Wszystko, co musisz wiedzieć o flashowaniu iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Wszystko, co musisz wiedzieć o flashowaniu iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 6 września 2021 r.

Jedną z najlepszych części iPhone'a jest jego system operacyjny. iOS firmy Apple ma doskonały interfejs użytkownika i jest bardzo responsywny. Ten mobilny system operacyjny został opracowany wyłącznie dla Apple iPhone i iPad, więc są szybsze dzięki lepszej integracji oprogramowania i sprzętu.

Jednak nawet najlepszy system operacyjny może powodować problemy. Wielu użytkowników iPhone'a zgłosiło, że regularnie napotykają problemy na swoich urządzeniach. Niektóre są bardzo skomplikowane dla zwykłej osoby, więc niektóre problemy z iOS chcą sflashować urządzenie.

Dzisiaj pokażemy, jak flashować iPhone'a różnymi metodami. Możesz wybrać ten, który wolisz, zgodnie z własną sytuacją.

Opcja 1. Flash iPhone'a przez iTunes (oficjalna, ale złożona)

Możesz sflashować iPhone'a za pomocą oprogramowania iTunes na swoim komputerze. Apple iTunes to oprogramowanie do odtwarzania muzyki i wideo, które może również zarządzać wszystkimi urządzeniami z systemem iOS oraz tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane na urządzeniu. Zanim zaczniesz, musisz znaleźć i pobierz oprogramowanie wewnętrzne samemu.

wybierz typ urządzenia do pobrania IPSW

Krok 1: Pobierz, zainstaluj i otwórz oprogramowanie iTunes na swoim komputerze.

Krok 2: Podłącz iPhone'a do komputera. Po pomyślnym połączeniu iTunes poprosi Cię o zezwolenie na dostęp do Twojego iPhone'a. Stuknij Zaufaj na iPhonie. Umożliwi to iTunes odczytywanie i zarządzanie informacjami z iPhone'a.

Krok 3: W przypadku komputerów Mac naciśnij klawisz „Opcja” i wybierz „Aktualizuj” lub „Przywróć”. Jeśli masz komputer z systemem Windows, przytrzymaj „Shift” i naciśnij „Aktualizuj” lub „Przywróć”. Możesz wybrać Aktualizuj, aby zapisać wewnętrzne dane iPhone'a. Możesz także nacisnąć „Przywróć iPhone'a”, co spowoduje usunięcie całej zawartości urządzenia.

Krok 4: Jeśli dla Twojego iPhone'a są dostępne aktualizacje oprogramowania układowego, takie jak najnowszy iOS 14, na ekranie pojawi się wskazanie „Wybierz oprogramowanie układowe”. Musisz wybrać oprogramowanie, które pobrałeś wcześniej i kliknąć OK. iPhone przywróci się po kilku minutach.

Wady flashowania iPhone'a przez iTunes

przywróć plik IPSW za pomocą iTunes

Jak widać, musisz samodzielnie znaleźć i pobrać najnowsze oprogramowanie iOS 14, więc zajmie to dużo czasu. Dlatego wielu użytkowników pytało: „Jak mogę sflashować iPhone'a bez iTunes?Znajdź odpowiedź teraz.

Flashowanie i przywracanie oprogramowania układowego urządzenia to najlepszy sposób na naprawienie niektórych problemów z oprogramowaniem, których musi doświadczać urządzenie. Flashowanie może również wiązać się z aktualizacją oprogramowania układowego urządzenia. Ten proces zainstaluje najnowszy iOS 14 na twoim urządzeniu.

Ale jak sflashować iPhone'a? Najpopularniejszym sposobem jest użycie iTunes.

Na szczęście możesz sflashować iPhone'a bez iTunes. Możesz użyć zaawansowanego narzędzia innej firmy do flashowania iPhone'a bez utraty danych i uszkodzenia urządzenia.

Opcja 2. Flash iPhone'a za pomocą najlepszego oprogramowania innej firmy (najłatwiejszy i bezpieczny)

Ze względu na wady iTunes możesz sflashować iPhone'a za pomocą profesjonalnego narzędzia innej firmy, znanego jako aFoneSoft Fixppo. W ciągu kilku minut możesz flashować i przywracać iPhone'a bez utraty danych.

część stron technicznych

Tutaj dowiesz się, jak flashować iPhone'a bez korzystania z iTunes. Najpierw pobierz i zainstaluj Fixppo na swoim komputerze, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1: Otwórz program i wybierz tryb Standard na stronie głównej. Teraz podłącz iPhone'a do komputera i kliknij Dalej. Odblokuj iPhone'a, jeśli działa na iOS 14 i kliknij Dalej. Twoje urządzenie powinno zostać wykryte przez Fixppo. Jeśli tak się nie stanie, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU lub Recovery.

wejdź w tryb odzyskiwania w trybie standardowym

Krok 2: Gdy urządzenie jest w trybie DFU lub Recovery, zostanie automatycznie wykryte przez oprogramowanie. Teraz Fixppo wyświetli na ekranie wszystkie dostępne wersje oprogramowania układowego. Wybierz najbardziej odpowiednią wersję oprogramowania i kliknij Pobierz.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 3: Po pobraniu oprogramowania układowego zostanie ono zweryfikowane, a oprogramowanie zostanie wyodrębnione. Jak tylko oprogramowanie będzie gotowe, kliknij przycisk Start. Fixppo rozpocznie flashowanie iPhone'a.

skończyłem naprawiać urządzenie

Wielu użytkowników próbowało w ten sposób i pozostawiło na tym pozytywne opinie.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Porównanie narzędzia iTunes Restore i iPhone Flash Tool

Po sprawdzeniu wszystkich szczegółów każdej metody, możesz spojrzeć na tabelę porównawczą noa i podjąć ostateczną decyzję.

Funkcje
Przywracanie iTunes
Zapisz dane na urządzeniu
tak
tak
Zezwalaj użytkownikom na wybór wersji oprogramowania układowego
tak
tak
Szybka i łatwa w użyciu
Szybciej i łatwiej
Czasami zajmuje dużo czasu

Wnioski

Wierzymy, że zrozumiałeś, jak flashować iPhone'a za pomocą trzech różnych metod. Dokładnie przejrzyj metody, a następnie wypróbuj dowolną metodę flashowania iPhone'a. Masz wątpliwości? Zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły