Aparat iPhone X: wszystko, co chcesz wiedzieć!

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhonem 8 > Aparat iPhone X: wszystko, co chcesz wiedzieć!

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021 r.

Wiele plotek o aparacie iPhone'a 8 pojawiło się teraz na iPhonie X. Nikt nie znał iPhone'a X przed Apple Special Nawet 12 września 2017 r. Jest wiele zmian dotyczących aparatu w iPhonie X.

Oczekuje się, że iPhone X zostanie radykalnie przeprojektowany, który zawiera wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, eliminujący górną i dolną ramkę, w której zostanie umieszczony czujnik odcisków palców Touch ID i przedni aparat. Wielu fanów iPhone'a uważa, że ​​iPhone 7 Plus miał aparat zmieniający grę, ale iPhone X może zmienić całą rozrywkę. Według Bloomberga, zarówno przednie, jak i tylne, odnowione aparaty iPhone'a 10 z okazji 8-lecia są w fazie testów. Podwójne aparaty iPhone’a X, każdy ułożony na sobie, zamiast obok siebie, jak w iPhone 7 Plus, powinny zapewniać lepsze zdjęcia. Co ważniejsze, przednia kamera iPhone’a X może zawierać dwa obiektywy z rozszerzoną rzeczywistością i tryb portretowy do robienia selfie.

iPhone X

Gorące plotki o aparacie iPhone X

1 Pionowa kamera tylna iPhone X

Zgodnie z wydarzeniem Apple, iPhone X będzie pionowym tylnym aparatem z dwoma kamerami ułożonymi jeden na drugim, a nie obok siebie. Wyciekły schematy iPhone’a X, które pokazały ten pionowy aparat, a Bloomberg również to potwierdził.

Aparat iPhone X
Ming-Chi Kuo, śledczy z KGI Securities wierzy, że wcześniej poznany podwójny obiektyw 5.5-calowego iPhone'a 7 Plus nadal będzie elementem ekskluzywnym dla „najwyższych modeli” iPhone'a X w 2017 roku. Ming-Chi Kuo uważa również, że Optyczna stabilizacja obrazu zarówno dla obiektywów szerokokątnych, jak i teleobiektywów będzie częścią przyszłych modeli. Jeśli Apple zdecyduje się na wykorzystanie zewnętrznego modułu aparatu LG, aparat w telefonie iPhone X może również wzmocnić wpływ fotografii 3D.

Według Fast Company, Apple ma coś wielkiego zaplanowanego na 2017 rok. Wskazano, że Apple pracuje nad systemem laserowym emitującym pionową powierzchnię wnęki dla swojego tylnego aparatu, który zapewni szybsze i dokładniejsze pomiary głębokości do celów rzeczywistości rozszerzonej. Umożliwi również szybsze automatyczne ustawianie ostrości podczas robienia zdjęć. Jakkolwiek szybka firma dodała, że ​​nie są pewni, czy Apple wprowadzi tę platformę do iPhone’a X, ale ma duże prawdopodobieństwo, biorąc pod uwagę powtarzające się plotki o systemie 3D i schematy modernizacji pionowej kamery z podwójnym punktem ogniskowym.

2 Aparat iPhone X: „Inteligentny aparat”

Aparat iPhone'a X może obsługiwać nowe funkcje „Inteligentnej kamery”, w oparciu o kod znaleziony w niedawnym wycieku oprogramowania układowego. Jego aplikacja może być w stanie wykryć różne rodzaje scen, takie jak warunki fotograficzne i obiekty fotograficzne, takie jak zwierzęta domowe i dzieci. Te inteligentne funkcje aparatu umożliwią iPhone’owi X rozpoznanie sceny, ustawienie idealnych warunków i zrobienie najlepszych zdjęć. Kolejną zapierającą dech w piersiach funkcją będzie funkcja „Freeze Motion”, która umożliwi iPhone'owi 8 zrobienie zdjęcia w idealnym momencie, automatycznie rozpoznając szybko poruszający się cel.

W iPhonie X Apple dodaje możliwości wykrywania 3D do rozpoznawania twarzy, co czyni go poważną modernizacją swojego przedniego aparatu. Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo określa tę kamerę jako rewolucyjną. Mówi się, że ma trzy moduły, które pozwolą temu wysokiej klasy smartfonowi wykonywać detekcję i modelowanie 3D. Te trzy moduły będą obejmować moduł nadawczy podczerwieni, moduł odbiorczy podczerwieni i wreszcie standardowy moduł kamery skierowanej do przodu. Połączenie tych trzech modułów umożliwi funkcji rozpoznawania twarzy iPhone'a X i przedniej kamerze rejestrowanie informacji o głębi.
Rozpoznawanie twarzy iPhone'a X

3 Aparat iPhone X: nagrywanie wideo 4k

Niedawny wyciek oprogramowania układowego wskazuje, że zarówno przednia, jak i tylna kamera iPhone’a X będą obsługiwać nagrywanie wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę. Oczekuje się, że ta poprawiona liczba klatek na sekundę będzie bardzo przydatna w rozszerzonych aplikacjach iOS 15 zaplanowanych na iPhone'a 13, chociaż nie jest do końca jasne, czy ta funkcja będzie dostępna w iPhone'ie X.

iPhone 8 wideo 4k

Reputacja Bloomberga w zakresie plotkarskich ciekawostek na temat iPhone'a jest dość solidna, a wszelkie podpowiedzi, które podają, nie powinny być lekką wagą. Apple testuje dużą liczbę funkcji i nie wszystkie z nich trafią do iPhone’a X. Wydaje się jednak prawdopodobne, że Apple ulepszy funkcje fotograficzne iPhone’a X, biorąc pod uwagę, że CEO Tim Cook niedawno skomentował rzeczywistość rozszerzoną i sukces iPhone'a 7 plus wraz z jego wyróżniającym się aparatem.

4 Zdjęcia z aparatu iPhone X: użyj 50% mniej pamięci

Rosnące obawy użytkowników iPhone'a o oszczędność miejsca na dysku i zarządzanie zdjęciami sprawiły, że Apple obiecał, że zdjęcia i filmy będą zużywać o 50% mniej w iPhone X. Zmiana z kompresji wideo h.264 i formatów zdjęć JPEG na HEVC i HEIF sprawi, że będzie to możliwe. . Użytkownicy iPhone'a 13/12/11/X/8/8 Plus mogą również zarządzać swoimi zdjęciami za pomocą aplikacji innych firm, takich jak aFoneSoft Umate Pro or aFoneSoft Umate Pro dla komputerów Mac co umożliwia inteligentne uwalnianie przestrzeni. Umate pro, będąca najlepszą gumką do usuwania danych iPhone'a i menedżerem zdjęć, może wykonywać dogłębne zarządzanie zdjęciami na Twoim iPhonie.

Wypróbuj za darmo

Kluczowe funkcje Umate pro obejmują możliwość zbiorczego usuwania niechcianych zdjęć, możliwość kompresji zdjęć z iPhone'a i szybkie tworzenie kopii zapasowych zdjęć na komputerze bez większych problemów. Umate Pro może być również używany do usuwania prywatnych zdjęć i wcześniej usuniętych pojedynczych zdjęć, aby uniknąć wycieku prywatności.
zarządzaj zdjęciem iPhone'a 8

Jest to aplikacja z prostym interfejsem i łatwymi do wykonania krokami: uruchom Umate Pro > przejdź do czyszczenia jednym kliknięciem > zdjęcia.

zarządzaj zdjęciami iphone 8

Gorące artykuły