Jak powstrzymać mój iPhone przed przewijaniem z powrotem na górę?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Jak powstrzymać mój iPhone przed przewijaniem z powrotem na górę?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2021 r.

Pytanie

Wielu miłośników Apple’a spotkało się z problemem, że nowo zakupiony iPhone automatycznie zaczął samoczynnie przewijać się z powrotem do góry.

Nawet oni ponownie uruchomili iPhone'a, aby sprawdzić, czy problem został naprawiony, ale na próżno. Ekran nadal przewijał się do góry podczas korzystania z Internetu, przeglądania aplikacji lub czytania wiadomości. Zapytali mnie: „Jak powstrzymać mój iPhone przed przewijaniem z powrotem do góry?”

Na szczęście znałem rozwiązanie tego problemu. Dla wszystkich użytkowników iPhone'a, którzy również borykają się z tym problemem, oto jak rozwiązać problem z przeskakiwaniem ekranu przewijania na cztery proste sposoby.

Dlaczego ekran iPhone'a przewija się sam w górę?

Czy zauważyłeś kiedyś, że ekran iPhone’a 8 skacze podczas przewijania? Emisja pojawiła się również na iPhonie 12/11. Jest to dość niepokojące, ponieważ utrudnia użytkownikom swobodne korzystanie z iPhone'ów. Zwłaszcza, gdy czytasz jakąś ważną rozmowę, a ekran Twojego iPhone'a przeskakuje na górę.

Kilka powodów może sprawić, że Twój iPhone będzie automatycznie przewijał się w górę. Najczęstszą przyczyną jest wadliwy montaż wyświetlacza lub telefonu. Zwykle uszkodzony pin mógł spowodować usterkę wyświetlacza telefonu. Podobnie możliwe jest również, że upuściłeś iPhone'a z dobrej wysokości, co mogło zakłócić jego ustawienie wyświetlacza.

W niektórych przypadkach niektóre wewnętrzne problemy z systemem mogą również powodować problemy z automatycznym przewijaniem w iPhonie. Takie problemy można łatwo rozwiązać, korzystając z jednej z poniższych metod.

Najbardziej zaawansowany sposób na automatyczne przewijanie iPhone'a w górę

Za każdym razem, gdy ekran iPhone'a przeskakuje podczas przewijania, możesz rozwiązać ten problem za pomocą aFoneSoft Fixppo. Jest to profesjonalne narzędzie, które może naprawić iOS/iPadOS/tvOS w kilka minut.

Fixppo cieszy się zaufaniem wielu serwisów technicznych

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Jeśli ekran Twojego iPhone'a nadal przewija się w górę, wykonaj te proste czynności, aby rozwiązać ten problem aFoneSoft Fixppo.

Krok 1: Pobierz i zainstaluj aFoneSoft Fixppo na twoim komputerze. Początek aFoneSoft Fixppo i wybierz tryb standardowy, aby rozwiązać problem bez utraty danych.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS Fixppo

Krok 2: Podłącz iPhone'a do komputera, na którym zainstalowałeś aFoneSoft Fixppo. Program przejdzie do następnego kroku po wykryciu urządzenia. Jeśli jednak program nie wykryje Twojego urządzenia, wykonaj czynności pokazane na rysunku, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym;

Krok 3: Wybierz wersję oprogramowania i kliknij Pobierz. Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Start. Po rozwiązaniu problemu ten komunikat pojawi się na ekranie komputera.

pomyślnie napraw iPhone'a iPhone'a automatycznie przewijającego się w górę

Inne 4 typowe sposoby naprawy przeskakiwania ekranu iPhone'a podczas przewijania

Tutaj oferujemy inne cztery proste sposoby, które pomogą Ci naprawić przeskakiwanie ekranu iPhone'a podczas przewijania. Należy pamiętać, że wskaźnik sukcesu tych łatwych metod jest stosunkowo niski, ale czasami będą działać. Możesz wypróbować każdą z nich i zobaczyć, która metoda działa dla Ciebie.

Sposób 1: Wyczyść ekran iPhone'a, jeśli przewijasz sam w górę

Gdy ekran przewijania wróci do górnego iPhone'a, możesz rozwiązać ten problem, po prostu czyszcząc jego ekran za pomocą jakiegoś środka czyszczącego. Usunie kurz lub smar z ekranu i sprawi, że Twój iPhone będzie działał normalnie.

Oto jak wyczyścić ekran iPhone'a środkiem czyszczącym:

  1. Umyj ręce i osusz je ręcznikiem.
  2. Wyłącz iPhone'a i umieść iPhone'a na czystej i płaskiej powierzchni.
  3. Wylej kilka kropel środka czyszczącego na ekran telefonu. Płyny polarne, takie jak alkohol i benzyna, są dobrymi środkami czyszczącymi.
  4. Wyczyść obudowę i szklany ekran iPhone'a wykałaczką. Zwróć większą uwagę na wąskie przestrzenie. Uwaga: Aby uzyskać lepsze rezultaty, owiń i zmiękcz końcówkę wykałaczki, a następnie zanurz ją w środku czyszczącym. Po nasyceniu wykałaczki wyczyść ekran i wąskie przestrzenie w iPhonie.

wyczyść ekran iPhone'a

Sposób 2: Zresetuj wszystkie ustawienia, jeśli ekran przewija się w górę na iPhonie

Jeśli ekran nadal przewija się w górę, drugą metodą rozwiązania problemu jest zresetowanie wszystkich ustawień urządzenia. Ten krok jest również łatwy i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. Nawet jeśli jesteś nowym użytkownikiem iPhone'a i nie wiesz zbyt wiele o jego funkcjach, możesz zresetować urządzenie, wykonując proste czynności.

Po zresetowaniu wszystkich ustawień musisz ponownie skonfigurować iPhone'a. Poniżej znajdują się proste kroki, aby zresetować wszystkie ustawienia iPhone'a i pozbyć się problemu z automatycznym przewijaniem:

Krok 1: Przejdź do Ustawienia w swoim iPhonie.

Krok 2: Stuknij w opcję Ogólne.

Krok 3: Kliknij Resetuj, a następnie Resetuj wszystkie ustawienia.

Krok 4: Twój telefon wyświetli komunikat ostrzegawczy. Kliknij Tak, aby kontynuować.

Krok 5: Wprowadź hasło i dotknij OK, aby zresetować ustawienia urządzenia. Po zakończeniu procesu telefon uruchomi się ponownie. Sprawdź, czy problem został rozwiązany, czy nie.

Zresetuj wszystkie ustawienia

Sposób 3: Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a, gdy przewijany ekran przeskakuje z powrotem na górę iPhone

Wielu użytkowników iPhone'a twierdzi, że większość ich problemów została rozwiązana przez wymuszenie ponownego uruchomienia ich urządzeń. Jest to bezpieczna metoda, ponieważ nie ma ryzyka utraty jakichkolwiek danych lub ustawień urządzenia. Tak więc, gdy zobaczysz, że ekran iPhone'a X skacze podczas przewijania, wykonaj te proste czynności(Dla iPhone'a 8/X/11/12), aby wymusić ponowne uruchomienie lub twardy reset urządzenia:

Najpierw naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności. Następnie naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij przycisk boczny i poczekaj kilka sekund, aż zobaczysz logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a X

Jeśli używasz innego modelu iPhone'a, postępuj zgodnie z instrukcją: wymuś ponowne uruchomienie urządzenia.

Sposób 4: Zaktualizuj swój iPhone do iOS 15 Beta 4/3/2/1

Ostatnią metodą rozwiązania większości problemów z oprogramowaniem iPhone'a, takich jak automatyczne przewijanie do góry, jest aktualizacja systemu operacyjnego do najnowszej wersji iOS 15 Beta 4/3/2/1. Zaktualizowane oprogramowanie rozwiązuje błędy w systemie i chroni Twoje urządzenia przed atakami złośliwego oprogramowania.

Poniżej podano proste kroki, aby zaktualizować oprogramowanie iPhone'a:

  1. Upewnij się, że Twój iPhone jest dobrze naładowany i podłącz go do niezawodnej sieci Wi-Fi.
  2. Otwórz Menu główne i przejdź do Ustawień, a następnie kliknij opcję Ogólne.
  3. Wybierz Aktualizacja oprogramowania i kliknij opcję Pobierz i zainstaluj, aby pobrać najnowsze aktualizacje.
  4. Po pobraniu dotknij Zainstaluj teraz i pozwól iPhone'owi zainstalować te aktualizacje.

zaktualizuj wersję iOS

Wnioski

Użytkownicy iPhone'a często irytują swoje urządzenie, gdy samo zaczyna przewijać się z powrotem do góry bez żadnego zewnętrznego polecenia. Jest to bardzo irytująca sytuacja, ponieważ zakłóca płynne korzystanie z iPhone'a.

Problem można rozwiązać, czyszcząc ekran iPhone'a środkiem czyszczącym, resetując urządzenie, twardy restart telefonu lub aktualizując iPhone'a do najnowszej wersji iOS.

Jeśli jednak żadna z tych metod nie zadziałała, spróbuj użyć aFoneSoft Fixppo, zaawansowane narzędzie do naprawy systemu iOS, które rozwiązuje wszelkiego rodzaju problemy z iPhonem w ciągu kilku minut. Po zakończeniu procesu urządzenie zacznie działać normalnie.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły