7 sposobów, aby naprawić alarm iPhone'a, który się nie wyłącza (obsługiwany iOS 15/14)

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > 7 sposobów, aby naprawić alarm iPhone'a, który się nie wyłącza (obsługiwany iOS 15/14)

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2021 r.

Pytanie
Dlaczego alarm mojego iPhone'a nie włącza się? Czy ktoś miał ten sam problem? Działało dobrze do tego tygodnia. W poniedziałek ustawiłem alarm na 6:00 rano, ponieważ rano miałem samolot, ale niestety spóźniłem się na lot, ponieważ w ogóle nie było dźwięku z budzikiem. Nie mogę żyć bez budzika. Czy ktoś może mi powiedzieć, co się dzieje? Prosimy o pomoc?

Być może ustawiłeś alarm lub przypomnienie na swoim iPhonie, aby powiadomić Cię o określonym zaplanowanym spotkaniu lub skłaniając się do zdrowego trybu życia poprzez wczesne wstawanie i chodzenie na siłownię lub do parku w celu ćwiczeń. Puf! Właśnie przegapiłeś nowy harmonogram wczesnego wstawania lub spotkania, ponieważ alarm Twojego iPhone'a się nie włącza.

Jeśli utkniesz z tym samym problemem, w którym alarm iPhone'a nie działa tak, jak chcesz, oto kilka prostych rozwiązań, aby alarm zadziałał we właściwym czasie. Wszystkie poniższe rozwiązania mają zastosowanie od iOS 7 do iOS 15/14.

Alarm iPhone'a

Część 1. 2 Zaawansowane sposoby naprawy alarmu iPhone'a nie działa

W tej części przedstawimy dwa zaawansowane sposoby pomocy. Możesz również najpierw sprawdzić tabelę porównawczą.

Wskaźnik sukcesu Wymagany czas Trudność Utrata danych Co można naprawić
aFoneSoft Fixppo 100% Szorty Łatwo Nie Wszystkie problemy z systemem/oprogramowaniem
Przywracanie iPhone przez iTunes 70% długo Kompleks tak Niektóre problemy z oprogramowaniem

1.1. Napraw alarm iPhone'a nie wyłącza się Problem bez utraty danych

Alarm iPhone'a brak problemu z dźwiękiem może być również spowodowany usterkami oprogramowania, szczególnie dla tych, którzy właśnie zaktualizowali swój iPhone do iOS 13.7 lub iOS 15/14. W takim przypadku musisz odświeżyć system iOS i naprawić możliwe błędy i usterki spowodowane nieprawidłową instalacją oprogramowania układowego. Nie zalecamy tworzenia kopii zapasowej telefonu iPhone, a następnie przywracania kopii zapasowej na urządzeniu po ponownej instalacji systemu iOS, ponieważ problem z alarmem może powrócić.

Jeśli martwisz się o swoje dane podczas naprawiania problemu z niedziałającym alarmem iPhone'a, musisz spróbować aFoneSoft Odzyskiwanie systemu Fixppo iOS. Oprogramowanie jest przydatne, ponieważ rozwiązuje problemy z systemem iOS bez utraty danych. Ze względu na całkowicie łatwe i proste funkcje jest lubiany przez użytkowników, którzy naprawili swoje problemy za pomocą tego narzędzia.

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Oto jak korzystać z programu, aby naprawić alarm iPhone'a bez problemu z dźwiękiem.

Krok 1. Zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie wybierz tryb standardowy z 3 opcji dostępnych na ekranie.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 2. Kliknij przycisk „Start”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ustawić iPhone'a w trybie DFU. Wtedy program będzie mógł rozpoznać urządzenie.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Krok 3. Możesz teraz zobaczyć model iPhone'a na ekranie. Będziesz musiał pobrać odpowiednie oprogramowanie układowe dla swojego iPhone'a. Wystarczy kliknąć „Pobierz”.

firmware do pobrania

Krok 4. Po pobraniu kliknij „Rozpocznij, aby naprawić”, a następnie program odświeży system iOS i naprawi ewentualne usterki. Po zakończeniu procesu naprawy alarm iPhone'a będzie działał normalnie.

skończyłem naprawiać urządzenie

Oto jedna z opinii użytkowników na temat tego profesjonalnego narzędzia. Nie wahaj się spróbować teraz!

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Musisz przeczytać:

iPhone GPS nie działa prawidłowo? Oto rozwiązania

iPhone Touch ID nie działa po aktualizacji iOS 15/14/13? Sprawdź Napraw tutaj

Jak naprawić niedziałający odcisk palca iPhone'a?

1.2. Przywróć iPhone'a za pomocą iTunes

Jeśli nie masz zbyt wielu ważnych danych na swoim iPhonie, możesz również spróbować przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes. To z pewnością rozwiąże problem z niedziałającym alarmem iPhone'a, jeśli jest to problem związany z oprogramowaniem. Nauczmy się teraz:

przywróć iPhone'a za pomocą iTunes

Uwagi
Przywrócenie iPhone'a za pomocą iTunes spowoduje usunięcie wszystkich danych z Twojego iPhone'a. Możesz wyeksportuj dane do swojego komputera jako kopia zapasowa.

Część 2. 5 Typowe sposoby naprawy alarmu iPhone'a nie działa

Istnieje 5 podstawowych metod rozwiązania problemu z niedziałającym alarmem iPhone'a. Należy pamiętać, że wskaźnik sukcesu tych sposobów jest stosunkowo niski w porównaniu z tymi z pierwszej części.

1. Wyłącz przełącznik wyciszenia i sprawdź poziom głośności

Czasami niedziałający alarm iPhone'a może być spowodowany bardzo prostym powodem. Na przykład po prostu wyłączasz przełącznik wyciszenia iPhona lub iPada lub głośność telefonu może zostać ściszona, aby alarm się nie włączał.

Przełącznik wyciszenia:

Ludzie zwykle włączają „Przełącznik wyciszenia” w miejscach, w których nie chcą, aby ich telefon dzwonił i nie przeszkadzał. Ale często zapominają wyłączyć przełącznik wyciszenia. Dlatego sprawdź, czy przełącznik wyciszenia telefonu iPhone jest włączony, czy wyłączony. Jeśli jest włączony, musisz go wyłączyć, wtedy alarm iPhone'a będzie działał normalnie.

wyłącz przełącznik wyciszenia

Poziom głośności:

Jest to również trywialna przyczyna, dla której alarm iPhone'a nie działa, ponieważ ludzie nieświadomie podkręcają głośność multimediów, a nie głośność dzwonka. W rzeczywistości to nieporozumienie wynika z dwóch różnych elementów sterujących do regulacji głośności, tj. Głośność multimediów i głośność dzwonka. Głośność dzwonka dostosowuje dźwięk dla wszystkich powiadomień, przypomnień, alertów systemowych, alarmów i dzwonka, podczas gdy głośność multimediów dotyczy całej muzyki, filmów, gier i innych dźwięków w aplikacji. Upewnij się więc, że zwiększasz głośność dzwonka, sprawdzając, czy etykieta miernika głośności jest ustawiona jako „Dzwonek” lub „Głośność”, ponieważ „Dzwonek” oznacza „Głośność dzwonka”, a „Głośność” oznacza „Głośność multimediów”. Jest to proste, ale konieczne sprawdzenie, czy napotkałeś problem, że alarm iPhone'a nie działa.

Zwiększ głośność

2. Upewnij się, że ustawiłeś dźwięk alarmu

Sprawdź, czy ustawiłeś dźwięk alarmu, czy nie, a także jak głośno jest. Głośność utworu/dźwięku ustawionego w alarmie może mieć ogromne znaczenie. Czasami może to być powodem, dla którego alarm iPhone'a nie działa. Aby ustawić piosenkę/dźwięk według własnych preferencji, wykonaj czynności opisane poniżej:

ustaw piosenkę jako alarm iPhone'a

3. Sprawdź aplikacje alarmowe innych firm

Instalowanie aplikacji alarmowej innej firmy nie jest zalecane, ponieważ może ona kolidować z zapasową aplikacją Zegar przechowywaną na iPhonie i ostatecznie napotkasz problemy, takie jak niedziałający alarm iPhone'a lub inne problemy. Spróbuj usunąć dowolną aplikację alarmową innej firmy, uruchom ponownie iPhone'a raz i sprawdź, czy alarm iPhone'a się wyłączy, czy nie.

aplikacja alarmowa

4. Miękki reset, aby naprawić alarm iPhone'a nie działa problem

Jeśli którakolwiek z zalecanych wskazówek nie pomaga, spróbuj skorzystać z miękkiego resetu. W 50% przypadków miękki reset jest sprawdzoną metodą rozwiązania problemów z urządzeniem, w tym problemu z niedziałającym alarmem iPhone'a. Poniższe kroki pomogą w wykonaniu miękkiego resetu.

1. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski "Uśpij/Obudź" i "Zmniejsz głośność", jeśli posiadasz iPhone'a 7 lub 7 plus. A jeśli masz przy sobie poprzednie modele, naciśnij i przytrzymaj przyciski „Uśpij/Obudź” i „Dom”.

2. Przytrzymaj oba przyciski wciśnięte przez około 10 sekund. W momencie, gdy pojawi się animacja Apple Logo, możesz zwolnić przyciski i pozwolić na ponowne uruchomienie iPhone'a.

miękki reset iPhone'a

Uwaga: Jeśli używasz iPhone'a 8 i iPhone'a X, szybko naciśnij przyciski "Zwiększenie" i "Zmniejsz głośność", a następnie przytrzymaj przycisk boczny, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a X

5. Zresetuj wszystkie ustawienia

Jeśli nadal masz problem z niedziałającym alarmem iPhone'a, prawdopodobnie powinieneś zresetować wszystkie ustawienia na urządzeniu z systemem iOS. Zresetowanie wszystkich ustawień spowoduje po prostu usunięcie wszystkich ustawień zdefiniowanych przez użytkownika i nie usunie żadnych danych użytkownika, takich jak zdjęcia, filmy, muzyka, kontakty itp. Przejdź do „Ustawień” urządzenia, przejdź do „Ogólne”, przejdź do „Resetuj”, a następnie naciśnij „Resetuj wszystkie ustawienia”. Po tym urządzenie uruchomi się ponownie, a następnie sprawdź, czy alarm iPhone'a jest wyłączony, czy nie.

Resetuj wszystkie ustawienia

Gorące artykuły