[Rozwiązano] 6 łatwych poprawek problemu migotania ekranu iPada

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPadem > [Rozwiązano] 6 łatwych poprawek problemu migotania ekranu iPada

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 24 września 2021 r.

Apple oferuje szereg najwyższej jakości urządzeń elektronicznych z obszerną listą atrakcyjnych funkcji. Mimo że urządzenia te zaliczane są do najlepszych, od czasu do czasu mają wiele technicznych usterek. Na przykład weźmy przypadek iPada, który był przydatny dla wielu, ale kilku użytkowników zgłosiło wiele problemów podczas korzystania z tego urządzenia Apple. Jednym z najczęstszych problemów napotykanych przez użytkowników urządzeń iPad jest częste migotanie ekranu urządzenia. Staje się to bardzo irytujące, gdy jesteś w trakcie robienia czegoś ważnego, a ekran zaczyna działać nieprawidłowo i migać. W dużym stopniu utrudnia to operacje na iPadzie. Wiele osób napotyka ten problem po aktualizacji do iPadOS 14/13. Nie martw się! Jest rozwiązanie tego problemu! Możesz skorzystać ze sposobów opisanych szczegółowo poniżej, aby wydostać się z sytuacji swojego Migotanie ekranu iPada często.

Wskazówka 1: Odwróć iPada i naciśnij jego tylną stronę

Migotanie ekranu iPada Mini może być spowodowane luźnymi elementami wewnątrz. Możesz rozwiązać ten problem i miejmy nadzieję, że ekran iPada przestanie migotać.

Weź trochę twardej powierzchni i przykryj ją miękką grubą szmatką. Usuń wszelkie twarde etui z iPada, a następnie wyłącz go. Następnie umieść go ekranem skierowanym do powierzchni. Połóż palce jednej ręki na tylnej części iPada, aby utrzymać go stabilnie, a drugą uderz kilka razy w powierzchnię iPada wszędzie. Zachowaj ostrożność i unikaj pukania w obszar, w którym znajduje się aparat.

dotknij iPada

Spróbuj ponownie włączyć iPada i sprawdź, czy migotanie ustało.

Wskazówka 2: Wyłącz automatyczną jasność na iPadzie

iPad ma funkcję dostosowywania jasności ekranu do otaczającego światła. Ta funkcja nazywa się Auto-Brightness, a gdy jest włączona, ekran może wydawać się migotać, gdy światło tła ciągle się zmienia, ale może tak nie być. Możesz wyłączyć lub wyłączyć tę funkcję, wykonując poniższe czynności.

Krok 1: Na ekranie głównym iPada nawiguj i dotknij „Ustawienia”.

Krok 2: Przewiń opcje, a następnie dotknij „Dostępność”.

Krok 3: Z dostępnych opcji w tej sekcji wybierz „Wyświetl obiekty noclegowe”.

Krok 4: Tutaj znajdziesz opcję Auto-Brightness, dla której wystarczy przesunąć suwak i wyłączyć go.

automatyczna jasność

Spowoduje to wyłączenie tej funkcji, a światło i jasność ekranu pozostaną stałe.

Wskazówka 3: Ogranicz ruch i przejrzystość

Możesz dostosować funkcje wizualne iPada, aby uzyskać niezbędną poprawkę dla migotania ekranu problemu z iPadem. Te zmiany w znacznym stopniu poprawiają wydajność urządzenia iPad. Możesz dokonać zmian, wykonując poniższe czynności.

Krok 1: Z różnych opcji dostępnych na ekranie głównym dotknij „Ustawienia”.

Krok 2: Przejdź do opcji „Ogólne”, a następnie „Dostępność”.

Krok 3: Stąd wybierz opcję „Zwiększ kontrast” i przesuń suwak przed „Zmniejsz przezroczystość”, aby ją włączyć.

Krok 4: Wróć do opcji „Ułatwienia dostępu” i przesuń suwak przed „Zmniejsz ruch”, aby go włączyć.

automatyczna jasność

W ten sposób, mimo że te atrakcyjne funkcje wyświetlacza są ograniczone, migotanie ekranu iPada prawdopodobnie przestanie działać.

Wskazówka 4: Twardy reset iPada

Ogólnie rzecz biorąc, twardy reset rozwiązuje wszystkie drobne usterki techniczne w dowolnym urządzeniu. Podobnie jest z iPadem. Jednak kroki twardego resetu różnych modeli iPada są różne. Kroki dla obu podano poniżej.

