4 proste metody odzyskiwania usuniętych notatek na iPadzie

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > 4 proste metody odzyskiwania usuniętych notatek na iPadzie

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Pytanie
Pomoc! Proszę! Właśnie spojrzałem na moją aplikację „Notatki” na moim iPadzie z systemem iOS 12 i jedna z moich notatek zniknęła i myślę, że omyłkowo ją usunąłem. To około roku pracy. Jak odzyskać usunięte notatki na iPadzie? Czy jest jakiś sposób, w jaki mogę?

To pytanie, na które natknąłem się na Społecznościach Apple, nie jest rzadkie. Poza tym przypadkowe usunięcie Notatek na iPadzie nie jest rzadkością. Notatki mogą zawierać ważne informacje, dlatego zgubienie notatek może być strasznie niewygodne. Odzyskanie brakujących nut nie jest jednak niemożliwe. W tym artykule znajdziesz cztery potencjalne rozwiązania, nawet jeśli używasz iOS 14/13/12.

1 Odzyskaj ostatnio usunięte notatki na iPadzie

W aplikacji Notatki na iPhonie lub iPadzie notatki nie znikną natychmiast po usunięciu ich z listy. Zostaną one raczej zapisane na urządzeniu przez kolejne 30 dni, zanim zostaną trwale usunięte. A wcześniej możemy odzyskać usunięte notatki bezpośrednio z urządzenia, o ile są w okresie 30 dni. Oto jak odzyskać ostatnio usunięte notatki na iPadzie:

Krok 1. Otwórz Uwagi na iPadzie i przejdź do ekranu folderu, dotykając Tylna strzałka.

odzyskać notatki z iPada

Krok 2. Stuknij w Ostatnio usunięty folder, Wybierz Edytuji naciśnij notatkę, którą chcesz odzyskać, aby ją wybrać.

odzyskać notatki z iPada

Krok 3. Stuknij w Przenieś do przycisk, a następnie wybierz Uwagi folderu, a zobaczysz, że usunięta notatka została pobrana do folderu Notatki.

Uwagi

2 Odzyskiwanie brakujących notatek na iPadzie za pomocą poczty e-mail

Jeśli powiązałeś aplikację Notatki z kontem e-mail, notatki mogły zostać zsynchronizowane z Twoją pocztą e-mail. Wykonaj te proste kroki, aby sprawdzić, jak odzyskać usunięte notatki na iPadzie.

Krok 1. Zaloguj się na swoje konto e-mail w sieci i sprawdź, czy notatki są dostępne z interfejsu internetowego konta.

Krok 2. Jeśli znajdziesz swoje notatki, przejdź do Ustawienia iPada — Poczta, kontakty, kalendarze. Wybierz dokładne konto e-mail, a następnie przełącz ustawienie Notatki na Włączone.

Krok 3. Jeśli notatki są już włączone na koncie e-mail, po prostu je wyłącz, a następnie włącz ponownie, aby ponownie zsynchronizować notatki.

odzyskać usunięte notatki przez e-mail

Twoje notatki powinny znów znaleźć się na iPadzie. Jeśli nie zsynchronizowałeś swoich notatek z kontem e-mail, ale masz kopię zapasową usuniętych notatek w iTunes / iCloud, możesz wypróbować trzecią metodę odzyskiwania usuniętych notatek na iPadzie / iPadzie mini / iPadzie Pro.

3 Przywróć utracone notatki na iPadzie z kopii zapasowej

Opcja 1. Całkowicie odzyskaj utracone notatki na iPadzie z kopii zapasowej iCloud/iTunes

Jeśli kiedykolwiek tworzyłeś kopię zapasową iPada na iCloud lub iTunes, możesz spróbować przywrócić notatki z dowolnej kopii zapasowej. Ale przed przywróceniem należy sprawdzić, czy usunięte notatki zostały wcześniej pomyślnie zarchiwizowane na iCloud lub iTunes.

Oto jak sprawdzić kopię zapasową iCloud:

Krok 1. Jeśli używasz systemu iOS 10.3 lub nowszego, wybierz Ustawienia > Twoje imię > iCloud. Stuknij w Zarządzaj pamięcią > Kopia zapasowa na iOS 11 i stuknij w iCloud Storage na iOS 10.3. Jeśli używasz systemu iOS 10.2 lub starszego, wybierz Ustawienia > iCloud > Pamięć > Zarządzaj.

Kopia zapasowa icloud

Krok 2. Stuknij nazwę urządzenia i sprawdź datę ostatniej kopii zapasowej. Następnie możesz przywrócić dane z kopii zapasowej iCloud.

Kopia zapasowa icloud

Krok 3. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj, stuknij Wymaż całą zawartość i ustawienia.

Krok 4. Stuknij opcję Odtwórz z kopii zapasowej iCloud na ekranie Aplikacje i dane, a następnie zaloguj się do iCloud przy użyciu swojego Apple ID.

odzyskać historię safari z kopii zapasowej iCloud

Krok 5. Przejdź do „Wybierz kopię zapasową”, a następnie wybierz z listy dostępnych kopii zapasowych w iCloud.

Jeśli często tworzysz kopię zapasową notatek iPada w iTunes, zawsze istnieje bardzo łatwy sposób na odzyskanie tych notatek z kopii zapasowej iTunes. Możesz przejść do strony podsumowania iTunes i sprawdzić ostatni czas tworzenia kopii zapasowej, a następnie przywrócić iPada z kopii zapasowej, aby odzyskać usunięte notatki iPada. Wykonaj następujące kroki:

Krok 1. Otwórz iTunes i podłącz urządzenie iOS do komputera.

Krok 2. Wybierz swoje urządzenie w iTunes w sekcji Urządzenia w menu po lewej stronie ekranu.

