Co powoduje echo iPhone'a i jak go zatrzymać?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Co powoduje echo iPhone'a i jak go zatrzymać?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 10 września 2021 r.

Ilekroć byłem na spotkaniu lub rozmawiałem z kimś za pomocą mojego iPhone'a 11, osoba (osoby) po drugiej stronie skarżyła się na echo. Często proszono mnie, abym sprawdził wokół siebie, aby odłożyć to, co może powodować echo. Chociaż powiedziałem również kilku osobom, aby sprawdziły echo pochodzące z ich końca, wydaje się, że echo mojego iPhone'a 11 jest często oznaczane podczas rozmów. 

Echo iPhone'a

Dlaczego mój iPhone odbija się echem podczas rozmów? Ten post jest odkryciem, którego dokonałem, gdy zadałem sobie pytanie, dlaczego mój iPhone odbija się echem podczas rozmów. Jeśli zadajesz to samo pytanie, odpowiedzi są tutaj.

Dlaczego słyszę echo, gdy rozmawiam na moim iPhonie 13?

Główną przyczyną echa iPhone'a podczas połączeń jest używanie głośnika do rozmowy podczas rozmowy. Kiedy wykonuję połączenie za pomocą głośnika iPhone'a, dźwięk z głośnika wraca z powrotem do mikrofonu.

To echo jest bardziej powszechne, gdy więcej niż jedna osoba w rozmowie korzysta z zestawu głośnomówiącego. Jeśli głośnik odbiorcy jest włączony, kiedy mówię, usłyszę swój głos, ponieważ dźwięk mojego głosu z głośnika dostanie się do mikrofonu odbiorcy. To echo nazywa się sprzężeniem zwrotnym.

Poza tym głównym powodem kilka razy echo iPhone'a jest spowodowane przez oprogramowanie iPhone'a i łączność.

4 sposoby naprawienia echa iPhone'a podczas rozmowy (z wysokim wskaźnikiem sukcesu)

Jeśli napotkałeś problem z echem iPhone'a na głośniku i chcesz go jak najszybciej rozwiązać, wypróbuj te cztery zaawansowane sposoby

Metoda 1. Uruchom ponownie iPhone'a

Ponowne uruchamianie iPhone'a to popularna sztuczka, aby naprawić echo na urządzeniach z systemem iOS. Ta sztuczka jest koniecznością odświeżenia oprogramowania iPhone'a. Wiele typowych problemów można rozwiązać, ponownie uruchamiając iPhone'a.

uruchom ponownie swój iPhone

Metoda 2. Zaktualizuj ustawienia operatora

Firma Apple udostępnia aktualizację, która rozwiązuje problemy systemowe i poprawia łączność z siecią komórkową. Aktualizacja może również pochodzić od operatora sieci bezprzewodowej. Ta aktualizacja rozwiązująca problemy z systemem jest nazywana aktualizacją ustawień operatora. Oto jak sprawdzić i wykorzystać aktualizację:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a.
 2. Przejdź do Ogólne, a następnie dotknij go.
 3. Na ekranie Ogólne kliknij Informacje. Jeśli aktualizacja jest dostępna, ekran Informacje wyświetli kartę Aktualizacja ustawień operatora.
 4. Na karcie Aktualizacja ustawień operatora wybierz opcję Aktualizuj, aby rozpocząć naprawianie problemów z systemem.

zaktualizuj ustawienia operatora

Metoda 3. Napraw problem z systemem, jeśli echo telefonu podczas rozmowy

Jeśli problemy z echem iPhone'a nadal występują po wykonaniu powyższej metody, używając aFoneSoft Fixppo! Jest to program do odzyskiwania systemu iOS, który łatwo naprawia problemy z oprogramowaniem. A naprawę możesz uzyskać w zaciszu swojego domu.

Fixppo cieszy się zaufaniem wielu serwisów technicznych

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Wykonaj te proste kroki, aby rozwiązać problem echa iPhone'a podczas rozmowy.

Krok 1. Pobierz program na swój komputer i uruchom go. Wybierz „Tryb standardowy”, aby rozpocząć.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS Fixppo

Krok 2. Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabli USB i przełącz urządzenie w tryb DFU lub tryb odzyskiwania. Poczekaj, aż program wykryje model iPhone'a. Wybierz wersję oprogramowania i kliknij „Pobierz”, poczekaj na zakończenie procesu.

firmware do pobrania

Krok 3. Program natychmiast rozpocznie naprawianie urządzenia. Po zakończeniu procesu naprawy urządzenie uruchomi się ponownie w trybie normalnym.

pomyślnie naprawić echo iPhone'a

Metoda 4. Skontaktuj się z Apple lub operatorem

Jeśli wykonanie powyższych kroków nie zadziałało, najwyższy czas skontaktować się z firmą Apple lub operatorem sieci bezprzewodowej. Aby skontaktować się z firmą Apple, odwiedź witrynę Get Support, aby uzyskać pomoc ekspertów Apple. Aby skontaktować się z operatorem sieci bezprzewodowej, użyj linków kontaktowych i numerów z Google.

Proste metody 5, aby zatrzymać echo iPhone'a (z niskim wskaźnikiem sukcesu)

Poniżej znajduje się pięć prostych poprawek, aby zatrzymać iPhone'a Echo. Kroki są proste i czasami to zadziała.

Metoda 1. Przełącz na zestaw słuchawkowy lub głośnik

Ponieważ zidentyfikowaliśmy sprzężenie zwrotne jako echo iPhone'a 11 Facetime spowodowane przez wyjście audio iPhone'a, przełączenie wyjścia audio pomoże rozwiązać problem echa iPhone'a w głośniku. Oto jak dokonać zmiany:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a.
 2. Przejdź do Ułatwienia dostępu, a następnie otwórz go.
 3. Wśród opcji dostępnych w obszarze Dostępność wybierz Dotyk.
 4. Na ekranie dotykowym dotknij opcji Call Audio Routing. Opcja Call Audio Routing, a mianowicie automatyczne, zestaw słuchawkowy Bluetooth i głośnik. Wybierz zestaw słuchawkowy lub głośnik.

przełącz na zestaw słuchawkowy lub głośnik

Metoda 2. Włącz i wyłącz głośnik

Wyłączenie głośnika iPhone'a zapewni, że połączenie lub dźwięk FaceTime będzie odtwarzany za pomocą słuchawki. Ta zmiana zapobiegnie sprzężeniu zwrotnemu generowanego przez zewnętrzny głośnik iPhone'a podczas połączenia. To rozwiązanie jest bardzo proste.

Gdy połączenie jest aktywne, stuknij ikonę głośnika na iPhonie lub w aplikacji do spotkania.

W zależności od tego, jaki był wcześniej tryb, dotknięcie ikony spowoduje włączenie lub wyłączenie głośnika. Zwykle będzie podświetlony na biało, gdy jest włączony, lub zaznaczony, jeśli korzystasz z aplikacji do spotkań.

włącz i wyłącz głośnik

Metoda 3. Wyczyść odbiornik i głośniki

Echo iPhone'a w głośniku może być spowodowane kurzem, skórą, olejem i innymi zanieczyszczeniami uwięzionymi na odbiorniku i głośniku iPhone'a. Oto prosta procedura usuwania brudu:

 1. Zdobądź szczoteczkę do urządzenia elektronicznego lub użyj suchej szczoteczki do zębów.
 2. Delikatnie wyczyść słuchawkę i głośnik szczoteczką.

Upewnij się, że nie wdmuchujesz powietrza bezpośrednio do odbiornika lub głośnika, ale możesz dmuchać w poprzek.

wyczyść odbiornik i głośniki

Metoda 4. Wysuń i włóż ponownie kartę SIM

Po wyjęciu i ponownym włożeniu karty SIM powinno to rozwiązać problemy z telefonem iPhone, które mogą obejmować echo. Proces jest dość prosty:

 1. Włóż narzędzie do wysuwania do małego otworu w tacce karty SIM. Jeśli nie masz narzędzia do wypychania, możesz użyć spinacza do papieru lub ostrej części kolczyka.
 2. Powyższy krok spowoduje wypchnięcie tacy karty SIM, a na ekranie pojawi się komunikat Brak zainstalowanej karty SIM, kliknij przycisk OK w wiadomości.
 3. Aby ponownie zainstalować kartę SIM, włóż kartę SIM do kieszeni karty SIM.
 4. Dopasuj go delikatnie do gniazda SIM w telefonie iPhone.

wyjmij i ponownie włóż kartę SIM

Metoda 5. Zrestartować ustawienia sieci

Resetowanie ustawień sieci pomaga rozwiązać problemy z oprogramowaniem spowodowane manipulacją ustawień sieci iPhone'a. Oto jak zresetować ustawienia sieciowe:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a.
 2. Przejdź do Ogólne, a następnie dotknij go.
 3. Na ekranie Ogólne kliknij Resetuj.
 4. Na ekranie Resetuj kliknij Resetuj ustawienia sieciowe.

Przed wykonaniem resetu wymagane będą środki weryfikacji użytkownika, takie jak hasło, Face ID lub Touch ID.

zresetuj ustawienia sieciowe iPhone'a

Wnioski

Używanie iPhone'a podczas nawiązywania połączenia może powodować błędy w sprzężeniu zwrotnym. W kilku innych przypadkach błędy systemowe mogą być przyczyną echa Twojego iPhone'a. Aby naprawić to zakłócenie, powyżej wyjaśniono pięć prostych metod i cztery dodatkowe wskazówki. Możesz także użyć aFoneSoft program.

Gorące artykuły