7 typowych problemów z kontaktami iPhone'a, które możesz spotkać

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > 7 typowych problemów z kontaktami iPhone'a, które możesz spotkać

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Kontakty to jeden z najważniejszych typów danych na Twoim urządzeniu. W związku z tym ważne jest, aby pozostały bezpieczne, dlatego zalecamy tworzenie kopii zapasowych kontaktów w iTunes lub iCloud. Ale tak jak w przypadku każdego innego rodzaju danych, istnieją pewne problemy, które możesz napotkać w kontaktach.

Tutaj wymieniamy niektóre z najczęstszych problemów z kontaktami i oferujemy rozwiązania dla każdego z nich.

1. Problem „Zaktualizowany iPhone i utracone kontakty”

Często zdarza się, że po aktualizacji iOS traci się kontakty. Wiele osób zgłosiło utratę wszystkich kontaktów po aktualizacji. Jeśli jesteś jednym z nich, oto jak możesz rozwiązać ten problem.

Rozwiązanie 1: Przełącz kontakty w iCloud Wyłącz, a następnie włącz ponownie

Wyłączenie i ponowne włączenie kontaktów iCloud wydaje się działać dla większości ludzi. Oto jak to zrobić.

Rozwiązanie 2: Przywróć kontakty z iCloud.com

Rozwiązanie 3: Poczekaj na aktualizację iOS

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, Apple może wydać aktualizację oprogramowania, która może naprawić błąd powodujący problem. Po prostu poczekaj na aktualizację i zainstaluj ją na swoim urządzeniu.

Poczekaj na aktualizację iOS

2. Problem „Kontakty zniknęły z iPhone'a”

To kolejny powszechny problem, z którym boryka się wielu użytkowników urządzeń z systemem iOS. Sprawdź typowe metody rozwiązywania problemów z kontaktami iPhone'a.

Rozwiązanie 1: Wyloguj się z iCloud i zaloguj się ponownie

Rozwiązanie 2: Wyłącz kontakty w iCloud i włącz ponownie

Rozwiązanie 3: Zmień ustawienia grupy

3. Problem „Brakujące nazwy kontaktów iPhone'a

Niektórzy użytkownicy iPhone'a zgłosili, że natychmiast po aktualizacji urządzenia zauważyli, że brakowało nazwisk kontaktów. Poniższe rozwiązania powinny rozwiązać problem.

Rozwiązanie 1: Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli urządzenie nie działa zgodnie z oczekiwaniami, jednym z najłatwiejszych sposobów jego naprawy jest ponowne uruchomienie urządzenia. Oto jak możesz wymusić ponowne uruchomienie urządzenia.

Rozwiązanie 2: Sprawdź, czy kontakty są synchronizowane

Ważne jest również, aby upewnić się, że Twoje kontakty są synchronizowane ze wszystkimi kontami innych firm.

Rozwiązanie 3: Szybkie wskazówki dotyczące brakujących kontaktów iMessage

Jeśli oba powyższe rozwiązania nie działają, wypróbuj kolejno każdą z poniższych wskazówek.

4. Problem „Kontakty iPhone'a nie synchronizują się z iCloud”

Twoje kontakty z iPhone'a mogą również czasami nie synchronizować się z iCloud, co jest problemem, gdy chcesz zachować bezpieczeństwo swoich kontaktów. Jeśli napotkasz ten problem, oto jak możesz go naprawić.

Rozwiązanie 1: Wyłącz kontakty, a następnie włącz je ponownie

Rozwiązanie 2: Upewnij się, że kontakty są zapisane na Twoim koncie iCloud

Rozwiązanie 3: Usuń iCloud z ustawień

Jeśli zrobisz to wszystko, a kontakty nadal nie będą synchronizowane z iCloud, możesz spróbować usunąć iCloud z ustawień. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Poczta, kontakty, kalendarz> iCloud, a następnie dotknij "Usuń konto". Uruchom ponownie iPhone'a, a następnie ponownie dodaj iCloud. Twoje kontakty i inne dane iCloud nie zostaną usunięte z Twojego konta iCloud, ale wszelkie dane, które nie zostały zsynchronizowane, zostaną usunięte.

5. Problem „Kontakty Google nie synchronizują się z iPhonem”

Czasami próba zsynchronizowania kontaktów Google z iPhonem przez dodanie konta Google może nie działać. Możesz uzyskać tylko część kontaktu, a nie cały kontakt, w tym adresy i numery telefonów. Jeśli to jest problem, z którym się borykasz, upewnij się, że konto Google jest połączone z Twoim iPhonem przy użyciu protokołu SSL. Poniższe rozwiązania powinny pomóc.

Teraz spróbuj ponownie dodać swoje konto. Kontakty powinny teraz w pełni zsynchronizować się.

6. Problem „Przypadkowo usunięte kontakty na iPhonie”

Jest to jeden z najczęstszych problemów, jakie widzieliśmy u użytkowników iPhone'a. Przypadkowo naciśniesz Usuń i kontakt zniknął. Odzyskanie kontaktów może być łatwe, jeśli masz kopię zapasową w iTunes i iCloud. Ale co możesz zrobić, gdy nie masz kopii zapasowej brakujących danych. Dobra wiadomość jest taka, że ​​kontakty można odzyskać. Powód jest prosty: Twój iPhone zapisuje dane w bazie danych SQLite. Po usunięciu danych baza danych zmienia miejsce zajmowane przez usunięte dane z „Przydzielone” na „Nieprzydzielone”, ale nie usuwa ich całkowicie. Gdy nowe dane są dodawane do urządzenia, najpierw zajmują one gniazda „Nieprzydzielone”, nadpisując informacje w tych gniazdach. Dopóki nie nadpiszesz danych „nieprzydzielonych”, aplikacje innych firm, takie jak aFoneSoft D-Back można łatwo odzyskać usunięte kontakty z iPhone'a. Poniżej przedstawiono niektóre funkcje D-Back.

Wypróbuj za darmo

Jak korzystać aFoneSoft D-Back, aby odzyskać brakujące kontakty

7. Problem „Nie można dodać kontaktów do iPhone'a”

To ostatni problem na naszej liście, ale to nie znaczy, że jest mniej poważny. Niektórzy użytkownicy iOS zgłosili brak możliwości dodawania kontaktów do swoich Ulubionych na iPhonie lub po prostu funkcja nie działa zgodnie z wymaganiami.

Są jednak tacy, którzy zgłosili problem z całkowitym dodaniem kontaktów do swojego urządzenia. Próbujesz wprowadzić nowy kontakt do swojego urządzenia, a po wpisaniu nazwy i numeru telefonu oraz naciśnięciu przycisku Gotowe zobaczysz, że kontakt został dodany. Ale wtedy nie widzisz kontaktu w aplikacji Kontakty, bez względu na to, jak bardzo próbujesz go znaleźć.

Jeśli masz problemy z dodawaniem kontaktów do iPhone'a, poniższe rozwiązanie powinno działać.

Rozwiązanie 1: Wyszukaj kontakt w Spotlight

Zanim spróbujesz rozwiązać problem, ważne jest, aby upewnić się, że Twój kontakt tak naprawdę nie znajduje się na Twoim iPhonie. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania Spotlight. Oto jak to zrobić.

Jeśli nie możesz znaleźć kontaktu w Spotlight, wypróbuj nasze drugie rozwiązanie.

Rozwiązanie 2: Sprawdź domyślną grupę

Rozwiązanie 3: Sprawdź, czy synchronizujesz kontakty z iCloud

Jeśli domyślna grupa nie jest problemem, być może nie synchronizujesz swoich kontaktów z iCloud. Oto jak możesz to sprawdzić.

Możesz także sprawdzić, czy Twoje kontakty są synchronizowane z iCloud, przechodząc do iCloud.com. Zaloguj się i dodaj tam kontakt. Uruchom ponownie iPhone'a i sprawdź, czy kontakt pojawia się na Twoim urządzeniu.

Gorące artykuły