Do twardego resetowania starszych wersji iPada,

Krok 1: Naciśnij przycisk Home i przycisk zasilania iPada i trzymaj go.

Krok 2: Musisz przytrzymać te przyciski, aż pojawi się suwak, ekran zgaśnie, a na ekranie pojawi się logo Apple.

twardy reset ipad

Do twardego resetowania iPada Pro 2018,

Krok 1: W iPadzie Pro 2018 przycisk Home jest nieobecny, więc używane są inne przyciski, naciśnij i szybko zwolnij jednocześnie przycisk zwiększania i zmniejszania głośności.

Krok 2: Następnie naciśnij przycisk zasilania i trzymaj go, aż zostanie zainicjowane ponowne uruchomienie.

twardy reset ipad pro

Sprawdź, czy ekran iPada nadal migocze.

Wskazówka 5: Napraw migotanie ekranu iPada bez przywracania/utraty danych (obsługiwany iPadOS 14/13)

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, pewnym sposobem na zatrzymanie migotania ekranu iPada jest użycie narzędzia innej firmy o nazwie aFoneSoft Fixppo. Jest to wysoce zalecane oprogramowanie do naprawy wszystkich drobnych i głównych usterek oprogramowania na iPadzie i innych urządzeniach z systemem iOS. Obsługuje najnowszą wersję iPadOS i iOS (iPadOS 15/14/13 i iOS 15/14/13), jest bardzo skuteczny w działaniu i skutecznie pomógł wielu użytkownikom rozwiązać problemy z iPadem/iPhonem. Wysoki wskaźnik sukcesu i zaawansowana technologia są również doceniane przez Cult of Mac, CNET, PCWorld i inne znane serwisy technologiczne. Korzystając z tego niesamowitego oprogramowania, na pewno rozwiążesz problem z iPadem, o ile jest on związany z oprogramowaniem, w tym Wielozadaniowość na iPadzie nie działa.

Recenzja użytkownika fixppo

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Możesz wykonać poniższe czynności, aby samodzielnie naprawić migotanie ekranu iPada.

Krok 1: Otwórz Fixppo na swoim komputerze po instalacji. W głównym interfejsie oprogramowania kliknij „Tryb standardowy”.

tryb standardowy fixppo

Krok 2: Podłącz iPada, a następnie kliknij „Dalej”. Może być konieczne przełączenie iPada w tryb DFU w celu lepszego wykrywania. Szczegółowe kroki, aby przejść do trybu DFU, zostaną wyświetlone w interfejsie produktu.

podłącz urządzenie

Krok 3: Pobierz pakiet oprogramowania układowego, naciskając „Pobierz”. Służy do naprawy iPada.

firmware do pobrania

Krok 4: Po pobraniu kliknij przycisk „Rozpocznij, aby naprawić”, a rozpocznie się rozwiązywanie wszystkich problemów związanych z oprogramowaniem iPada.

rozpocznij naprawę iPada

Postęp całej naprawy zakończy się w ciągu kilku minut. Po wyłączeniu iPad będzie działał normalnie bez pokazywania migotania ekranu. Jest to jak dotąd najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób rozwiązywania problemów z iPadem.

Wskazówka 6: Naprawa ekranu iPada

Jeśli Twój iPad został upuszczony, wpadł do wody lub uległ fizycznym uszkodzeniom, lepiej poproś kilku specjalistów, aby sprawdzili moduły ekranu i dokładnie przetestowali sprzęt. Możesz skontaktować się z najbliższym centrum serwisowym Apple, które z przyjemnością pomoże Ci rozwiązać problem.

Wnioski

Powyższe metody okazują się bardzo przydatne, jeśli ekran iPada migocze z powodu problemów z oprogramowaniem iPada. Istnieją szanse, że niektóre elementy wewnątrz iPada mogły się poluzować i przesunąć, ponieważ pierwsza metoda jest całkiem skuteczna. W przypadku innych problemów związanych ze sprzętem zawsze lepiej skontaktować się z najbliższym centrum serwisowym. W przypadku problemów z oprogramowaniem najlepszym sposobem ich rozwiązania byłoby użycie wysoce zalecanego oprogramowania aFoneSoft Fixppo które obsługują najnowszy iPadOS i mają możliwość rozwiązania wszystkich mniejszych i większych problemów technicznych w oprogramowaniu iPada.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły