3 sposoby wyłączania i wyłączania iPhone'a / iPada

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > 3 sposoby wyłączania i wyłączania iPhone'a / iPada

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2021 r.

iPhone'y stały się istotną częścią naszego życia, ponieważ robią prawie wszystko, aby nasze życie było łatwiejsze. W dzisiejszych czasach wszyscy są tak zajęci tymi elektronicznymi gadżetami, że prawie nie znajdują wolnego czasu dla siebie lub innej pracy. Ludzie się od tego uzależniają.

W tym artykule dowiesz się jak wyłączyć iPhone'a tymczasowo, żeby oderwać się od telefonu. Te metody okażą się również przydatne, jeśli masz nowy telefon i chcesz przestać używać starego iPhone'a. Po tymczasowym wyłączeniu, po kilku dniach, możesz chcieć go ponownie wyłączyć. W tym artykule dowiesz się również o różnych sposobach, w jakie możesz wyłączyć iPhone'a, aby ponownie zacząć go normalnie używać.

1: Wyłączony iPhone przy użyciu ograniczeń czasu ekranu

Możesz tymczasowo wyłączyć iPhone'a / iPada, konfigurując Przestój i wprowadzając ograniczenie czasu korzystania z ekranu. Możesz wiedzieć, jak wyłączyć iPada / iPhone'a, wykonując poniższe czynności.

Krok 1: Otwórz opcję „Ustawienia”, przewiń w dół i dotknij „Czas ekranu”.

zezwól na przestój

Krok 2: W opcji „Czas ekranu” stuknij „Przestój” i włącz go, obracając suwak w prawo i wprowadź czas „Start” i „Koniec”.

Powiadomienie o czasie na ekranie

Pięć minut przed rozpoczęciem Przestoju zostaniesz o tym powiadomiony, a gdy się rozpocznie, otrzymasz powiadomienie ponownie. Dla wprowadzonego przez Ciebie limitu czasu wszystkie aplikacje będą wyszarzone, jeśli chcesz, możesz przejść do opcji „Ustawienia” i wyłączyć Czas przed ekranem.

2: Wyłączony iPhone z nieprawidłowym hasłem

Możesz także wyłączyć iPhone'a/iPada, wprowadzając kilka razy błędne hasło. Wiedząc, jak wyłączyć hasło na iPhonie, wykonaj czynności wymienione poniżej.

Krok 1: Po sześciokrotnym wprowadzeniu nieprawidłowego hasła pojawi się informacja, że ​​„iPhone jest wyłączony, spróbuj ponownie za 1 minutę”.

Krok 2: Ten limit czasu będzie się zwiększał z 1 minuty do 60 minut, po czym Twój iPhone zostanie całkowicie wyłączony.

iPhone wyłączony

Zanim to zrobisz, upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową wszystkich ważnych danych na iPhonie / iPadzie, ponieważ po wyłączeniu iPhone'a w ten sposób może być konieczne zresetuj iPhone'a do oryginalnych ustawień fabrycznych aby go wyłączyć.

3: Wyłącz iPhone'a za pomocą iPhone'a w trybie utraconym

Możesz użyć funkcji Znajdź mój iPhone w iCloud, aby zdalnie wyłączyć iPhone'a. W tym celu musisz najpierw upewnić się, że Twój iPhone musi być wyłączony lub nie podłączony do Internetu. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć mój iPhone za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone na iCloud.

Krok 1: Za pomocą dowolnego innego urządzenia odwiedź witrynę iCloud.com lub otwórz Znajdź mój iPhone na dowolnym innym urządzeniu z systemem iOS.

Krok 2: Używając swojego Apple ID i hasła powiązanego z iPhonem, który chcesz wyłączyć, zaloguj się na swoje konto.

Krok 3: U góry strony kliknij „Wszystkie urządzenia” i kliknij urządzenie, które chcesz wyłączyć.

Krok 4: Aby usunąć zawartość iPhone'a, kliknij „Wymaż iPhone'a”.

Wymaż iPhone'a

Dodatkowa wskazówka: jak wyłączyć iPhone'a / iPada?

Po wyłączeniu iPhone'a / iPada możesz go wyłączyć. Aby dowiedzieć się, jak wyłączyć iPhone'a, wykonaj czynności wymienione w poniższych punktach.

1. Wyłącz czas przed ekranem

Aby wspomniany powyżej "Sposób 1" wyłączyć iPhone'a, możesz go po prostu wyłączyć, przechodząc do "Ustawień", a następnie do "Czasu ekranu" i obracając suwak w lewo.

2. Wprowadź prawidłowy kod dostępu

W przypadku wspomnianych powyżej „Sposób 2” i „Sposób 3” możesz cofnąć wyłączenie wyłączonego iPhone'a, wprowadzając prawidłowe hasło.

3. Napraw wyłączony iPhone bez hasła / iTunes

Jeśli nie znasz hasła i chcesz wyłączyć iPhone'a bez pomocy iTunes, możesz przywrócić go do ustawień fabrycznych za pomocą wysoce zalecanego oprogramowania aFoneSoft Fixppo. Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać wiedzę.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1: Pobierz, zainstaluj i uruchom oprogramowanie Fixppo na PC/Mac iz głównego interfejsu wybierz opcję „Resetuj iDevices”.

zresetuj urządzenia

Krok 2: Wybierz „Twardy reset” zresetuj iPhone'a do ustawień fabrycznych.

hard reset

Krok 3: Podłącz urządzenie do komputera przez USB.

podłącz urządzenie do komputera

Krok 4: Kliknij „Utwórz kopię zapasową”, aby wykonać kopię zapasową urządzenia, jeśli nie chcesz utracić danych.

wykonaj kopię zapasową teraz

Krok 5: Po utworzeniu kopii zapasowej urządzenia Fixppo poprowadzi Cię do pobrania potrzebnego pakietu oprogramowania układowego, po prostu go pobierz.

firmware do pobrania

Krok 6: Fixppo rozpocznie przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia wkrótce po pobraniu oprogramowania układowego. Podczas tego procesu musisz przełączyć urządzenie w tryb odzyskiwania / DFU, po prostu postępuj zgodnie z jego instrukcjami, aby je ukończyć.

twardy reset pomyślny

Twój iPhone zostanie przywrócony do oryginalnych ustawień fabrycznych i nie będzie wyłączony do normalnego użytkowania.

Z czym jeszcze możesz zrobić aFoneSoft Fixppo:

Wnioski

Ilekroć potrzebujesz trochę czasu na korzystanie z iPhone'a, możesz go łatwo tymczasowo wyłączyć za pomocą metod wymienionych powyżej, a następnie możesz go ponownie wyłączyć i używać go normalnie, wykonując czynności wymienione powyżej. Jeśli nic nie działa, a Twój iPhone pozostaje wyłączony, możesz użyć wysoce zalecanego oprogramowania aFoneSoft Fixppo przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a i wyłączyć go do normalnego użytkowania.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły