Gdzie usuwane zdjęcia trafiają na iPhone'a?

STRONA GŁÓWNA > iOS Odzyskiwanie danych > Gdzie usuwane zdjęcia trafiają na iPhone'a?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

„Zastanawiałem się, gdzie na iPhonie trafiają usunięte zdjęcia. Czy Apple ma ich kopię, aby ułatwić ich odzyskanie?”

Cóż, jest to pytanie, które zadaje sobie wielu użytkowników iPhone'a, zwłaszcza jeśli stracili część swoich zdjęć i zastanawiają się, jak odzyskać. Jest to pytanie, które nasi użytkownicy zadawali nam bardzo często i pomyśleliśmy, że w końcu odpowiemy na to pytanie w formie artykułu. W tym poście dowiesz się, gdzie znajdują się usunięte zdjęcia na iPhonie, a także kilka kroków, które możesz wykonać, aby je odzyskać.

First Place Photos Go to ostatnio usunięty folder

Pierwszym miejscem, do którego trafiają Twoje zdjęcia po ich usunięciu, przypadkowo lub celowo, jest folder „Ostatnio usunięte”. Wszystkie zdjęcia znajdujące się w folderze „Ostatnio usunięte” będą dostępne przez 30 dni, po czym zostaną trwale usunięte. Jeśli właśnie przypadkowo usunąłeś swoje zdjęcia, wykonaj te proste czynności, aby odzyskać je z folderu „Ostatnio usunięte”.

Gdzie jest „Ostatnio usunięty folder” w systemie iOS 11 i nowszych:

Krok 1: Otwórz „Aplikację Zdjęcia” na swoim iPhonie.

Krok 2: Stuknij w „Albumy” w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 3: Wybierz „Ostatnio usunięte” (może być konieczne przewinięcie w dół lub w górę, aby znaleźć folder).

Krok 4: Wybierz „Wybierz” w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 5: Stuknij zdjęcie lub zdjęcia, które chcesz odzyskać, a następnie kliknij „Odzyskaj” w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 6: Ponownie dotknij „Odzyskaj”, a po wyświetleniu monitu zdjęcia zostaną przywrócone.

ostatnio-usunięte-zdjęcia

Gdzie jest „Ostatnio usunięty folder” na iOS 13/12:

W iOS 12 możesz zauważyć, że folder „Ostatnio usunięte” jest nieco ukryty. Zmienił się również wygląd i może nie być tak łatwy do zauważenia, jak w iOS 11 i wcześniejszych. Ale nadal uzyskujesz do niego dostęp w ten sam sposób, otwierając aplikację Zdjęcia i dotykając karty Albumy. Być może będziesz musiał przewinąć do samego dołu, aby zobaczyć folder "Ostatnio usunięte".

ostatnio-usunięty-folder-ios-12

Co się dzieje po usunięciu zdjęć w folderze „Ostatnio usunięte”?

Jedną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli usuniesz zdjęcia znajdujące się w folderze „Ostatnio usunięte”, znikną one na zawsze. Apple nie przechowuje już więcej kopii usuniętych zdjęć. Dlatego jeśli zgubisz swoje zdjęcia, a następnie usuniesz je z ostatnio usuniętego folderu, jedyną nadzieją na ich odzyskanie jest poleganie na innych zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach.

Jeśli chcesz odzyskać usunięte zdjęcia na iPhonie

Jeśli usunąłeś niektóre zdjęcia z folderu „Ostatnio usunięte” i chcesz je odzyskać, może być konieczne skorzystanie z usług jednego z najlepszych narzędzi do odzyskiwania danych, aby je odzyskać. To narzędzie jest znane jako aFoneSoft D-Back i może być bardzo przydatny w odzyskiwaniu utraconych danych, nawet jeśli nie masz kopii zapasowej danych.

1,000,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

Odzyskaj utracone zdjęcia iPhone'a bez kopii zapasowej lub z kopii zapasowych iTunes / iCloud.
 • Obsługuje ponad 22 typy danych z urządzenia z systemem iOS. Oprócz zdjęć możesz także odzyskać usunięte zdjęcia, wiadomości i tak dalej.
 • Jest w stanie odzyskać usunięte zdjęcia z telefonów uszkodzonych przez wodę i uszkodzonych.
 • Do wyboru są cztery tryby: Inteligentne odzyskiwanie, Odzyskiwanie z urządzenia iOS, Odzyskiwanie z kopii zapasowej iTunes. Odzyskaj z iCloud.
 • Wsparcie odzyskiwania dla prawie wszystkich urządzeń z systemem iOS, w tym odzyskiwanie zdjęć z iPhone'a 11 Pro Max, iPhone'a 11 Pro, iPada i iPoda touch. Jest w pełni kompatybilny z najnowszymi modelami iPhone'a i wersją iOS, w tym iOS 12/13.
 • Wersja systemu Windows      Wersja Mac

  Odzyskaj zdjęcia bezpośrednio z iPhone'a

  Krok 1.Uruchom program i wybierz „Odzyskaj z urządzenia iOS” z głównego okna. Kliknij „Start”.

  Odzyskaj z karty urządzenia iOS

  Krok 2. Program poprosi o podłączenie iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB. Zrób to, a następnie kliknij „Dalej”.

  podłącz swoje urządzenie

  Krok 3. W wyświetlonym oknie upewnij się, że jako typ danych, które chcesz odzyskać, wybrano „zdjęcie”. Kliknij „Skanuj”, aby kontynuować.

  wybierz typy danych

  Krok 4.Poczekaj na zakończenie procesu skanowania, a następnie wybierz brakujące zdjęcia ze strony wyników. Kliknij „Odzyskaj”, aby wybrać lokalizację na komputerze i zapisać odzyskane zdjęcia.

  Podgląd pliku z karty iOS

  Odzyskaj zdjęcia z kopii zapasowej iTunes

  Jeśli masz plik kopii zapasowej iTunes zawierający brakujące zdjęcia, możesz wyodrębnić tylko zdjęcia, wykonując te proste czynności.

  Krok 1. W oknie głównym wybierz „Odzyskaj z kopii zapasowej iTunes”, a następnie kliknij „Start”. Powinieneś zobaczyć listę plików kopii zapasowej iTunes na tym komputerze w następnym oknie. Wybierz najbardziej odpowiedni, a następnie kliknij „Dalej”.

  Wybierz iTunes Backup

  Krok 2.Wybierz „Zdjęcie” w następnym oknie, a następnie kliknij „Skanuj”, aby kontynuować.

  wybierz typy plików

  Krok 3.Na stronie wyników wybierz zdjęcia, które chcesz odzyskać, a następnie kliknij „Odzyskaj”, aby zapisać je na komputerze.

  Podgląd pliku z karty iTunes

  Odzyskaj zdjęcia z iCloud

  Aby selektywnie odzyskać zdjęcia z iCloud, wykonaj te proste kroki.

  Krok 1. W oknie głównym wybierz „Odzyskaj z iCloud” i kliknij „Start”. Aby uzyskać dostęp do plików kopii zapasowej iCloud, musisz zalogować się do iCloud.

  odzyskać z icloud

  Wypełnij swoje konto iCloud

  Krok 2.Następnie wybierz potrzebną kategorię, w tym przypadku wybierz „Zdjęcia”. Kliknij „Skanuj”.

  Wybierz iCloud Backup

  Krok 3.Program przeskanuje i przeanalizuje plik kopii zapasowej oraz wyświetli jego zawartość na następnej stronie. Wybierz brakujące zdjęcia z wyświetlonych wyników, a następnie kliknij „Odzyskaj”, aby zapisać je na swoim komputerze.

  przetwarzanie skanowania

  Podgląd pliku z karty iCloud

  Ostateczny werdykt

  Mam nadzieję, że powyższe metody pomogą Ci odzyskać utracone zdjęcia iPhone'a. Upewnij się, że tworzysz kopię zapasową urządzenia co tydzień lub co miesiąc, aby zapewnić bezpieczeństwo cennych wspomnień. Jeśli masz inne pytania dotyczące tego, gdzie usunąć zdjęcie, przejdź na iPhone'a, po prostu zostaw swoje komentarze poniżej. Pozostali czytelnicy mogą wziąć udział w tej dyskusji. Niektórzy użytkownicy już przesłali nam swoją opinię.

  Wypróbuj za darmo

  Gorące artykuły