypełnia przestrzeń dyskową iCloud, podczas gdy Mój strumień zdjęć nie. Istnieją również ograniczenia dotyczące liczby zdjęć, które można przechowywać w moim strumieniu zdjęć, ale nie z biblioteką zdjęć iCloud). Możesz zobaczyć więcej z tutaj.

3 Wnioski 

Są szanse, że w pewnym momencie, w czasie, gdy masz iPhone'a, doświadczysz utraty danych – niezależnie od tego, czy są to dane z rolki aparatu, czy inne. W rezultacie powinieneś rozważyć program taki jak aFoneSoft D-Back do podejmowania częstych działań w celu odzyskania utraconych danych i zminimalizowania utraty danych; na szczęście dostępna jest bezpłatna wersja próbna. Jeśli nie chcesz używać aFoneSoft D-Back to iTunes lub iCloud również są w porządku. Poniżej znajdują się zalety i wady korzystania z iTunes lub iCloud.

ZALETY

Wady

Biorąc pod uwagę, że wymagana jest kopia zapasowa, może to być ogromną wadą korzystania z iTunes lub iCloud. Nawet jeśli zrobisz kopię zapasową, są sytuacje, w których nie możesz uzyskać dostępu do kopii zapasowej:

To tylko kilka sytuacji, w których aFoneSoft D-Back byłby lepszą opcją niż iTunes/iCloud. Nie wahaj się spróbować aFoneSoft D-z powrotem.

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły