[100% bezpieczne i wykonalne] Jak ponownie uruchomić zamrożony iPhone

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > [100% bezpieczne i wykonalne] Jak ponownie uruchomić zamrożony iPhone

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021 r.

Czy Twój iPhone ma zamrożony ekran lub nie reaguje, gdy go dotkniesz? Jest to zazwyczaj objaw poważnego problemu związanego z oprogramowaniem lub sprzętem. Jeśli to czytasz, szukasz rozwiązania, które naprawi zamrożone urządzenie i nie jesteś bynajmniej sam.

Otrzymujemy to samo pytanie od naszych użytkowników dotyczące tego problemu, dlatego postanawiamy zebrać wszystkie skuteczne rozwiązania i umieścić je w jednym miejscu, ułatwiając Ci naprawę tego problemu bez względu na przyczynę.

Różne sytuacje dotyczące zamrożonego iPhone'a

Pomimo tego, że ten problem często charakteryzuje się tym, że urządzenie nie reaguje, a Twój iPhone może zostać zamrożony w kilku okolicznościach. Należą do nich:

Możesz również sprawdzić krótkie wprowadzenie do każdej metody przed zapoznaniem się z ich szczegółami.

Wskaźnik sukcesu Wymagany czas Trudność Utrata danych po naprawie
aFoneSoft Fixppo 100% Szorty Łatwo Nie
Naładuj swój iPhone 30% długo Łatwo Nie
Wymuś restart iPhone'a 50% Szorty Łatwo Nie
Przywróć przez iTunes 80% długo Kompleks tak
Skontaktuj się z Centrum pomocy 100% długo Kompleks Zależy

Część 1. 5 sposobów na ponowne uruchomienie zamrożonego iPhone'a

Oto niektóre z rozwiązań, które można wypróbować, gdy chcesz ponownie uruchomić zamrożony iPhone:

Opcja 1. Najlepszy sposób na ponowne uruchomienie zamrożonego iPhone'a bez utraty danych

Wszystkie powyższe różne problemy z iPhonem mają jedną wspólną cechę: nie będziesz mógł korzystać z urządzenia, chyba że znajdziesz sposób na ponowne uruchomienie, a ponieważ nie odpowiada, zwykła procedura ponownego uruchomienia nie będzie działać.

Na szczęście mamy rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, które pozwoli łatwo naprawić wszelkie problemy z iOS, które mogą być przyczyną problemu, i łatwo naprawić urządzenie. To rozwiązanie jest aFoneSoft Fixppo - narzędzie do odzyskiwania systemu iOS, które specjalizuje się w naprawie wszystkich problemów systemowych.

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1: Pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie otwórz go. Wybierz „Tryb standardowy” w oknie głównym, a następnie podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabli USB.

podłącz urządzenie do komputera

Krok 2: Program wykryje model urządzenia i zaprezentuje niezbędny firmware dla urządzenia. Kliknij „Pobierz”, aby pobrać oprogramowanie.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 3: Po pobraniu oprogramowania układowego kliknij „Start”, aby rozpocząć proces naprawy. Pozostaw urządzenie podłączone do komputera, aż proces się zakończy.

skończyłem naprawiać urządzenie

Urządzenie uruchomi się ponownie i powinno znów działać normalnie. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną Fixppo, aby wypróbować ją samodzielnie. Wielu użytkowników pozostawiło pozytywne opinie na temat tego narzędzia.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Opcja 2. Naładuj iPhone'a

Urządzenie może przestać reagować, gdy bateria jest całkowicie rozładowana. Dlatego przed wypróbowaniem bardziej inwazyjnych rozwiązań możesz rozważyć ładowanie urządzenia przez co najmniej 2 godziny lub dłużej.

Możesz także ładować urządzenie za pomocą laptopa zamiast ładowarki ściennej lub użyć innej ładowarki. Ale poczekaj, aż iPhone się naładuje, zanim spróbujesz go użyć.

ładuj-iphone-x-bezprzewodowo

Opcja 3. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a

Jeśli urządzenie jest w pełni naładowane, ale nadal nie odpowiada, możesz wymusić jego ponowne uruchomienie. Spowoduje to odświeżenie urządzenia, usuwając wszelkie niepotrzebne błędy, które mogą powodować problem. Oto jak to zrobić.

W przypadku iPhone'a 8 i nowszych — naciśnij, a następnie szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności, zrób to samo z przyciskiem zwiększania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a-x

W przypadku iPhone'a 7 i 7 Plus — naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania oraz przycisk zmniejszania głośności, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iphone-7

W przypadku iPhone'a 6 i wcześniejszych — naciśnij i przytrzymaj przycisk Home i przycisk zasilania, aż pojawi się logo Apple.

wymuś ponowne uruchomienie iphone-6

Opcja 4. Przywróć iPhone'a przez iTunes

Przywracanie urządzenia w iTunes to kolejny świetny sposób na naprawę urządzenia, które nie odpowiada, chociaż utracisz wszystkie dane na urządzeniu. Wykonaj te proste kroki, aby to zrobić:

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabli USB, a następnie otwórz iTunes.

Krok 2: Powinieneś zobaczyć iPhone'a w iTunes. Jeśli się nie pojawi, może być konieczne przełączenie urządzenia w tryb odzyskiwania.

Krok 3: Kliknij ikonę iPhone'a, a następnie w sekcji Podsumowanie wybierz „Przywróć iPhone'a”. Może zostać wyświetlony monit o wykonanie kopii zapasowej urządzenia przed przywróceniem. Jeśli nie masz ostatniej kopii zapasowej, kliknij „Kopia zapasowa”, w przeciwnym razie kliknij „Nie twórz kopii zapasowej”, aby pominąć ten krok.

Krok 4: Kliknij „Przywróć”, a po zakończeniu procesu urządzenie uruchomi się ponownie.

przywrócić-iphone-z-itunes

Opcja 5. Skontaktuj się z Centrum Wsparcia Apple

Twój iPhone może zostać zamrożony z powodu fizycznego uszkodzenia. Jeśli upuściłeś urządzenie i zepsułeś niektóre elementy, musisz skontaktować się ze wsparciem Apple. Jeśli Twoje urządzenie jest objęte gwarancją, Apple może mieć możliwość bezpłatnej naprawy urządzenia.

Część 2. Jak zapobiec zamarznięciu iPhone'a w przyszłości?

Po naprawieniu urządzenia możesz wykonać kilka kroków, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego problemu. Oto niektóre z nich:

Sposób 1. Zaktualizuj swój iPhone do najnowszego czasu

Ustawienie prawidłowej daty i godziny na urządzeniu może być pomocne w uniknięciu tych problemów. Oto jak to zrobić:

Krok 1: Wybierz Ustawienia > Ogólne > Data i godzina.

Krok 2: Włącz opcję „Ustaw automatycznie”, a urządzenie poinformuje Cię o aktualizacji strefy czasowej.

v

Sposób 2. Nie instaluj aplikacji z niebezpiecznych zasobów

Wiadomo również, że wadliwe aplikacje innych firm powodują awarię, zawieszanie się lub nieprawidłowe działanie urządzenia. Dlatego należy instalować tylko aplikacje z App Store, ponieważ wszystkie aplikacje w App Store są zatwierdzone przez Apple i nie zawierają wirusów ani złośliwego oprogramowania. Musisz również upewnić się, że wszystkie aplikacje na Twoim urządzeniu są zaktualizowane.

Sposób 3. Zwolnij miejsce na iPhonie

Zwolnienie trochę miejsca na iPhonie nie tylko poprawi wydajność urządzenia, ale także zapobiegnie jego zawieszaniu. Oto jak sprawdzić pamięć na swoim urządzeniu:

Krok 1: Przejdź do ustawień

Krok 2: Stuknij w Ogólne > Użycie > Zarządzaj pamięcią. Zobaczysz, ile miejsca zajmują dane na urządzeniu „Używane” i ile miejsca jest „Dostępne”.

sprawdź-iphone-storage

Aby zwolnić miejsce na urządzeniu, rozważ odinstalowanie niektórych nieużywanych aplikacji na urządzeniu. Jeśli nie chcesz odinstalować aplikacji, możesz wyczyścić jej dane i pamięć podręczną, aby zyskać trochę miejsca. Możesz także usunąć wszystkie filmy i podcasty z urządzenia. Innym świetnym sposobem na zwolnienie miejsca jest wyłączenie „Mojego strumienia zdjęć” i skonfigurowanie urządzenia do automatycznego usuwania starych wiadomości.

Wnioski

Powyższe rozwiązania mogą służyć do naprawy zablokowanego lub nieodpowiadającego iPhone'a, którego nie można ponownie uruchomić. Wybierz rozwiązanie, któremu ufasz, że łatwo i skutecznie naprawi ten problem i nie wahaj się podzielić swoimi przemyśleniami na ten lub jakikolwiek inny temat w sekcji komentarzy poniżej.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły