8 skutecznych wskazówek, jak naprawić iPhone'a, może kontakt

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > 8 skutecznych wskazówek, jak naprawić iPhone'a, może kontakt

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Pytanie
Cześć! Potrzebuję pomocy w sprawie irytującego problemu. W rzeczywistości moje kontakty z iPhone'a pokazują „Może” przy kilku nazwach kontaktów na mojej liście kontaktów. Co gorsza, nie odchodzi. Proszę pomóż! Mój telefon działa na iOS 14.

Rozumiemy kłopoty, których doświadczasz, i z przyjemnością pomożemy Ci z najlepszymi możliwymi rozwiązaniami dla kontaktów iPhone'a z "Może". W rzeczywistości jest to funkcja oferowana przez Apple, która wchodzi w życie, gdy otrzymasz połączenie lub SMS-a z nieznanego numeru (niezapisanego już na liście kontaktów). Gdy ta funkcja zostanie aktywowana, Twój iPhone spróbuje spekulować najbardziej prawdopodobną jej nazwę, dla Twojej wygody. Nie zawsze daje to prawidłowe wyniki, ale często tak jest.

iPhone może kontakty

Teraz, gdy już zrozumiałeś tę funkcję, przyjrzyjmy się, jak rozwiązać problem, który pojawia się w Kontaktach iPhone'a „Może”, nawet jeśli korzystasz z iOS 14.

1. Wyłącz Znajdź kontakty w innych aplikacjach

Załóżmy, że otrzymujesz wiadomość e-mail lub wiadomość z nieznanego numeru, która zawiera nazwę, z którą można się powiązać. Na przykład e-mail lub wiadomość z napisem „Cześć, tu Jane Willis”. W takim przypadku w grę wchodzi funkcja „Może” i automatycznie tworzy nazwę kontaktu jako „Może: Jane Willis”. W takim przypadku spróbuj wyłączyć „Znajdź kontakty w innych aplikacjach”, wykonując poniższe czynności. Uruchom „Ustawienia”> stuknij „Kontakty”> wybierz „Siri i wyszukiwanie”> wyłącz „Znajdź kontakty w innych aplikacjach”.

wyłącz znajdowanie kontaktów w innych aplikacjach

2. Usuń, a następnie dodaj kontakt

Jeśli powyższe rozwiązanie nie przyniesie rezultatów, spróbuj usunąć odpowiedni kontakt i ponownie dodać go do listy kontaktów, jeśli znajduje się już na liście kontaktów. Rozumiem, jak.

usuń kontakty

3. Dodaj może kontakty do swojej listy kontaktów

Wejdź do wątku, który pokazuje „Może” obok kontaktu, a następnie dotknij ikony informacji w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do odpowiednich informacji kontaktowych. Teraz naciśnij „Utwórz nowy kontakt” lub „Dodaj do istniejącego kontaktu”, w zależności od preferencji, aby dodać kontakt Może do swojej listy kontaktów.

utwórz nowy kontakt

4. Zapytaj ludzi, czy zmienili numer telefonu

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój odpowiedni kontakt, który pokazuje „Może”, mógł zmienić swój starszy numer i nie jest już aktywny. To z kolei mogło spowodować, że kontakty iPhone'a powiedzą „Może”. Dlatego spróbuj połączyć się z tą osobą i ponownie potwierdź, czy zmieniła numer telefonu, czy nie.

5. Usuń wiadomość, która powoduje problem

Czasami niektóre problemy można łatwo rozwiązać za pomocą prostego rozwiązania. Dlatego spróbuj usunąć wiadomość lub e-mail, która powoduje problem z kontaktami iPhone'a wyświetlającymi komunikat „Może”. Teraz sprawdź, czy problem nadal występuje, czy nie.

usuń wiadomości z iPhone'a

6. Sprawdź aplikacje, które mają dostęp do Twoich kontaktów

Aby uniknąć problemu z kontaktami iPhone'a pokazującymi Być może, możesz sprawdzić aplikacje, którym przyznano uprawnienia dostępu do kontaktów i wyłączać dostęp jeden po drugim, aby wiedzieć, który z nich powoduje problem. Przejdź do „Ustawienia”> dotknij „Prywatność”> wybierz „Kontakty”. Wszystkie aplikacje, które mają dostęp do Twoich kontaktów, będą teraz widoczne na ekranie. Możesz teraz testować jeden po drugim.

Prywatność iPhone'a

7. Zresetuj wszystkie ustawienia

Jest jeszcze inne rozwiązanie, aby naprawić problem, który kontakty iPhone'a mówią „Może”. W tym celu musisz zresetować wszystkie ustawienia swojego iPhone'a. Oto jak to zrobić.

Zresetuj wszystkie ustawienia

8. Wypróbuj narzędzie do rozwiązania problemu z kontaktami Maybe (obsługiwany iOS 14)

Jeśli nadal czytasz ten artykuł, być może powyższe rozwiązania mogły nie rozwiązać problemu z kontaktami iPhone'a pokazującymi „Może”. Nie martw się, jeszcze nie skończyliśmy. Może to być spowodowane usterkami iOS, zwłaszcza gdy jest wiele kontaktów Maybe. Tutaj przedstawiamy najlepsze rozwiązanie, które może skutecznie rozwiązać wszelkiego rodzaju problemy związane z iOS za pomocą zaledwie kilku kliknięć. aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS (obsługiwany iOS 14) to jedyne w swoim rodzaju narzędzie, które jest bardzo sprawne w rozwiązywaniu wszystkich problemów z iOS, w tym problemu z kontaktami iPhone'a "Może". Będąc najbardziej zaufanym i zalecanym narzędziem do rozwiązywania problemów z iOS, takich jak iPhone zablokowany w trybie odzyskiwania, czarny ekran iPhone'a, biały ekran, iPhone się nie włącza i tak dalej, to narzędzie ma również najwyższy wskaźnik skuteczności w rozwiązywaniu problemów z iOS. Więc teraz zrozumiemy, jak korzystać z tego narzędzia, aby rozwiązać problem z telefonem iPhone.

Wypróbuj za darmo

Samouczek krok po kroku

Krok 1 – Pobierz to potężne narzędzie na swój komputer, zainstaluj je, a następnie połącz urządzenie z komputerem. Teraz uruchom aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS i wybierz przycisk „Tryb standardowy” spośród 3 trybów dostępnych na ekranie.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 2 – Następnie zmuś urządzenie do przejścia w tryb DFU / odzyskiwania. W tym celu musisz po prostu uważnie postępować zgodnie z samouczkiem wyświetlanym na ekranie. Po zakończeniu przejdź do następnego kroku.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Krok 3 - Na następnym ekranie oprogramowanie wykryje informacje o telefonie iPhone i najnowszą kompatybilną wersję oprogramowania układowego. Sprawdź szczegóły i kliknij przycisk „Pobierz”.

firmware do pobrania

Krok 4 - Na koniec, po zakończeniu pobierania oprogramowania układowego, musisz nacisnąć przycisk „Rozpocznij, aby naprawić”, aby rozpocząć naprawianie wszystkich problemów związanych z iOS. Poczekaj na zakończenie procesu i jesteśmy przekonani, że to potężne narzędzie naprawi Twój problem z kontaktami iPhone'a z komunikatem „Może”.

naprawianie problemów z ios

Gorące artykuły