iPhone Airplay nie działa? Jak naprawić problem bez utraty danych

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > iPhone Airplay nie działa? Jak naprawić problem bez utraty danych

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Airplay jest jedną z najlepszych funkcji Apple iPhone, ponieważ umożliwia bezproblemowe przekazywanie treści z dowolnego urządzenia iOS do Apple TV. Sam fakt, że jest to łatwe i szybkie, jest kolejnym powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na airplay. Jeśli jednak znajdziesz się w takiej sytuacji, w której funkcja Airplay nie działa, możesz być bardzo sfrustrowany i szukać sposobów rozwiązania tego problemu. Zobaczmy dokładnie, czym one są.

Część 1. Co robi Airplay?

Głównym celem funkcji Airplay jest pomoc użytkownikom w bezprzewodowym odtwarzaniu treści z dowolnych urządzeń iOS na Apple TV. Tak więc każda akcja, którą wykonujesz na swoim urządzeniu, będzie naśladowana na dużym ekranie Apple TV. Możesz także oglądać zdjęcia, filmy i nie tylko na telewizorze.

Część 2. Airplay nie działa po aktualizacji iOS11.2.2

Wiele osób skarżyło się, że airplay przestał działać poprawnie po aktualizacji. Dlatego przyjrzymy się możliwym poprawkom tego problemu.

1 Zrestartować ustawienia sieci

Zrestartować ustawienia sieci

2 Zapomnij o sieci Wi-Fi i dołącz ponownie

Czasami, gdy nie możesz połączyć się z siecią, powinieneś spróbować ponownie dołączyć do sieci Wi-Fi. Zobaczmy kroki.

Sprawdź, czy to rozwiązuje problem.

ponownie dołącz do połączenia Wi-Fi

Część 3. Airplay nie może połączyć się z Apple TV lub urządzeniami obsługującymi Apple TV

Jeśli połączenie nie jest nawiązywane na Apple TV, oto, co musisz zrobić.

Te kroki powinny rozwiązać problem.

Część 4. Airplay nie pojawia się na iPhonie, iPadzie

Jeśli zauważysz, że funkcja Airplay może nie pojawiać się na Twoim urządzeniu Apple, zobaczmy, co powinieneś zrobić.

1 Sprawdź połączenie Wi-Fi

Airplay działa tylko przez Wi-Fi. Dlatego powinieneś sprawdzić, czy połączenie Wi-Fi jest silne i działa. Sprawdź router i sprawdź, czy Twój iPhone jest podłączony do Wi-Fi. Najlepiej wyłącz dane mobilne i włącz ponownie Wi-Fi.

Upewnij się również, że wszystkie urządzenia są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

2 Uruchom ponownie funkcję Airplay na Apple TV

Na Apple TV przejdź do ustawień, a następnie wyłącz funkcję Airplay. Poczekaj chwilę, a następnie włącz go ponownie. To powinno rozwiązać problem.

3 Zresetuj wszystko na iPhonie i Apple TV

Jeśli powyższe kroki nie powiodły się, powinieneś spróbować zresetować wszystkie urządzenia. Zresetuj więc Apple TV, router i urządzenie z systemem iOS.

4 Napraw ten błąd za pomocą narzędzia do odzyskiwania systemu iOS

Jeśli błąd dotyczy systemu, możesz skorzystać z inteligentnego narzędzia, które jest aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS. Jest to jedno z inteligentnie zaprojektowanych narzędzi, które służy do rozwiązywania różnych problemów z iOS, z którymi może się zmierzyć telefon. Poza tym naprawia urządzenie w trybie standardowym bez jakiejkolwiek utraty danych.

Wypróbuj za darmo

Zobaczmy, jakie główne kroki należy wykonać.

Krok 1. Pobierz aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS na telefonie i zainstaluj go. Wybierz tryb standardowy, a następnie program poprosi o wejście do DFU i trybu odzyskiwania.

wybierz tryb standardowy

Krok 2. Aby przełączyć urządzenie w tryb DFU, naciśnij i przytrzymaj przycisk uśpienia / wybudzenia wraz z przyciskiem home przez prawie 10 sekund. Teraz puść przycisk uśpienia/budzenia, ale przytrzymaj przycisk home przez prawie 5 sekund.

przełącz urządzenie w tryb dfu

Jeśli telefon nie wszedł w tryb DFU, należy go przełączyć w tryb odzyskiwania. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk usypiania/budzenia i przycisk home. Przytrzymaj przyciski, aż na urządzeniu zostanie wyświetlony komunikat „Połącz z iTunes”.

przełącz urządzenie w tryb odzyskiwania

Krok 3. Gdy telefon wejdzie w jeden z trybów, następnym krokiem jest pobranie pakietu oprogramowania układowego dla urządzenia. Program odnajdzie najnowszą wersję na iOS i wystarczy, że klikniesz „Pobierz”, aby zainstalować oprogramowanie.

pobierz pakiet oprogramowania układowego

Krok 4. Po pobraniu oprogramowania należy kliknąć „rozpocznij naprawę”, co powinno naprawić urządzenie.

napraw system ios

Korzystając z tych prostych kroków, będziesz w stanie rozwiązać problem i go naprawić. Zwykle oprogramowanie łatwo naprawia wszystkie główne problemy z iOS, nie prowadząc do utraty danych. Dlatego jest polecany przez wielu użytkowników.

Gorące artykuły