Bateria iPhone'a nie utrzymuje ładunku? 7 wskazówek, które musisz znać

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Bateria iPhone'a nie utrzymuje ładunku? 7 wskazówek, które musisz znać

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Żywotność baterii iPhone'a zawsze była gorącym tematem. Wiele osób często skarży się, że bateria iPhone'a nie utrzymuje ładunku lub bateria działa bardzo szybko. Jeśli Twój iPhone często szybko się wyczerpuje, to znalazłeś właściwe miejsce. Ten problem występuje z wielu powodów, które omówimy tutaj. Przedstawiliśmy 7 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci zarządzać czasem pracy baterii iPhone'a w najlepszym wydaniu. Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiednią wskazówkę, aby rozwiązać problem bateria nie ma problemu z ładowaniem skutecznie.

Bateria iPhone'a działa szybko

1. Najlepszy sposób na naprawę błędu iOS bez utraty danych

WAll powyższe wskazówki nie mogą pomóc w rozwiązaniu problemu „bateria iPhone'a nie będzie się ładować”? Gorąco polecamy aFoneSoft Odzyskiwanie systemu Fixppo iOS Tobie. Możesz naprawić problemy z iPhonem bez utraty danych, a to narzędzie może również jednym kliknięciem wyjść z trybu odzyskiwania iPhone'a.

część stron technicznych

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1: Przede wszystkim musisz pobrać najnowszą wersję aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS Fixppo na komputerze. Po zakończeniu pobierania zainstaluj i uruchom oprogramowanie. Teraz weź kabel USB i podłącz iPhone'a do komputera.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 2: Na aFoneSoft interfejs, musisz wybrać „Tryb standardowy” zaraz po podłączeniu iPhone'a. teraz, aFoneSoft wyświetli monit o przejście do trybu DFU/Recovery w celu rozpoczęcia ćwiczenia regeneracyjnego. Naciśnij przycisk „Start”, a przewodnik ekranowy poprowadzi Cię przez proces przejścia do „Trybu DFU”.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Krok 3:  Następnie należy pobrać najnowsze oprogramowanie układowe na iPhone'a. aFoneSoft automatycznie wykryje Twoje urządzenie i pobierze dla niego najnowszą wersję systemu iOS. Po potwierdzeniu danych iPhone'a na aFoneSoft interfejs kliknij „Pobierz”.

firmware do pobrania

Krok 4: Następnie naciśnij przycisk „Rozpocznij, aby naprawić”. Oprogramowanie samo rozpocznie naprawę iPhone'a. Poczekaj chwilę naprawianie zostanie zakończone.

zakończył naprawianie iOS

Po tym procesie możesz naładować iPhone'a do pełna. Prawdopodobnie rozwiązuje irytujący problem z rozładowywaniem baterii i poprawia działanie iPhone'a.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

2. Znajdź aplikacje energochłonne

Jeśli bateria iPhone'a nie jest naładowana, ważne jest, aby dowiedzieć się, które aplikacje sieją spustoszenie w żywotności baterii iPhone'a. Przejdź do „Ustawienia”> „Bateria” i poszukaj aplikacji zużywających energię. Sprawdź ostatnie 24 godziny i ostatnie 7 dni i pozbądź się tych aplikacji, które zużywają większość baterii, jeśli nie są tak ważne.

usuń aplikację

3. Wyłącz funkcję automatycznego pobierania

Funkcja automatycznego pobierania wiadomości e-mail może być powodem, dla którego bateria iPhone'a nie jest naładowana. Ktoś zawsze może skontaktować się z Tobą przez telefon lub SMS-a, a Ty możesz pominąć wiadomości e-mail push, które wyczerpują baterię iPhone'a. Możesz to sprawdzić ręcznie, kiedy tylko chcesz, dzięki czemu możesz włączyć automatyczne pobieranie następujących:

wyłącz funkcję automatycznego pobierania

4. Zmniejsz jasność

Zwiększona jasność zwykle szybciej rozładowuje baterię iPhone'a. Zaleca się zmniejszenie jasności w celu oszczędzania energii. Możesz to zrobić, przesuwając w dół pasek powiadomień, a następnie przesuwając pasek jasności w lewo. Alternatywnie możesz także przejść do „Ustawienia”> „Wyświetlacz i jasność”> przesuń pasek jasności w lewo lub włącz „Automatyczna jasność”. Dostosuje jasność zgodnie ze światłem otoczenia i zminimalizuje problem.

zmniejsz jasność iPhone'a

5. Zaktualizuj iOS

Czasami bateria iPhone'a nie jest naładowana z powodu przestarzałego systemu iOS. Zaleca się aktualizację oprogramowania układowego iOS. Kroki, aby to zrobić metodą bezprzewodową (OTA) –

zaktualizuj iOS

6. Przywróć iPhone'a z poprzednią kopią zapasową

Gdy bateria iPhone'a szybko się wyczerpuje, możesz spróbować przywrócić iPhone'a za pomocą starej kopii zapasowej. Dzieje się tak, ponieważ może występować problem z danymi lub aplikacjami aktualnie na Twoim iPhonie. Przywrócenie iPhone'a z poprzedniej kopii zapasowej może usunąć usterkę. Aby to zrobić -

przywróć iPhone'a z kopią zapasową

wybierz kopię zapasową iTunes do przywrócenia

Uwagi
Jeśli chcesz przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie przywróć tylko niektóre typy danych z kopii zapasowej iTunes lub kopii zapasowej iCloud, możesz wypróbować to narzędzie - aFoneSoft iTransor (D-Port Pro)

7. Zmień nową baterię

Pomimo próbowania wszystkiego, bateria iPhone'a nadal nie jest naładowana, więc problem leży w baterii, a nie w oprogramowaniu iPhone'a. Skontaktuj się ze sklepem Apple i wymień baterię na nową. Nowa bateria rozwiązałaby problem.

zmień baterię iphone'a

Gorące artykuły