Zapomniałeś hasła do iPhone'a? Sprawdź wskazówki 5, aby odblokować hasło iPhone'a

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Zapomniałeś hasła do iPhone'a? Sprawdź wskazówki 5, aby odblokować hasło iPhone'a

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2021 r.

Zapomniałeś wcześniej hasła do iPhone'a? A może przeniesiono do ciebie iPhone'a, a telefon był zablokowany i miałeś trudności z ustaleniem, jak odblokować hasło do iPhone'a? Takie rzeczy się zdarzają i może to być frustrujące, jeśli nie robisz żadnych znaczących postępów.

P. Czy możesz odblokować iPhone'a, jeśli zapomniałeś hasła?

Oczywiście, że tak. Istnieje kilka rozwiązań dotyczących zapomnianego hasła do iPhone'a lub hasła do iPada. Dowiemy się niektórych z tych podstawowych rozwiązań i najlepszego sposobu odblokowania zapomnianego hasła do iPhone'a.

Gdy zapomnisz hasła do iPhone'a, jego zachowanie zależy od tego, jak skonfigurowałeś iPhone'a. Oczywiście iPhone nie jest dostarczany z hasłem, ale jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, gdy zapomnisz hasła do iPhone'a.

Jeśli będziesz wielokrotnie wprowadzać błędne hasło, po dłuższym czasie nie będzie można spróbować ponownie. Jeśli bez powodzenia spróbujesz nieprawidłowego kodu, nie będziesz mógł wypróbować innego hasła, chyba że podłączysz iPhone'a do komputera, z którym ostatnio synchronizowałeś.

o-hasło-iphone

Uwagi
Po dziesięciu próbach Twój iPhone może się wymazać, jeśli sam go skonfigurujesz, aby to zrobić. Ale ta funkcja nie jest domyślnie aktywna. Jeśli przejdziesz do Ustawień, dotknij "Ogólne", a następnie "Blokada kodu", a następnie możesz ją włączyć.

Jeśli zapomniałeś hasła, będziesz potrzebować komputera do przywrócenia iPhone'a lub iPada, o ile zsynchronizowałeś iPhone'a z komputerem. Możesz zresetować hasło i ponownie zsynchronizować dane z urządzenia lub przywrócić je z kopii zapasowej iCloud.

Jeśli używasz innego komputera, z którym nigdy nie synchronizowałeś iPhone'a, będziesz mógł tylko odblokować urządzenie i stracisz dane na iPhonie.

Powinieneś również wiedzieć, że nawet jeśli zabierzesz go do technika Apple, nie będą mogli odblokować iPhone'a bez przywrócenia urządzenia, a proces przywracania nastąpi po usunięciu danych z telefonu.

Trudność Wymagany czas
przez iTunes Kompleks długo
przez iCloud Kompleks długo
przez Siri Łatwo Szorty
przez Fixppo Łatwo Szorty
w trybie odzyskiwania Kompleks długo

Sposób 1. Zresetuj hasło iPhone'a za pomocą iTunes

Korzystanie z konta iTunes to kolejny sposób na odblokowanie iPhone'a i musisz upewnić się, że spełnione są dwa warunki.

Aby zresetować hasło iPhone'a za pomocą iTunes, wykonaj poniższe czynności.

 1. Podłącz iPhone'a lub iPada do komputera PC lub MacBooka, z którym synchronizowałeś urządzenie w przeszłości. Uruchom iTunes.
 2. Otrzymasz monit o skonfigurowanie iPhone'a przez Asystenta konfiguracji systemu iOS. Wybierz ostatnią kopię zapasową do przywrócenia.

przywrócić-iphone-z-itunes

Gdy to zrobisz, wszystkie dane na Twoim iPhonie zostaną usunięte, a pliki kopii zapasowej zastąpią je. Następnie będziesz mógł utworzyć nowe hasło i uzyskać do niego dostęp za pomocą nowego hasła.

Way 2. Usuń hasło iPhone'a za pomocą iCloud

Jeśli funkcja „Znajdź mój iPhone” jest włączona na Twoim iPhonie, możesz zresetować zapomniane hasło iPhone'a przez iCloud. Musisz także wcześniej zsynchronizować iPhone'a.

 1. Odwiedź iCloud.com. Zaloguj się za pomocą swojego Apple ID. Kliknij „Znajdź mój iPhone” i „Wszystkie urządzenia”.
 2. Wybierz swój iPhone z listy urządzeń. Kliknij „Usuń iPhone'a”. Twój iPhone zostanie usunięty wraz z zapomnianym hasłem.
 3. Skonfiguruj iPhone'a od nowa i przywróć ostatnią kopię zapasową z iCloud. Będziesz mógł nadal korzystać z iPhone'a bez hasła.

Zresetuj hasło do iPhone'a iCloud

Sposób 3. Odblokuj iPhone'a bez hasła za pomocą Siri

Kiedyś była to usterka bezpieczeństwa i możesz spróbować. Na większości iPhone'ów znajdziesz opcję „Zezwól na dostęp do Siri po zablokowaniu hasłem”.  

Jeśli ta opcja jest włączona, będziesz mieć dostęp do różnych funkcji na swoim iPhonie bez wprowadzania hasła.

Należy pamiętać, że ta funkcja może stanowić naruszenie bezpieczeństwa Twojego iPhone'a, więc jeśli ta opcja działa dla Ciebie, powinieneś kontynuować i zablokować tę funkcję na swoim iPhonie, wykonując poniższe czynności.

 1. Przejdź do „Ustawienia” na swoim iPhonie.
 2. Wybierz „Ogólne”.
 3. Wybierz "Blokada kodu dostępu".
 4. Wyłącz opcję „Zezwól na dostęp do Siri po zablokowaniu hasłem”.

Sposób 4. Jedno kliknięcie, aby usunąć hasło iPhone'a za pomocą Fixppo

Aby w 100% naprawić zapomniany kod dostępu do iPhone'a, możesz to zrobić jednym kliknięciem, korzystając z zaufanego i niezawodnego oprogramowania o nazwie aFoneSoft Fixppo. Jeśli kiedykolwiek zapomnisz hasła do iPhone'a, a może zapomniałeś hasła do iPada i wypróbowałeś metody wymienione powyżej i żadna z nich nie zadziałała, aFoneSoft Fixppo to Twój następny i najlepszy zakład.

część stron technicznych

aFoneSoft Fixppo pozwala uzyskać profesjonalną pomoc bez wychodzenia z domu i może rozwiązać wiele problemów, które obejmują między innymi iPhone'a zablokowanego w trybie odzyskiwania, zapomniane hasło na iPhonie, iPhone'a biały / czarny ekran śmierci, iPhone'a włączonego Logo Apple itp.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Aby rozwiązać problem z zapomnianym hasłem iPhone'a, możesz to zrobić za pomocą aFoneSoft Fixppo. W interfejsie menu głównego kliknij „Zresetuj iDevice” i wykonaj poniższe czynności.

Krok 1. Wybierz "Zresetuj iDevice” po podłączeniu iPhone'a do komputera.

zresetuj urządzenia

Krok 2. Wybierz "Hard Reset", aby zresetować urządzenie. Ten tryb jest zalecany, gdy zapomnisz hasła do iPhone'a.

wybierz twardy reset

Krok 3. Fixppo poprosi o utworzenie kopii zapasowej iPhone'a, ponieważ ta funkcja usunie dane.

kopia zapasowa urządzenia

Krok 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać odpowiedni pakiet oprogramowania układowego.

firmware do pobrania

Krok 5. Przełącz urządzenie w tryb odzyskiwania lub DFU, a następnie Fixppo rozpocznie twardy reset iPhone'a.

twardy reset nie powiódł się

Po zresetowaniu urządzenia możesz używać iPhone'a tak, jak nowego.

Sposób 5. Zresetuj hasło iPhone'a / iPada w trybie odzyskiwania

To rozwiązanie trybu odzyskiwania jest przydatne, jeśli nigdy nie zsynchronizowałeś iPhone'a, zanim zapomniałeś hasła iPhone'a.

 1. Wyłącz iPhone'a.
 2. Naciśnij przycisk home i podłącz iPhone'a do iTunes. Twój iPhone powinien się włączyć, a jeśli nie, włącz go samodzielnie.
 3. Nie zwalniaj przycisku Home, dopóki nie pojawi się ekran trybu odzyskiwania.
 4. Otrzymasz również komunikat, że iTunes wykrył urządzenie w trybie odzyskiwania. Kliknij „Ok”.
 5. Zobaczysz kartę Podsumowanie: kliknij „Przywróć iPhone'a”.
 6. Spowoduje to wyczyszczenie iPhone'a, w tym zapomnianego hasła, a żadne z Twoich danych osobowych nie zostaną na iPhonie.

zresetuj iPhone'a w trybie odzyskiwania

Wnioski

Jeśli zapomnisz hasła do iPhone'a i próbujesz dowiedzieć się, jak odblokować hasło do iPhone'a, uważamy, że powyższe kroki wskazały Ci właściwy kierunek, a teraz masz pomysł, jak zresetować iPhone'a. aFoneSoft Fixppo pozostaje najlepszą opcją i powinieneś pobrać swoją kopię oprogramowania już dziś.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Gorące artykuły