Krok 3. Kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy i wybierz Przywróć z kopii zapasowej.

przywróć iPada z kopii zapasowej iTunes

Uwagi

Wszystkie bieżące dane na iPadzie zostaną zastąpione, gdy zdecydujesz się przywrócić plik kopii zapasowej iTunes lub iCloud. Więc bądź ostrożny przed użyciem tej metody. Jeśli chcesz tylko przywrócić dane niektórych aplikacji z kopii zapasowych iTunes lub iCloud, takich jak Kontakty, WhatsApp, Wiadomości i WeChat, możesz użyć narzędzia innej firmy.

Opcja 2. Selektywne odzyskiwanie notatek z kopii zapasowej iCloud/iTunes

Ponieważ opcja 1 może nadpisać bieżące dane po odzyskaniu, możesz wypróbować narzędzie innej firmy D-Back. Tymczasem to narzędzie zapewnia użytkownikom lepsze podejście niż iTunes lub iCloud, w którym mogą przeglądać usunięte notatki z kopii zapasowej iTunes / iCloud i selektywnie je wyodrębniać.

aFoneSoft D-Back 1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Może wyświetl zarówno usunięte, jak i istniejące notatki przed wyzdrowieniem.
  • Odzyskaj usunięte notatki bez wpływające na Twoje aktualne dane.
  • Obsługa odzyskiwania trwale usuniętych notatek na iPadzie bez kopii zapasowej.
  • Możesz przeglądaj notatki bez przywracania kopia zapasowa iTunes/iCloud.
  • Może być używany do przeglądania i wyodrębniania ponad 22 rodzajów danych z urządzenia, w tym wiadomości, zdjęć, filmów, historii WhatsApp i innych.
  • Odpowiedni dla każdego, wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć urządzenie do komputera i wybrać odpowiedni plik kopii zapasowej, z którego chcesz odzyskać.
  • Posiada 4 tryby odzyskiwania, z których możesz dowolnie wybierać w zależności od potrzeb.
  • Jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami iOS i wersjami iOS, w tym iOS 14/13.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Oto samouczek wideo na jak odzyskać trwale usunięte notatki na iPadzie za pomocą aFoneSoft D-Back, zaznacz, aby poznać konkretne kroki:

YouTube Video

Krok 1. Pobierz i uruchom D-Back na swoim komputerze. Wybierz tryb odzyskiwania według swoich potrzeb: „Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes” lub „Odzyskaj z iCloud”, kliknij „Start”.

Krok 2. Rozpocznij proces odzyskiwania, aby odzyskać usunięte notatki, postępując zgodnie z instrukcjami.

Krok 3. Wszystkie notatki odzyskiwania zostaną wyświetlone w interfejsie po skanowaniu, wybierz notatkę, którą chcesz odzyskać, i dotknij „Odzyskaj”.

aFoneSoft D-Back odzyskuje notatki z iPada

4 Jak odzyskać usunięte notatki na iPadzie bez kopii zapasowej (obsługiwany iOS 14/13/12)

Jeśli nie masz pliku kopii zapasowej iTunes/iCloud, nadal możesz odzyskać utracone notatki za pomocą aFoneSoft D-z powrotem.jest jednym z takich narzędzi, które są w stanie łatwo znaleźć usunięte notatki na iPadzie bez pliku kopii zapasowej.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odzyskać swoje notatki na iPadzie bez korzystania z plików kopii zapasowej.

Krok 1. run aFoneSoft D-Back na twoim komputerze. Na karcie Odzyskaj z urządzenia iOS kliknij Start, aby kontynuować.

Uruchomić aFoneSoft D-Back na twoim komputerze

Podłącz iPada do komputera i poczekaj, aż program go rozpozna. Następnie kliknij Dalej.

aFoneSoft D-Back podłącz swoje urządzenie

Krok 2. Wybierz Notatka z listy, a następnie kliknij Skanuj. Następnie program D-Back rozpocznie skanowanie iPada w poszukiwaniu usuniętych lub brakujących notatek.

wybierz typy danych

Krok 3. Po kilku minutach skanowania, aFoneSoft D-Back znajdzie i wyświetli listę wszystkich notatek do odzyskania, w tym usuniętych lub brakujących na iPadzie do podglądu. Możesz sprawdzić konkretną treść tych notatek. Po sprawdzeniu wszystkich potrzebnych notatek kliknij przycisk „Odzyskaj”, aby cofnąć usuniętą notatkę na iPadzie. Jeśli chcesz odzyskać notatki z kopii zapasowej, wybierz dwa tryby odzyskiwania, które są również łatwe do naśladowania, wykonując podobne kroki.

wyświetl podgląd wszystkich notatek do odzyskania

Jedna z trzech powyższych metod powinna pomóc w łatwym odzyskaniu usuniętych notatek na iPadzie.aFoneSoft D-Back Odzyskiwanie danych z iPada (kompatybilne z iOS 14/13/12) oferuje bezpłatną wersję próbną. Po prostu pobierz i wypróbuj.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Podsumowanie

Zawsze pamiętaj, że najlepszym sposobem zapobiegania utracie danych jest regularne tworzenie kopii zapasowych danych. Jeśli jakakolwiek utrata danych przydarzyła się niestety Twojemu urządzeniu, możesz wypróbować powyższe różne metody odzyskiwania usuniętych notatek. Nawet jeśli Twoje notatki zostały trwale usunięte z urządzenia i nie masz kopii zapasowej iTunes lub iCloud, aby je odzyskać, nadal masz aFoneSoft D-Back aby pomóc Ci wyjść z kłopotów. Może odzyskać utracone notatki z iPada / iPhone'a (nawet z systemem iOS 14/13/12) z plikami kopii zapasowej lub bez nich.

Gorące artykuły