Procent baterii iPhone'a utknął? 4 oferowane rozwiązania

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Procent baterii iPhone'a utknął? 4 oferowane rozwiązania

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Problemy z baterią nie są rzadkością podczas korzystania z iPhone'a, ale tym razem użytkownicy wykryli dziwny problem i skarżyli się na niego. Wielu użytkowników odkryło, że procent baterii ich iPhone'a utknął na pewnej ustalonej liczbie. Ten problem występuje nawet na iPhonie X/11/12. Na przykład po naładowaniu urządzenie działa poprawnie przez chwilę, a potem nagle bateria zwalnia i utknęła na pewnym stałym procencie.

W rzeczywistości ten problem z baterią jest błędem oprogramowania potwierdzonym przez Apple, a firma jest zdeterminowana, aby nad nim pracować, szukając możliwej poprawki w następnej wersji iOS. Spodziewamy się, że ten błąd można naprawić w późniejszej wersji iOS. Jednak na chwilę obecną przedstawiliśmy kilka potencjalnych rozwiązań, które mogą pomóc ci, gdy utkniesz w takich sytuacjach. Możesz je wypróbować i pozbyć się sytuacji, w której procent baterii iPhone'a utknął w pewnym momencie.

Zablokowana bateria iPhone’a X w procentach

1. Wyłącz i włącz Ustaw automatycznie

Gdy procent baterii iPhone'a utknął na określonej wartości i w ogóle nie brzęczy, możesz spróbować włączyć i wyłączyć opcję „Ustaw automatycznie” w funkcji Data i godzina, aby rozwiązać problem. Zwykle w przypadku iPhone'a 6S / 6S Plus ręczna zmiana strefy czasowej podczas podróży powoduje problem procentowego zablokowania baterii iPhone'a. A co powiesz na szybką naprawę po naszej stronie, podczas gdy Apple załatwi to nową aktualizacją?

Oto jak -

 1. Podłącz iPhone'a do stabilnej sieci Wi-Fi i przeglądaj „Ustawienia”.
 2. Przejdź do „Ogólne”, a następnie „Data i godzina”.
 3. Teraz wyłącz i włącz przełącznik „Ustaw automatycznie”.
 4. Teraz musisz wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a. Po pomyślnym ponownym uruchomieniu urządzenia widać, że irytujący problem z zablokowaniem baterii mógł zostać rozwiązany.

ustaw czas automatycznie

2. Wyłącz procent baterii, a następnie włącz ją ponownie

Drugie rozwiązanie, gdy procent baterii iPhone'a utknął, wyłącza się i włącza procent baterii. Ten proces tymczasowo rozwiązuje ten dziwny problem; musisz wyłączyć i włączyć wskaźnik. Oto, jak naprawić procent baterii iPhone'a zablokowany przy użyciu tej metody.

 1. Na iPhonie przejdź do „Ustawienia”, a następnie przewiń nieco w dół, aby wybrać kartę „Bateria”.
 2. Teraz następny ekran załaduje wszystkie ustawienia związane z baterią. Następnie należy poszukać przełącznika „Procent baterii”, aby go wyłączyć, odczekać kilka sekund, a następnie ponownie ustawić „WŁ”. Jeśli był już „WYŁĄCZONY”, po prostu włącz go.
 3. Zamknij teraz „Ustawienia” i zrestartuj urządzenie normalnie. Teraz twój Zablokowany procent baterii iPhone'a problem może zostać rozwiązany.

procent baterii

Wyżej wymienione procesy mogą chwilowo naprawić tę kłopotliwą sytuację i poprawnie pokazać wskaźnik baterii. Ale jeśli problem jest związany z aktualizacją iOS, może być konieczne poczekanie, aż nadejdzie następna aktualizacja i ten błąd zostanie naprawiony.

3. Przywróć iPhone'a za pomocą iTunes (utrata danych)

W większości przypadków różne problemy z iPhonem i iOS można rozwiązać, przywracając iPhone'a za pomocą iTunes. Jednak proces ten powoduje całkowitą utratę danych z urządzenia. W tej sekcji postaramy się naprawić problem procentowego zablokowania baterii iPhone'a, przywracając urządzenie za pomocą iTunes.

 1. Uruchom iTunes na wcześniej zaufanym komputerze.
 2. Zdobądź kabel błyskawicy i podłącz iPhone'a do komputera. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, jeśli pojawi się monit o zaufanie do komputera.
 3.  Stuknij w swój iPhone (ikona urządzenia u góry) w interfejsie iTunes i naciśnij „Podsumowanie”.
 4. Kliknij „Przywróć iPhone'a…” i potwierdź, dotykając „Przywróć”.

przywróć iPhone'a za pomocą iTunes

Po przywróceniu iPhone'a do ustawień fabrycznych prawdopodobnie problem zablokowania baterii iPhone'a zostanie rozwiązany.

4. Przywróć częściowe dane z powrotem do iPhone'a po przywróceniu (obsługiwany iPhone 12)

Po przywróceniu iPhone'a zalecamy, aby nie przywracać wszystkich danych z powrotem na iPhone'a, na wypadek gdyby niektóre aplikacje powodowały procentowe zatrzymanie baterii iPhone'a. Jednak iTunes i iCloud nie mogą tego zrobić. Dlatego oferujemy tutaj wskazówkę. Możesz użyć aFoneSoft iTransor – wykwalifikowane narzędzie zaprojektowane do selektywnego tworzenia kopii zapasowych i przywracania iPhone'a. Korzystanie z tego narzędzia będzie dla Ciebie realną opcją, ponieważ uzyskasz elastyczność tworzenia kopii zapasowych danych zgodnie z własnym wyborem zamiast wszystkich danych na urządzeniu. Możesz także użyć tego programu do przywrócenia niektórych aplikacji, takich jak kontakty, wiadomości, WhatsApp, WeChat z iCloud lub kopii zapasowej iTunes na swoje urządzenie.

Wypróbuj za darmoWypróbuj za darmo

Oto przewodnik krok po kroku, jak używać aFoneSoft iTransor do selektywnego przywracania danych z kopii zapasowej iTunes.

Krok 1 – Pobierz aFoneSoft iTransor. Zainstaluj go i uruchom na swoim komputerze. Teraz wybierz „Przywróć kopię zapasową do urządzenia” z lewego panelu interfejsu iTransor. Następnie z listy kopii zapasowych wybierz kopię zapasową iTunes, którą chcesz przywrócić na iPhone'a, i kliknij „Dalej”.

wybierz kopię zapasową

Krok 2 – Z 2 opcji na ekranie wybierz „Przywróć częściową kopię zapasową”.

kliknij przywróć częściową kopię zapasową

Teraz możesz wybrać aplikacje, które chcesz przywrócić. Przed przywróceniem dostępne są 2 opcje „Podgląd i przywracanie” oraz „Bezpośrednie przywracanie”.

wybierz typ danych, które chcesz przywrócić

Krok 3 – Jeśli wybierzesz „Podgląd i przywracanie”, możesz wyświetlić podgląd szczegółów danych przed przywróceniem. Jeśli wybierzesz „Przywróć bezpośrednio”, przejdzie bezpośrednio do następnego kroku.

dane podglądu

Krok 4 – To jest ostatni krok. Możesz połączyć dane z kopii zapasowej z danymi na urządzeniu lub po prostu zamienić bieżące dane. Ponieważ właśnie przywróciłeś iPhone'a, możesz teraz po prostu wybrać Zamień, aby przywrócić dane na iPhone'a. Zakończenie procesu przywracania zajmie chwilę.

podgląd danych w kopii zapasowej

Gorące artykuły