Jak naprawić zegarek Apple Watch nie wibrujący podczas połączeń, wiadomości lub alarmu?

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Jak naprawić zegarek Apple Watch nie wibrujący podczas połączeń, wiadomości lub alarmu?

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Ta gigantyczna firma z Doliny Krzemowej, Apple Inc., stopniowo wkraczała w niektóre z najbardziej szanowanych nisz, oferując swoim zawsze lojalnym klientom najwyższej klasy cyfrowe zegarki Apple. Chociaż ten rynek wydaje się nasycać różnymi graczami, obsługującymi całe spektrum klientów, strategiczne pozycjonowanie marki Apple doprowadziło do znacznego sukcesu komercyjnego. Istnieją jednak pewne drobne usterki zegarka, takie jak dość powszechny problem „Zegarek Apple nie wibruje”.

Ten błąd stał się problematyczny dla użytkowników, ponieważ pozbawia ich jednej z najbardziej niezbędnych funkcji każdego smartwatcha; jego zdolność do ostrzegania użytkowników o przychodzących wiadomościach lub powiadomieniach wymyślonych jako alerty dotykowe w zegarkach Apple. Ta funkcja jest również kluczowa, ponieważ pomaga ostrzegać użytkowników za pośrednictwem kontaktu sensorycznego zegarka ze skórą, nawet podczas zatłoczonego wydarzenia lub spotkania zarządu.

Pięć najlepszych sposobów na naprawę zegarka Apple Watch nie wibruje

Powszechność tego problemu „niewibrujący zegarek Apple” doprowadziła do pewnych działań konsumenckich, które uwypukliły niektóre z najprostszych rozwiązań problemu, które wymieniono poniżej.

Poprawka pierwsza: włącz wibracje w Apple Watch

Jak podkreślono w ankiecie przeprowadzonej wśród użytkowników, większość użytkowników nie dostosowuje poziomu intensywności dotyku lub wibracji do poziomu, którego pragnie lub wymaga powiadomienia, nawet w najgorszych lokalizacjach. Aby dokonać tej regulacji, wykonaj poniższe czynności:

1. Włącz zegarek Apple Watch, dotykając korony.
2. Jeśli zegarek ma ustawione hasło, wprowadź je.
3. Kliknij ikonę Ustawienia zegarka.
4. Znajdź i kliknij Dźwięki i haptyka
5. Zwiększ siłę Haptics do pożądanego poziomu.

utracone wiadomości iphone bez kopii zapasowej

To ustawienie zapewniłoby, że zegarek będzie miał znaczne wibracje za każdym razem, gdy pojawi się przychodzące powiadomienie, aby potencjalnie rozwiązać problem „zegarek Apple nie wibruje”.

Poprawka druga: Sprawdź tryb DND

W przypadku, gdy Fix One nie rozwiąże problemu z zegarkiem Apple Watch, konieczne będzie wypróbowanie tej drugiej poprawki. Możliwe, że masz w urządzeniu opcję Nie przeszkadzać (DND) „Włącz”, tworząc w ten sposób problem „zegarek Apple nie wibruje”.

Funkcja DND działa jak tarcza powiadomień dla Twojego urządzenia, wyciszając wszystkie formy powiadomień, alertów, wiadomości lub połączeń. Zapobiega również wszelkim oświetleniu, wibracjom lub hałasom za każdym razem, gdy na urządzeniu pojawi się alert, stąd nazwa (Nie przeszkadzać). Dostęp do tej funkcji można uzyskać w dwóch różnych trybach; za pośrednictwem iPhone'a lub ręcznie.

Aby skonfigurować ustawienia DND za pomocą iPhone'a:

1. Stuknij aplikację Watch na sparowanym iPhonie.
2. W aplikacji Watch przejdź do zakładki Mój zegarek, a następnie zakładki Ogólne.
3. Na karcie Ogólne zlokalizuj przełącznik Nie przeszkadzać.
4. Kliknij i wyłącz przełącznik „Mirror iPhone” (jeśli jest już włączony).

utracone wiadomości iphone bez kopii zapasowej

Ta funkcja automatycznie konfiguruje zegarek Apple tak, aby działał zgodnie z tymi samymi ustawieniami DND, co Twój iPhone. Aby zmienić to ustawienie, konieczne jest uzyskanie dostępu do iPhone'a i jego zmiana.

Aby ręcznie skonfigurować go na Apple Watch:

1. Stuknij Digital Crown, aby odsłonić tarczę zegarka.
2. Delikatnie przesuń palcem po ekranie zegarka, aby wyświetlić swoje spojrzenia.
3. Przesuń Spojrzenia w lewo, aż dojdziesz do Ustawień Spojrzenie.
4. Zidentyfikuj ikonę w kształcie księżyca i dotknij jej, aby ją wyłączyć (jeśli jest już włączona).

utracone wiadomości iphone bez kopii zapasowej

Poprawka trzecia: Uruchom ponownie Apple Watch

Twój zegarek Apple Watch może mieć problem z „niewibrującym zegarkiem Apple” z powodu drobnych usterek oprogramowania, które można rozwiązać, ponownie uruchamiając urządzenie. Aby wyłączyć urządzenie, naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aż pojawi się przycisk przesuwania „Wyłącz”. Ostrożnie przesuń przycisk od lewej do prawej strony ekranu, aby wyłączyć.

utracone wiadomości iphone bez kopii zapasowej

Napraw cztery: zaktualizuj WatchOS

Aby wykonać bardziej zorientowaną na oprogramowanie poprawkę tego błędu, kluczowe może być zaktualizowanie WatchOS do najnowszej dostępnej wersji. Aby to wykonać, wykonaj poniższe czynności:

1 Zaktualizuj system iOS swojego iPhone'a do najnowszej wersji.
2. Umieść zegarek Apple w bliskiej odległości od iPhone'a.
3. Uzyskaj dostęp do dodatku Apple Watch, wybierz opcję Mój zegarek.
4. Przejdź do Ogólne, a następnie wybierz Aktualizacja oprogramowania, aby pobrać najnowszą wersję.

Po zakończeniu aktualizacji przetestuj swoje urządzenie, aby upewnić się, że problem „Apple Watch nie wibruje” został naprawiony.

utracone wiadomości iphone bez kopii zapasowej

Poprawka piąta: zresetuj ustawienia na iPhonie / Apple Watch

Chociaż nie jest to zalecane, chyba że jest to całkowicie konieczne, całkowite zresetowanie zegarka Apple może być konieczne, jeśli problem będzie się powtarzał poza powyższymi poprawkami. Należy jednak pamiętać, że przywrócenie domyślnych ustawień fabrycznych zegarka Apple Watch całkowicie usunie całą jego istniejącą zawartość i dane, takie jak zdjęcia itp., Ale powinno rozwiązać problem „niewibrujący zegarek Apple”.

Aby wykonać tę poprawkę, wykonaj poniższą procedurę:

1. Otwórz ustawienia zegarka.
2. Kliknij kartę Ogólne i znajdź opcję Resetuj.
3. Na karcie Resetuj wybierz opcję Wymaż całą zawartość i ustawienia.
4. Należy wprowadzić hasło, aby autoryzować reset.
5. Poczekaj, aż Apple Watch usunie całą zawartość i uruchomi się ponownie.

utracone wiadomości iphone bez kopii zapasowej

Po ponownym uruchomieniu zegarka konieczne będzie ponowne sparowanie zegarka z iPhonem i ponowne skonfigurowanie go zgodnie z preferencjami, tak jak jest to zupełnie nowy zegarek.

Podsumowując, ważne jest, aby potwierdzić, czy problem, który masz z zegarkiem Apple Watch, jest spowodowany nieznanym ustawieniem zegarka. Po potwierdzeniu braku takiej błędnej konfiguracji ważne jest, aby wypróbować dowolne lub wszystkie powyższe poprawki, aby przywrócić zegarek Apple Watch do wibrującego trybu haptycznego.

Gorące artykuły