Jak przywrócić tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes (obsługiwany iOS 15/14/13/12)

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Jak przywrócić tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes (obsługiwany iOS 15/14/13/12)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Jeśli mówimy o podstawowych treściach na naszym iPhonie, wiadomości będą pojawiać się na górze listy. Możesz zgubić wiadomości na swoim iPhonie z różnych powodów. Najczęstszym z nich może być przypadkowe usunięcie, a inne przyczyny mogą być poza Twoją kontrolą, takie jak błąd oprogramowania lub aktualizacja iOS 15/14/13/12/11, która nie poszła całkiem gładko. Ponieważ utrata danych może się zdarzyć tak łatwo, kopie zapasowe iTunes i iCloud są niezbędne dla bezpieczeństwa Twoich danych.

Wiele osób wie o tworzeniu kopii zapasowej za pomocą iTunes, ale utknie, jeśli chodzi o przywracanie kopii zapasowej. Jeśli masz kopię zapasową brakujących wiadomości w iTunes, możesz ją po prostu przywrócić, a otrzymasz wiadomości z powrotem na swoje urządzenie.

Z przywracaniem kopii zapasowej iTunes jest tylko jeden problem, który polega na tym, że podczas przywracania kopii zapasowej musisz usunąć całą zawartość i ustawienia urządzenia. Ponieważ największą wadą iTunes jest to, że nie pozwala na selektywną funkcję przywracania, więc ludzie uważają, że jest to denerwujące, gdy chcą przywrócić tylko swoje wiadomości. Może to stanowić prawdziwy problem, zwłaszcza jeśli masz dane na swoim urządzeniu, których jeszcze nie uwzględniłeś w kopii zapasowej iTunes.

W tym artykule przedstawimy 2 metody, które pomogą Ci bez kłopotów wyjść z dylematu. Dzięki tym metodom będziesz mógł przywracać tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes lub po prostu wyodrębniać wiadomości z kopii zapasowej iTunes.

1. Przywróć tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes na iPhone'a

Aby osiągnąć ten cel, potrzebujesz lepszego, godnego zaufania i profesjonalnego narzędzia oraz aFoneSoft Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania iTransor (którego nazwa została zmieniona z D-Port Pro) to idealne rozwiązanie do tego celu. Jest to narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania, które ma na celu pomóc w tworzeniu kopii zapasowej i przywracaniu kopii zapasowej na iPhonie w pełni lub częściowo. To narzędzie, kompatybilne zarówno z systemem Windows, jak i Mac, ma wiele innych funkcji, dzięki którym jest najlepszą alternatywą dla iTunes.

aFoneSoft Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania iPhone'a iTransor (iOS 15/14/13/12/11 Supported)

Kluczowe cechy:

  • Tworzy pełną kopię zapasową lub osobno kopie zapasowe WeChat, WhatsApp, Kontakty lub Wiadomości i inne będą obsługiwane w następnej wersji.
  • Przeglądaj i wyodrębniaj dane 18+ typów z kopii zapasowej iTunes lub iCloud bez przywracania iPhone'a. Sprawdź szczegóły tutaj.
  • Selektywnie przywracaj WeChat, WhatsApp, kontakty lub wiadomości (następna wersja będzie obsługiwać więcej typów danych) z kopii zapasowej iTunes/iCloud bez wpływu na inne dane na urządzeniu.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Jak przywrócić tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes za pośrednictwem iTransor

Aby przywrócić tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes, musisz postępować zgodnie z instrukcją krok po kroku podaną poniżej. Zacznijmy.

Krok 1– Przede wszystkim wejdź na oficjalną stronę aFoneSoft iTransor i pobierz go stamtąd. Zainstaluj i uruchom go później. Po uruchomieniu kliknij opcję „Przywróć kopię zapasową do urządzenia” z lewego panelu.

Krok 2 – Po kliknięciu tej opcji przed tobą pojawi się lista wszystkich plików kopii zapasowej. Wybierz jeden żądany plik kopii zapasowej iTunes z listy i przejdź do kliknięcia „Dalej”.

20-wybierz kopię zapasową do przywrócenia

Krok 3 – Otrzymasz teraz dwie opcje, tj. „Przywróć pełną kopię zapasową” i „Przywróć częściową kopię zapasową”. zrozumiałe jest, że ta druga opcja pomoże ci przywrócić tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes. Więc kliknij na to”.

21-przywracanie-pełna-lub-częściowa-kopia zapasowa

Krok 4 – Teraz dostaniesz typy plików na następnym ekranie. Oprogramowanie obsługuje obecnie tylko 4 typy plików do częściowego przywracania. W niedalekiej przyszłości nowa wersja będzie w stanie obsłużyć więcej plików. Kliknij „Wiadomości” z listy i podłącz urządzenie do komputera. Następnie wybierz opcję Podgląd i przywracanie lub Bezpośrednie przywracanie, aby kontynuować.

28-selektywnie-przywracać

Krok 5 – Jeśli nie potrzebujesz podglądu, możesz wybrać bezpośrednie przywrócenie, aby zaoszczędzić czas, a zobaczysz następujący obraz. Wybierz jedną opcję zgodnie ze swoimi potrzebami, aby rozpocząć przywracanie. Poczekaj chwilę, Twój iPhone uruchomi się ponownie i będziesz mógł przeglądać na nim wiadomości przywrócone z kopii zapasowej iTunes.

33-scal-lub-zamień.jpg

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Nie przegap: Jak przywrócić tylko zdjęcia z iTunes >>

2. Wyodrębnij tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes

Jeśli nie chcesz przywracać wiadomości na swoje urządzenie, możesz również użyć aFoneSoft iTransor, aby wyodrębnić wiadomości z kopii zapasowej iTunes na komputer. Program obsługuje również inne 18 typów danych, takie jak kontakty, zdjęcia, WhatsApp, WeChat, Viber, Line, notatki, historia Safari i tak dalej. Teraz powiemy Ci, jak wyeksportować tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes za pomocą aFoneSoft iTransor.

Jak wyodrębnić tylko wiadomości z kopii zapasowej iTunes

Krok 1 – Zacznij od pobrania i zainstalowania programu na swoim komputerze. Biegać aFoneSoft iTransor na komputerze i kliknij Eksport z urządzenia i kopii zapasowej z lewego panelu i kliknij Eksportuj z kopii zapasowej.

16-eksport-z-kopii zapasowej

Następnie wszystkie kopie zapasowe zostaną wyświetlone i możesz wybrać jedną, aby kontynuować.

17-wybierz-kopie-zapasowe-do-wyświetl-eksport

Krok 2 – Możesz teraz zobaczyć typy plików na ekranie. Wybierz „Wiadomość” z listy i kliknij „Skanuj”, aby rozpocząć skanowanie.

11-wybierz-typ-danych-do-eksportu

Krok 3 – Po zakończeniu procesu skanowania wybierz wiadomości z wyświetlonych wyników i kliknij „Eksportuj”. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie lokalizacji na komputerze do przechowywania wiadomości. Po wykonaniu tej czynności wyeksportowanie wiadomości zajmie tylko kilka sekund.

18-eksport-whatsapp

Jak widać, proces jest dość prosty i co ważniejsze, nie nastąpi utrata danych. Po prostu skanujesz w poszukiwaniu potrzebnych wiadomości i klikasz „Eksportuj”, aby je odzyskać za pomocą aFoneSoft iTransor (zgodny z iOS 15/14/13/12/11).

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły