Top 9 sposobów na naprawę Safari nie może połączyć się z serwerem

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Top 9 sposobów na naprawę Safari nie może połączyć się z serwerem

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 lipca 2021 r.

Większość ludzi korzysta z urządzeń mobilnych do surfowania po Internecie. Wśród użytkowników iPhone'a Safari jest najbardziej preferowaną przeglądarką ze względu na prosty i responsywny interfejs użytkownika.

safari nie może otworzyć strony, ponieważ nie można znaleźć serwera

Pokażemy Ci 9 najlepszych sposobów naprawy błędu safari, który nie może połączyć się z błędem serwera. Możesz zapoznać się z tym przewodnikiem, aby to naprawić i ponownie zacząć korzystać z Safari do przeglądania Internetu.

Dlaczego Safari nie może połączyć się z serwerem?

Niezależnie od używanego modelu iPhone'a na Twoim urządzeniu może pojawić się błąd Safari nie może połączyć się z serwerem. Istnieje wiele powodów, dla których Safari nie może połączyć się z serwerem lub Safari nie może znaleźć serwera.

5 prostych sztuczek, jeśli Safari nie może połączyć się z serwerem

W tej części zaoferujemy 5 prostych sposobów, które pomogą Ci rozwiązać problem z Safari, który nie może połączyć się z serwerem. Należy pamiętać, że wskaźnik sukcesu tych łatwych metod jest stosunkowo niski.

Sposób 1. Sprawdź Internet

Możesz najpierw sprawdzić połączenie internetowe na swoim urządzeniu, jeśli Safari nie może otworzyć strony, ponieważ Twój iPhone nie jest podłączony do Internetu.

Przejdź do Ustawienia -> Dane mobilne / Wi-Fi. Sprawdź, czy oba są włączone. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, upewnij się, że router działa, a Twoje urządzenie znajduje się w zasięgu Wi-Fi.

sprawdź połączenie internetowe iPhone'a

Sposób 2. Sprawdź adres URL

Nawet mały błąd w adresie URL witryny może być przyczyną błędu. Jeśli więc ręcznie wpisujesz adres URL, upewnij się, że wpisałeś go poprawnie.

Sposób 3. Wyczyść historię i dane witryny

Twoje poprzednie sesje przeglądania mogą być odpowiedzialne za ten błąd. Możesz wyczyścić historię Safari, aby rozwiązać ten problem.

Przejdź do Ustawienia -> Safari, a następnie dotknij „Wyczyść historię i dane witryny”.

wyczyść historię i dane na stronie safari

Sposób 4. Zresetuj ustawienia sieciowe

Po zresetowaniu ustawień sieciowych wszystkie hasła Wi-Fi zostaną usunięte, a ustawienia DNS zostaną zresetowane. Ustawienia sieciowe zostaną zresetowane do domyślnych ustawień fabrycznych.

Krok 1: Przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Resetuj.

Krok 2: Wybierz „Zresetuj ustawienia sieciowe”. Pojawi się okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie. Ponownie dotknij „Zresetuj ustawienia sieciowe”.

Zrestartować ustawienia sieci

Sposób 5. Zresetuj ustawienia DNS

DNS to nic innego jak system nazw domen i odpowiada za ładowanie strony internetowej. Powodem, dla którego Safari nie może połączyć się z błędem serwera, może być to, że używasz niewiarygodnego serwera DNS. Możesz zresetować ustawienia DNS, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Krok 1: Otwórz Ustawienia i dotknij Wi-Fi. Stuknij ikonę (i) wybranej sieci Wi-Fi.

Krok 2: Następnie wybierz „Konfiguruj DNS”, a następnie wybierz „Ręcznie”.

Krok 3: W opcji „Dodaj serwer” dodaj serwer DNS Google jako 8.8.8.8 lub 8.8.4.4.

Krok 4: Teraz sprawdź, czy możesz korzystać z przeglądarki Safari.

niestandardowy DNS ipad

4 zaawansowane sposoby, gdy Safari nie może znaleźć serwera

Jeśli nie chcesz tracić czasu na proste triki, możesz bezpośrednio sprawdzić metody w tej części.

Sposób 1. Uruchom ponownie iPhone'a

Wiele typowych problemów z iPhonem można rozwiązać, po prostu ponownie uruchamiając urządzenie.

W przypadku iPhone'a 8 i wcześniejszych: naciśnij i przytrzymaj boczny lub górny przycisk, aż zobaczysz suwak.

W przypadku iPhone'a X na iPhone'a 12: naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk i dowolny przycisk głośności, aż pojawi się suwak.

Włącz urządzenie i sprawdź, czy Safari łączy się z serwerem.

uruchom ponownie iPhone'a

Sposób 2. Zaktualizuj swoje urządzenie

Większość urządzeń ma błędy lub błędy w poprzednich wersjach iOS. Sprawdź więc, czy dostępna jest jakakolwiek aktualizacja iOS. Jeśli tak, możesz spróbować zaktualizować urządzenie, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Krok 1: Przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania.

Krok 2: Urządzenie sprawdzi dostępność aktualizacji iOS. Możesz pobrać aktualizację, jeśli jest dostępna nowa wersja iOS.

zaktualizuj wersję ios

Sposób 3. Napraw Safari nie może połączyć się z serwerem bez utraty danych

Jednym z najlepszych sposobów naprawienia błędu Safari nie może połączyć się z serwerem jest użycie profesjonalnego narzędzia o nazwie aFoneSoft Odzyskiwanie systemu Fixppo iOS. Jest to profesjonalne narzędzie do naprawy wielu problemów z iOS.

Jeśli chcesz rozwiązać ten problem bez utraty danych z urządzenia, możesz wybrać standardowy tryb Fixppo.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Krok 1.Załóż aFoneSoft Fixppo na komputerze i kliknij „Tryb standardowy”. Teraz podłącz iPhone'a do komputera i kliknij „Dalej”. Twoje urządzenie zostanie automatycznie wykryte przez program i przejdzie do następnego kroku. Jeśli tak nie jest, musisz przełączyć urządzenie w tryb DFU lub Recovery.

podłącz iPhone'a do Fixppo

Krok 2.Gdy iPhone przechodzi w tryb DFU lub odzyskiwania, musisz pobrać oprogramowanie układowe iOS, aby rozwiązać ten problem. Oprogramowanie wykryje urządzenie i wyświetli wszystkie dostępne wersje oprogramowania układowego. Wybierz dowolną wersję i kliknij „Pobierz”.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 3.Sprawdź swoje urządzenie i informacje o oprogramowaniu. Teraz kliknij przycisk „Start”. Oprogramowanie automatycznie rozpocznie proces naprawiania problemów z iOS. Sprawdź, czy możesz normalnie ponownie uruchomić iPhone'a.

zakończono naprawianie Safari nie może połączyć się z serwerem

Oto opinie otrzymane od aFoneSoft użytkowników.

opinie użytkowników na temat Fixppo

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Sposób 4. Napraw Safari nie może połączyć się z serwerem przez iTunes Restore

Możesz także użyć iTunes do przywrócenia urządzenia, ale spowoduje to zastąpienie wszystkich bieżących danych i uniemożliwi ich odzyskanie. Pamiętaj więc, aby wcześniej zrobić kopię zapasową.

przywróć iPada z kopii zapasowej iTunes

Wnioski

W tym przewodniku znajduje się wiele metod rozwiązywania problemów Safari nie może połączyć się z błędem serwera. Wyświetl je wszystkie i wybierz metodę, która Twoim zdaniem może rozwiązać problem. Możesz też spróbować aFoneSoft Fixppo za szybkie naprawienie tego problemu.

Możesz zostawić swoje komentarze poniżej, jeśli masz inną metodę rozwiązania tego błędu.

Gorące artykuły