Gdzie usuwane wiadomości trafiają na iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Gdzie usuwane wiadomości trafiają na iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Czy przypadkowo usunąłeś niektóre wiadomości na swoim iPhonie? Nierzadko od razu zastanawiamy się, dokąd trafiają te wiadomości. W końcu, jeśli masz szansę je odzyskać, musisz wiedzieć, dokąd się udają. Ale w przeciwieństwie do zdjęć lub notatek, nie jest łatwo określić, dokąd trafiają wiadomości, gdy tylko je usuniesz.

W tym artykule wyjaśnimy jednak, dokąd trafiają usunięte wiadomości, i pokażemy szereg rozwiązań w zależności od sytuacji, które mogą pomóc w odzyskaniu usuniętych wiadomości.

Pierwsza stacja: pozostają w nieprzydzielonej przestrzeni iPhone'a

Systemy operacyjne, takie jak ten w telefonie iPhone, przydzielają miejsce na dysku twardym jako sąsiadujące grupy sektorów, znane jako jednostki alokacji lub klastry. Po utworzeniu nowego pliku na iPhonie system operacyjny wyszukuje i przydziela dostępne miejsce dla pliku. Dlatego nieprzydzielone miejsce to miejsce, które nie jest przydzielone do aktywnych plików w systemie.

Po usunięciu pliku system operacyjny zwalnia miejsce, w którym plik został pierwotnie przydzielony, usuwając do niego wskaźniki, co oznacza, że ​​obszar dysku twardego jest dostępny do ponownego użycia. System operacyjny nie usuwa jednak całkowicie pliku z dysku twardego; plik pozostaje w nieprzydzielonym miejscu, dopóki system operacyjny nie zapisze innego pliku w tym samym miejscu. Gdy to zrobisz, stary plik zostanie nadpisany. Ale jeśli nowy plik nie zajmuje tego miejsca, plik nadal można w dużym stopniu odzyskać za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych.

Druga stacja: wiadomości są nadpisywane i nie można ich odzyskać

Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy nowe dane zastąpiły utracone wiadomości. Nadpisywanie odnosi się do procesu zapisywania zestawu danych w pamięci komputera i jest terminem powszechnie używanym do opisania „nadpisywania” poprzednich danych. Nadpisywanie występuje, gdy nieużywane klastry plików (nieprzydzielone miejsce, które opisujemy powyżej) są zapisywane na nowych danych, chociaż czasami do nadpisania można użyć algorytmów bezpieczeństwa.

W odniesieniu do Twojego iPhone'a nadpisywanie będzie oznaczać po prostu przechowywanie nowych danych na urządzeniu wkrótce po utracie wiadomości. Na przykład, jeśli odkryjesz, że zgubiłeś część swoich wiadomości i nadal wysyłasz wiadomości, robisz zdjęcia, a nawet przeglądasz na iPhonie, nadpiszesz brakujące wiadomości. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że po nadpisaniu danych nie można ich odzyskać.

Odzyskaj usunięte wiadomości, zanim zostaną nadpisane

Możesz pamiętać, że powiedzieliśmy, że możesz użyć narzędzia do odzyskiwania danych, aby odzyskać dane, o ile nie zostały one nadpisane. Jednym z najlepszych narzędzi do odzyskiwania danych, które pomoże Ci to zrobić, jest aFoneSoft D-Back, Głęboko przeskanuje Twój iPhone, aby znaleźć wszystkie usunięte wiadomości w nieprzydzielonym miejscu Twojego iPhone'a. Co więcej, może być również używany do wyodrębniania danych z pliku kopii zapasowej iTunes lub iCloud, co jest idealne, gdy masz kopię zapasową, ale nie chcesz przywracać urządzenia tylko po to, aby odzyskać kilka wiadomości.

Aby użyć D-Back do odzyskania brakujących wiadomości, pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie wykonaj te bardzo proste kroki;

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Scenariusz: Jeśli nie robiłeś wcześniej żadnej kopii zapasowej

Krok 1: W oknie głównym wybierz „Odzyskaj z urządzenia iOS”, a następnie kliknij „Start”, aby rozpocząć. Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabli USB i poczekaj, aż program wykryje urządzenie.

Jeśli nie robiłeś wcześniej żadnej kopii zapasowej

Krok 2: Następnie wybierz „Wiadomość” w następnym oknie jako typ danych do odzyskania, a następnie kliknij „Skanuj”.

odzyskać wiadomości z iPhone'a

Krok 3: Po zakończeniu procesu skanowania w następnym oknie powinna pojawić się lista wszystkich wiadomości na tym urządzeniu. Wybierz wiadomości, które chcesz odzyskać, a następnie kliknij „Odzyskaj”, aby zapisać je na komputerze.

podgląd usuniętych wiadomości w iPhonie

Uwaga: ten proces będzie działał tylko wtedy, gdy wiadomości nie zostały jeszcze nadpisane. Ważne jest, aby zaprzestać korzystania z urządzenia, gdy tylko zorientujesz się, że brakuje wiadomości. Wszelkie nowe dane dodane do urządzenia mogą nadpisać brakujące wiadomości.

Powinniśmy również zwrócić uwagę, że program może pomóc w łatwym wyodrębnieniu wiadomości z kopii zapasowych iTunes lub iCloud. Oto jak możesz to zrobić;

Scenariusz: jeśli wcześniej wykonałeś kopię zapasową iTunes

Wybierz ten tryb odzyskiwania, jeśli masz kopię zapasową wiadomości w iTunes, ale nie chcesz przywracać urządzenia.

Krok 1: Wybierz „Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes” w oknie głównym, a następnie kliknij „Start”, aby rozpocząć. Z listy plików kopii zapasowej iTunes wyświetlanej w następnym oknie wybierz najbardziej odpowiedni, a następnie kliknij „Dalej”.

Jeśli wcześniej wykonałeś kopię zapasową iTunes

Krok 2: W następnym oknie wybierz „Wiadomość” jako typ danych, które chcesz odzyskać, a następnie kliknij „Skanuj”, aby rozpocząć analizę pliku kopii zapasowej w celu znalezienia brakujących wiadomości.

odzyskać wiadomości w kopii zapasowej iTunes

Krok 3: Po zakończeniu procesu wybierz wiadomości, które chcesz odzyskać z wyświetlonych wyników, i kliknij „Odzyskaj”, aby zapisać je na komputerze.

podgląd wiadomości w kopii zapasowej iTunes

Scenariusz: jeśli masz włączoną kopię zapasową iCloud

Jeśli zamiast tego wiadomości znajdują się w kopii zapasowej iCloud, wykonaj te proste czynności, aby je odzyskać.

Krok 1: W oknie głównym wybierz „Odzyskaj z kopii zapasowej iCloud” i zaloguj się do iCloud, a następnie wybierz najbardziej odpowiednią kopię zapasową iCloud. Kliknij „Dalej”, aby kontynuować.

Jeśli masz włączoną kopię zapasową iCloud

Krok 2: Wybierz „Wiadomość” w następnym oknie, a następnie kliknij „Dalej”, aby umożliwić programowi przeanalizowanie kopii zapasowej pod kątem brakujących wiadomości. kliknij „Start”, aby rozpocząć.

odzyskać wiadomości w kopii zapasowej icloud

Krok 3: Po zakończeniu analizy wybierz wiadomości, które chcesz odzyskać ze strony wyników i kliknij „Odzyskaj”, aby zapisać je na swoim komputerze.

podgląd wiadomości w kopii zapasowej icloud

W ten sposób D-Back daje łatwy sposób na odzyskanie usuniętych wiadomości na iPhonie, nawet jeśli nie masz kopii zapasowej. Możesz także wyodrębnić wiadomości z kopii zapasowych iTunes lub iCloud bez konieczności przywracania urządzenia.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły