Błąd 4013/4014 wystąpił podczas przywracania iPhone'a, jak to naprawić?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Błąd 4013/4014 wystąpił podczas przywracania iPhone'a, jak to naprawić?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2021 r.

Apple nie bez powodu jest wysoko w branży technologicznej – produkuje wspaniałe produkty, które konsumenci wydają się kochać każdego roku. Niezależnie od tego, czy chodzi o ulepszenie projektu, czy dodatkowe, innowacyjne funkcje, zawsze podnoszą poprzeczkę, do której muszą dążyć ich konkurenci. Jednak produkty Apple nadal od czasu do czasu napotykają problemy.

Jednym z nich jest problem podczas próby przywrócenia iPhone'a. Proces powinien być stosunkowo prosty, ponieważ wystarczy podłączyć iPhone'a do komputera za pomocą kabla, a Apple zajmie się resztą. Jednak w przypadku niektórych osób wyświetlany jest monit „Nie można przywrócić iPhone'a. Wystąpił nieznany błąd (4013)” lub „Wystąpił nieznany błąd (4014)” z powodu wadliwego kabla lub słabego sygnału Wi-Fi .

błąd 4013 4014

Omówimy więc niektóre rozwiązania tego zbyt powszechnego problemu.

Rozwiązanie 1: Przed rozpoczęciem wypróbuj Przewodnik Apple

Przed przystąpieniem do diagnostyki zawsze należy skorzystać z oficjalnej pomocy Apple poprowadzi najpierw, jeśli zobaczysz błąd 4013 lub błąd 4014 podczas przywracania urządzenia z systemem iOS. Wyjaśnią ci dokładnie, czego chcą, abyś spróbował.

Jeśli to nie zadziała, możesz zacząć odkrywać inne rozwiązania.

Rozwiązanie 2: Upewnij się, że Twoje Wi-Fi działa dobrze

Jedną z głównych przyczyn błędu jest słaby sygnał Wi-Fi. Teraz możesz albo postępować zgodnie z przewodnikiem Apple, o którym mówiliśmy powyżej, który zawiera sekcję dotyczącą twojego Wi-Fi. Możesz też samodzielnie zresetować Wi-Fi, jeśli wiesz, jak to zrobić, ponieważ zwykle pozwala to internetowi odzyskać silny sygnał.

Jeśli nie wiesz, jak zresetować sieć Wi-Fi, cóż, jest to całkiem proste. Po prostu odłącz Wi-Fi na iPhonie i komputerze. Następnie poczekaj chwilę, aby ponownie połączyć je z siecią. Możesz też podłączyć iPhone'a i komputer do innej sieci Wi-Fi, jeśli możesz.

Router Wifi

Rozwiązanie 3: Zmień układ ładowania U2 IC

Jest to znacznie bardziej skomplikowane przedsięwzięcie i wymaga pewnej wiedzy. Tak więc, jeśli zamierzasz tego spróbować, sugerujemy wyszukanie szczegółowego samouczka na YouTube, abyś mógł dokładnie zobaczyć, jak to zrobić.

Jeśli nie jesteś pewien, czy sobie z tym poradzisz, po prostu nie próbuj tej metody w przypadku uszkodzenia dowolnego komponentu, ale możesz przeczytać dalej, aby znaleźć inne rozwiązania.

Rozwiązanie 4: Przełącz urządzenie w tryb odzyskiwania

Możesz także wypróbować tę sztuczkę trybu odzyskiwania, która działa w przypadku wielu problemów z iOS.

Krok 1. Przytrzymaj przycisk Home i podłącz iPhone'a do iTunes na komputerze.

Krok 2. Zwolnij przycisk Home, a następnie zobaczysz logo „Połącz z iTunes / komputerem” na swoim iPhonie – jest teraz w trybie odzyskiwania.

Krok 3. Postępuj zgodnie z monitem iTunes, aby przywrócić iPhone'a. Gdy zobaczysz symbol ładowania na ekranie iPhone'a, natychmiast wyjmij kabel.

Krok 4. Odczekaj około 10 sekund, a następnie po ponownym włożeniu kabla powinien rozpocząć się proces przywracania.

przywrócić w trybie odzyskiwania

Możesz również potrzebować wiedzieć, jak to zrobić, jeśli iPhone nie przejdzie w tryb odzyskiwania. A jeśli iTunes nadal wyświetla kod błędu, może być coś nie tak z Twoim iTunes, jeśli iTunes jest już najnowszą wersją, spróbuj wykryć i naprawić problemy z iTunes.

Rozwiązanie 5: Napraw błąd przywracania iPhone'a 4013/4014 przez profesjonalne narzędzie do naprawy

Jeśli nadal nie masz szczęścia z zalecanymi powyżej rozwiązaniami, to skuteczny program, taki jak aFoneSoft Fixppo pomoże. Działa poprzez zanurzenie najnowszego systemu iOS (teraz jest to iOS 15 beta 3/2/1) na iPhonie i wyczyszczenie błędu przywracania iPhone'a 4013/4014. Pewnie zastanawiasz się, jak z niego korzystać? Wykonaj poniższe kroki. Oczywiście zanim zaczniesz, musisz najpierw pobrać i zainstalować oprogramowanie zabezpieczające na swoim komputerze.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Krok 1. Podłącz iPhone'a do aFoneSoft Fixppo, a zobaczysz, że oferuje 3 tryby naprawy, które mogą naprawić różne problemy z iOS. Wiemy, że nikt nie chce stracić danych, więc możesz wybrać tryb standardowy.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 2. Cóż, po prostu przytrzymaj jednocześnie przyciski uśpienia i domu przez 10 sekund. Zwolnij przycisk uśpienia i trzymaj przycisk home przez około 5 sekund. Powinien teraz być w trybie DFU.

wejdź w tryb DFU

Krok 3. Możesz pobrać oprogramowanie układowe (wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć „Pobierz”) dla swojego iPhone'a. Następnie możesz po prostu wybrać „Rozpocznij, aby naprawić”, a rozpocznie się naprawa Twojego iPhone'a.

jak pobrać oprogramowanie?

Podsumowując, kilka różnych rozwiązań może pomóc naprawić błąd 4013 lub 4014, który wystąpił podczas przywracania iPhone'a, ale niektóre mogą się nie powieść. Jeśli chcesz czegoś, co na pewno zadziała za pierwszym razem, aby uniknąć marnowania czasu, najlepszą opcją może być aFoneSoft Fixppo program. Pobierz i wypróbuj!

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły