7 sposobów na naprawienie iPhone'a AirDrop nie działa

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > 7 sposobów na naprawienie iPhone'a AirDrop nie działa

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Cześć! Chcę zapytać o problem z moim iPhonem. Wczoraj, kiedy próbowałem AirDrop moje zdjęcia, nie mogłem tego zrobić. Próbowałem potem wiele razy, ale bezskutecznie. Nie wiem dlaczego airdrop nie działa. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

AirDrop nie działa

Ta skarga została wielokrotnie odzwierciedlona w firmie Apple i stwierdzono, że ten problem zwykle występuje po aktualizacji iOS 14/13. Przybyliśmy jednak tutaj dla osób, które stoją przed tym problemem. Zanim przejdziemy do wskazówek, jak rozwiązać problem z niedziałającym airdropem iPhone'a, chcielibyśmy poinformować Cię, jak działa AirDrop.

Jak korzystać z AirDrop

AirDrop to funkcja służąca do udostępniania plików między urządzeniami z systemem iOS i komputerami Mac, a wiele osób nie jest tego świadomych. Pokażemy Ci, jak możesz wysyłać lub odbierać pliki na swoim iPhonie za pomocą AirDrop, ale przed użyciem powinieneś wiedzieć, jak go włączyć. Nauczmy się obu procesów. (Zauważ, że instrukcja nadal działa, nawet jeśli używasz iOS 14.)

Włącz AirDrop

Włącz AirDrop

Te opcje sprawią, że Twoje urządzenie będzie wykrywalne odpowiednio dla nikogo, wszystkich lub tylko osób z Twoich kontaktów.

Wysyłaj lub odbieraj pliki na iPhonie

Zaprezentujemy demonstrację zdjęć AirDropping z Twojego iPhone'a. Dla lepszego zrozumienia większość natywnych aplikacji na urządzeniach z iOS ma przycisk udostępniania iOS, który może łatwo współpracować z AirDrop. Tutaj pokażemy Ci przykład --- wysyłanie lub odbieranie zdjęć przez AirDrop.

Wysyłanie:

Iść do ZDJĘCIA w iPhonie i wybierz zdjęcie, które chcesz udostępnić.
Stuknij w Udostępnij przycisk i urządzenia AirDrop w pobliżu pojawią się na ekranie.
Wybierz urządzenie, na które chcesz wysłać zdjęcie, a odbiorca musi zaakceptować transfer. Zrobione.

wysyłaj zdjęcia przez AirDrop

Otrzymywanie:

Gdy ktoś przesyła Ci zdjęcie lub jakąkolwiek zawartość, na ekranie pojawi się komunikat z prośbą o: Akceptuj or upadek przelew. Wystarczy dotknąć Akceptuj aby zakończyć proces transferu.

otrzymuj zdjęcia przez AirDrop

Jeśli Twój iPhone Airdrop nie działa, wypróbuj poniższe wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.

1. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a

Spróbuj wymusić ponowne uruchomienie urządzenia, jeśli masz problem z niedziałającym AirDrop. To dlatego, że ponowne uruchomienie urządzenia z systemem iOS zazwyczaj rozwiązuje 70% problemów, oto szybki sposób na wymuszenie ponownego uruchomienia iPhone'a.

2. Zamknij osobisty hotspot

Sprawdź, czy Twój osobisty hotspot jest włączony, czy nie. Dzieje się tak, ponieważ Hotspot osobisty i AirDrop wymagają Wi-Fi do wykonywania swoich odpowiednich właściwości, a zatem oba kolidują ze sobą, powodując, że iPhone AirDrop nie działa i wyświetla komunikat na ekranie, ponieważ AirDrop nie jest dostępny podczas korzystania z Hotspotu osobistego. Wykonaj poniższe czynności, aby wyłączyć Hotspot osobisty, aby naprawić niedziałający iPhone AirDrop.

Zamknij Osobisty hotspot

3. Zmień ustawienia AirDrop

Zmiana ustawień AirDrop może również pomóc w rozwiązaniu problemu z niedziałającym AirDrop na iOS. Jeśli chcesz przesyłać pliki AirDrop z iPhone'a na komputer Mac lub inne urządzenie z systemem iOS, a urządzenie się nie wyświetla, spróbuj zmienić wykrywalność AirDrop:

4. Wyłącz tryb samolotowy i uruchom ponownie Bluetooth i Wi-Fi

AirDrop wymaga włączenia zarówno Bluetooth, jak i Wi-Fi, aby działały bezbłędnie. Z drugiej strony włączony tryb samolotowy odcina wszystkie sieci bezprzewodowe na urządzeniu z systemem iOS, w tym Bluetooth i Wi-Fi, co z kolei powoduje, że AirDrop nie działa.

Wyłącz tryb samolotowy: Otwórz Centrum sterowania, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu i dotknij ikony Samolot, aby ją wyłączyć.

AirDrop korzysta z funkcji Bluetooth urządzenia, aby określić bliskość między dwoma urządzeniami, a Wi-Fi jest wymagane do przesyłania danych. Jeśli tylko Bluetooth jest włączony, a Wi-Fi jest wyłączone lub odwrotnie, AirDrop nie działa wtedy.

Uruchom ponownie Bluetooth i Wi-Fi: Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania i naciśnij każdą z ikon Bluetooth i Wi-Fi, aby je wyłączyć, a następnie naciśnij ponownie każdą z nich, aby ponownie je włączyć.

centrum Kontroli

5. Zaloguj się do iCloud

Jeśli AirDrop na Twoim urządzeniu jest ustawiony w Kontakt tylko tryb, wtedy zarówno urządzenia nadawcze, jak i odbierające muszą być zalogowane do konta iCloud. Upewnij się również, że numer telefonu lub adres e-mail powiązany z identyfikatorem Apple ID urządzenia transmitującego jest zapisany na urządzeniu odbiorcy. Albo się nie pojawi. A jeśli przesyłasz pliki AirDropping między własnymi urządzeniami iDevice, zaloguj się na to samo konto iCloud na urządzeniu odbierającym, co urządzenie transmitujące.

6. Zrestartować ustawienia sieci

Jeśli nadal AirDrop nie działa, kontynuowanie resetowania ustawień sieciowych powinno być ostatecznością. To z pewnością rozwiązałoby różne problemy, w tym Airdrop, który nie działa w przypadku iPhone'a, ale usuwa wszystkie ustawienia sieciowe zapisane na urządzeniu i przywraca je do ustawień fabrycznych. Oznacza to, że musisz ponownie skonfigurować poprzednio zapisane sieci Wi-Fi za pomocą swojego urządzenia. Aby zresetować ustawienia sieciowe, wykonaj poniższe czynności:

Resetowanie sieci iPhone'a

7. Napraw iPhone AirDrop nie działa bez utraty danych

Jeśli wszystkie powyższe wskazówki nie działają, może wystąpić problem z systemem iOS Twojego iPhone'a. W takim przypadku możesz usunąć problem z niedziałającym AirDrop bez utraty danych za pomocą aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS który jest jednym z najpopularniejszych programów do naprawy systemu ze względu na jego korzystne funkcje.

aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS (Obsługiwane iOS 14)

700,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Oprogramowanie może naprawić urządzenie (z problemami z iOS) bez utraty danych.
  • Jest w stanie naprawić różnego rodzaju problemy z systemem iOS, na przykład iPhone utknął Logo Apple/tryb DFU/Recovery ModeI więcej.
  • Twoje dane osobowe są w pełni chronione i proste w użyciu.
  • Jest kompatybilny z iPhone'em, iPadem i iPodem touch w różnych modelach.

Wypróbuj za darmo

AirDrop jest rzeczywiście dobrą funkcją Apple i dobrym sposobem na proces udostępniania plików. To były proste wskazówki, jak rozwiązać problem z AirDrop, a teraz, gdy przeczytałeś cały artykuł, nadszedł czas, aby podjąć działania i rozwiązać problem. Przybyliśmy tutaj, jak wspomnieliśmy powyżej, aby wyciągnąć Cię z problemu i mieć nadzieję, że nam się uda.

Gorące artykuły