6 szybkich sposobów naprawy iPhone'a ciągle się wyłącza

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > 6 szybkich sposobów naprawy iPhone'a ciągle się wyłącza

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Nic nie jest bardziej irytujące i stresujące niż an iPhone, który ciągle się włącza i wyłącza. Miałem ten sam problem z moim iPhonem X i zaufaj mi, działa ci to na nerwy. Możesz stracić dane, które nie zostały jeszcze zapisane, nieodebrane połączenia i niechciane przerwy. Po pewnym czasie szukania przyczyny i sposobu, w jaki mogę to naprawić, w końcu mój iPhone działał idealnie. Jestem tutaj, aby podzielić się z wami wszystkim, czego dowiedziałem się o tym wydaniu. Dostarczę metody, które będą działać na wszystkich iPhone'ach, z wyjątkiem bardzo starych. Zacznijmy:

Dlaczego mój iPhone ciągle się wyłącza?

Ciągła pętla ponownego uruchamiania może być wynikiem różnych problemów. Te problemy mogą dotyczyć oprogramowania lub sprzętu. Dla mnie ten problem jest spowodowany głównie usterkami oprogramowania, ale sytuacja różni się również u każdego z osobna. Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których telefon ciągle się wyłącza.

1. Wskaźnik wadliwej baterii

Jednym z najczęstszych powodów, dla których Twój iPhone ciągle się wyłącza i włącza, jest to, że wskaźnik baterii może wyświetlać 0%, nawet jeśli jest pełny w 100%. Może to sprawić, że system operacyjny pomyśli, że bateria jest rozładowana, co spowoduje wyłączenie urządzenia.

2. Niezgodność oprogramowania

Najczęstszym powodem, z jakim spotykają się ludzie, jest konflikt oprogramowania. Oprogramowanie może być uszkodzone lub niezgodne z innymi usługami. Może mieszać się z innymi usługami systemu operacyjnego, które mogą zmusić telefon do wyłączenia.

3. Powolne aplikacje

Innym powodem, dla którego Twój iPhone ciągle się restartuje, mogą być nieaktywne aplikacje, które zajmują miejsce i spowalniają Twój telefon. Aplikacje takie jak te, które spowalniają i spowalniają telefon, są zwykle przyczyną niepotrzebnego ponownego uruchamiania.

Wskazówka: Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Dlaczego iPhone ciągle się wyłącza.

Jak naprawić iPhone'a, który ciągle się włącza i wyłącza?

Teraz, gdy wiesz, co powoduje, że Twój iPhone zachowuje się w tak dziwny sposób, przejdźmy dalej i dowiedzmy się, jakich różnych rozwiązań możesz użyć, aby rozwiązać ten dziwny problem.

1. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a

Wymuszenie ponownego uruchomienia iPhone'a zwykle może rozwiązać problem, z którym się borykasz. Metody wymuszania ponownego uruchomienia są inne w przypadku niektórych iPhone'ów. Oto krótki przewodnik, jak to zrobić:

iPhone 6S i starsze:

uruchom ponownie iPhone'a 6/5

iPhone 7 / 7 Plus:

W modelach 7/7 Plus zmieniły się różne rzeczy. Przycisk usypiania/budzenia znajduje się po prawej stronie telefonu i nie ma już rzeczywistego przycisku domu, zamiast tego jest panel dotykowy 3D. Tak więc, w przeciwieństwie do naciśnięcia przycisku zasilania i przycisku home, będziesz musiał nacisnąć przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności, aby wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a7 / 7plus.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a 7, aby naprawić iPhone'a

iPhone 8/X/XS/XS Max/XR:

Począwszy od iPhone'a X i iPhone'a 8, Apple zmienił sposób wykonywania połączeń alarmowych. W tym celu musisz teraz nacisnąć przycisk boczny i przycisk głośności, eliminując w ten sposób wymuszony restart. Aby wymusić ponowne uruchomienie, musisz:

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a xs/xr/x

2. Zresetuj wszystkie ustawienia

Zresetowanie telefonu może rozwiązać prawie każdy problem, z którym masz do czynienia. Resetowanie iPhone'a jest dość łatwe. Jeśli Twój iPhone ciągle się wyłącza, może to być lekarstwo:

wymazać zawartość i ustawienia iPhone'a

Jeśli to nie rozwiąże problemu, przeczytaj poniżej.

3. Napraw system operacyjny bez utraty danych

Gdy Twój iPhone napotyka poważne błędy, najlepszą opcją jest naprawa systemu iOS. Ta opcja nie jest taka prosta i może wymazać wszystko, z powodu czego większość użytkowników wybiera inne opcje, na przykład przywracanie iTunes. Ale teraz nie musisz się martwić, bo możesz użyć aFoneSoft Fixppo! Może łatwo naprawić system iOS, usuwając błędy i problemy, a najlepsze w tym jest to, że w ogóle nie używasz żadnych danych. Tutaj podsumowałem kluczowe funkcje, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Fixppo.

Przedstawiamy najlepsze narzędzie do odzyskiwania systemu iOS:

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Kroki, aby naprawić iPhone'a, wyłącza się za pomocą Fixppo:

Możesz łatwo rozwiązać ten problem, wykonując następujące czynności:

Krok 1.Pobierz i zainstaluj Fixppo na komputerze PC/Mac. Następnie wybierz tryb standardowy z głównego interfejsu.

napraw iOS w trybie standardowym

Krok 2.Podłącz iPhone'a do tego oprogramowania i kliknij Dalej, aby przejść dalej. Jeśli urządzenie nie zostanie wykryte, poprosi Cię o przejście do trybu odzyskiwania, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i kontynuuj.

połącz iPhone'a z fixppo

Krok 3.Pobierz oprogramowanie układowe z listy dostępnych wersji, które zostaną wyświetlone. Wybierz ten, który chcesz i kliknij pobierz.

pobierz oprogramowanie układowe, aby naprawić iPhone'a ciągle się wyłącza

Krok 4.Po pomyślnym pobraniu oprogramowania układowego kliknij przycisk Start, a program zacznie automatycznie naprawiać urządzenie. Nie odłączaj urządzenia podczas procesu, aby uniknąć jego zamurowania.

pobierz oprogramowanie układowe, aby naprawić iPhone'a ciągle wyłącza problem

4. Zaktualizuj swoje aplikacje na iPhonie

Czasami starsze wersje aplikacji mogą powodować błędy z powodu błędów, które mogą powodować ciągłe wyłączanie telefonu. Pojawiają się nowe aktualizacje z naprawionymi błędami, które pomagają iPhone'owi działać lepiej. Upewnij się więc, że Twoje aplikacje są zaktualizowane, aby uniknąć problemów i naprawić te, które tam występują.

aktualizuj aplikacje na iPhonie

5. Przywróć za pomocą iTunes w trybie odzyskiwania (utrata danych)

Jeśli masz problem z przywróceniem ustawień fabrycznych telefonu za pomocą ustawień, możesz przywrócić telefon za pomocą iTunes.

iTunes wykrył iPhone'a w trybie odzyskiwania

iTunes przywróć iPhone'a do ustawień fabrycznych

Uwagi
Pamiętaj, że użycie tej metody spowoduje wyczyszczenie całego telefonu.

6. Problem sprzętowy

Jeśli nadal Twój iPhone się wyłącza i masz pecha, możesz mieć problem ze sprzętem. Może to być problem z baterią lub układem scalonym. Są to skomplikowane problemy i powinieneś skontaktować się z Apple, aby rozwiązać taki problem.

sprawdź iPhone'a pod kątem problemu ze sprzętem

Wnioski:

Po wszystkich metodach i sposobach, przez które przeszedłem, aby naprawić telefon, znalazłem aFoneSoft Fixppo być najłatwiejszym. Istnieją problemy, które mogą przejść przez twoją głowę, jeśli nie jesteś wystarczająco naukowy, ale jeśli używasz aFoneSoft Fixppo, nie musisz się tym martwić, ponieważ zajmuje się wszystkim za Ciebie. Jest to łatwy, niezawodny i szybki sposób na pozbycie się problemów z oprogramowaniem iPhone'a.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły