Niebieski ekran na iPhonie 5s? Jak to naprawić

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Niebieski ekran na iPhonie 5s? Jak to naprawić

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 15 września 2021 r.

Sądząc po liczbie pytań pomocy na forach, wielu użytkowników iPhone'a 5s ma problem z niebieskim ekranem na swoich urządzeniach. Urządzenie miga niebieskim ekranem przed ponownym uruchomieniem i nie można z niego korzystać, a nawet uzyskać dostępu do danych na nim. Może to być spowodowane wieloma problemami, w tym niepoprawną wymianą ekranu, przywracaniem, a nawet aktualizacją iOS.

Rozwiązanie, które wybierzesz dla tego zbyt częstego problemu, będzie zależeć od przyczyny problemu. W tym artykule przedstawiamy kilka rozwiązań, które mogą działać, niezależnie od tego, czy niebieski ekran jest spowodowany problemem ze sprzętem lub oprogramowaniem.

Niebieski ekran po wymianie ekranu?

Najczęściej ten problem występuje, gdy ktoś próbuje naprawić ekran na swoim urządzeniu. Jeśli zacząłeś doświadczać tego problemu natychmiast po wymianie ekranu, być może masz uszkodzoną płytę główną od wkręcenia niewłaściwych śrub.

Dlatego powinieneś zacząć od upewnienia się, że wszystkie śruby są we właściwym miejscu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić samodzielnie, warto przyjrzeć się urządzeniu profesjonaliście. W rzeczywistości zalecamy znalezienie kogoś, kto ma pewne doświadczenie w wymianie ekranów, aby zrobił to za Ciebie. ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest dalsze uszkodzenie iPhone'a.

sprawdź złącze i śruby

Może to być również problem z oprogramowaniem

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ten problem z niebieskim ekranem może być również spowodowany problemem z oprogramowaniem. Tak więc, jeśli nie wymieniłeś ekranu, jest to najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie problemu. Istnieją trzy sposoby rozwiązania problemu z oprogramowaniem i miejmy nadzieję, że urządzenie będzie działać normalnie. Oto wszystkie trzy rozwiązania.

01 Wymuś ponowne uruchomienie urządzenia

Krok 1: Naciśnij jednocześnie przyciski domu i zasilania, aż iPhone się wyłączy.

Krok 2: Włącz urządzenie, a gdy zobaczysz logo Apple, naciśnij przycisk zwiększania głośności, aż uruchomi się ponownie (może to zająć więcej niż jedną próbę).

Wymuś ponowne uruchomienie urządzenia

Jeśli to nie zadziała, spróbuj przywrócić urządzenie w trybie odzyskiwania za pośrednictwem iTunes.


02 Włącz tryb odzyskiwania przez iTunes

Krok 1: Przytrzymaj razem przyciski zasilania i domu, aż iPhone 5s się wyłączy. Trzymaj przyciski, aż zobaczysz logo Apple na ekranie. Zwolnij przycisk zasilania, ale trzymaj przycisk home. Powinieneś zobaczyć logo iTunes na ekranie.

iPhone na ekranie trybu odzyskiwania

Krok 2: Podłącz telefon do komputera i otwórz iTunes na swoim komputerze. W iTunes kliknij „Przywróć”, a następnie skonfiguruj urządzenie jako nowe.

Włącz tryb odzyskiwania przez iTunes


03 Napraw system iOS za pomocą aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS (obsługiwane iOS 15/14/13/11)

Przywracanie urządzenia przez iTunes może działać, ale prawdopodobnie utracisz wszystkie dane na urządzeniu. Jeśli w ostatniej kopii zapasowej znajdowały się jakieś dane, aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Dzieje się tak, ponieważ ten program ma na celu naprawienie różnych problemów z oprogramowaniem, w tym niebieskiego ekranu, bez ingerencji w dane. Niektóre z jego funkcji obejmują następujące elementy.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Oto jak używać aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS, aby naprawić urządzenie.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie uruchom go. Kliknij „Start”, aby rozpocząć.

uruchomić aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 2: Podłącz iPhone'a do komputera, a następnie kliknij „Start", gdy program rozpozna urządzenie. Możesz również wypróbować Tryb zaawansowany aby spróbować rozwiązać problem, ale ten tryb usunie również całą zawartość i ustawienia na iPhonie.

Podłącz iPhone'a do komputera

Krok 3: Może być konieczne pobranie najnowszej wersji oprogramowania układowego iOS na urządzenie. Kliknij "Pobierz", aby program zrobił to za Ciebie.

pobierz najnowszą wersję oprogramowania iOS

Krok 4: Po zakończeniu pobierania program rozpocznie naprawianie urządzenia. Poczekaj kilka minut na zakończenie procesu naprawy, a urządzenie uruchomi się ponownie w trybie normalnym.

napraw niebieski ekran na iPhonie 5s

Gorące artykuły