Kontakty iPhone'a nie synchronizują się z iCloud? Jak naprawić

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Kontakty iPhone'a nie synchronizują się z iCloud? Jak naprawić

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy iPhone'a, jeśli chodzi o kontakty. Włączyłeś opcję synchronizacji kontaktów iCloud, ale nagle zdajesz sobie sprawę, że nie są synchronizowane. W większości przypadków użytkownicy zauważają tę anomalię podczas tworzenia kopii zapasowej urządzenia. Zobaczysz notatki, ale żadnych nowych kontaktów. Jeśli napotykasz ten problem i bez powodzenia wypróbowałeś wszystkie rozwiązania, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W tym artykule szczegółowo opiszemy wszystkie możliwe rozwiązania tego problemu w nadziei, że jedno z nich zadziała.

Poniżej przedstawiono tylko kilka prostych rozwiązań rozwiązywania problemów, które można wypróbować przed sprawdzeniem awarii systemu i innych bardziej inwazyjnych rozwiązań. Wypróbuj każdy, aż znajdziesz ten, który Ci odpowiada.

1. Włącz i wyłącz kontakty w Ustawieniach

Możesz też spróbować wyłączyć i włączyć kontakty iCloud w Ustawieniach.

Krok 1: Wybierz Ustawienia > {Twój profil} > iCloud lub Ustawienia > iCloud, jeśli używasz systemu iOS 10.2 lub starszego.

Krok 2: Wyłącz przełącznik obok kontaktów i w wyskakującym okienku, które się pojawi, dotknij „Trzymaj na moim iPhonie".

Krok 3: Uruchom ponownie urządzenie i ponownie włącz iCloud. Na pytanie, co zrobić z lokalnymi kontaktami na iPhonie, wybierz „Łączyć".

Wyłącz kontakty w ustawieniach

Krok 4: Następnie przejdź do Ustawienia> Apple ID> iCloud> Kopia zapasowa iCloud i wybierz Utwórz kopię zapasową teraz.

Włącz kontakty w Ustawieniach

2. Usuń zaznaczenie wszystkich kont innych firm

Ten problem może również wystąpić, gdy zsynchronizujesz swoje kontakty z kontami innych firm. Dlatego jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest odznaczenie wszystkich innych aplikacji innych firm i zsynchronizowanie wszystkich kontaktów tylko z iCloud.

Oto przewodnik krok po kroku, który Ci w tym pomoże.

Krok 1: Otwórz Kontakty na iPhonie i dotknij Grupy w lewym górnym rogu.

Krok 2: W tym miejscu usuń zaznaczenie wszystkich innych opcji aplikacji innych firm, z którymi możesz synchronizować swoje kontakty, w tym Gmaila i Yahoo, jeśli je masz. Pamiętaj, aby wybrać tylko „Wszystkie iCloud”, A następnie dotknij„gotowy” w prawym górnym rogu, aby zakończyć akcję.

wybierz iCloud jako domyślne konto kontaktów

3. Wyloguj się ze swojego konta iCloud, a następnie zaloguj się ponownie

Wylogowanie się z konta iCloud, a następnie ponowne zalogowanie się również działa. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Przejdź do Ustawienia > {Twój profil} > iCloud, a następnie przewiń w dół, aby dotknąć „wylogować się".

Krok 2: W wyskakującym okienku wprowadź swój identyfikator Apple ID, a następnie dotknij „Wyłącz".

Krok 3: Teraz uruchom ponownie iPhone'a, a następnie zaloguj się ponownie.

Wyloguj się ze swojego konta iCloud

4. Sprawdź swoje połączenie internetowe

Synchronizacja z iCloud wymaga połączenia z Internetem. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że problemem nie jest połączenie internetowe. Najłatwiej to zrobić, otwierając stronę internetową w Safari. Jeśli to działa, wiesz, że Twoje połączenie nie jest problemem. Jeśli masz problemy z otwarciem strony internetowej, możesz zresetować ustawienia sieciowe na swoim urządzeniu. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj ustawienia sieciowe

Sprawdź swoje łącze internetowe

5. Zaktualizuj iOS na swoim iPhonie

Jeśli Twoje urządzenie nie jest zaktualizowane do najnowszej wersji iOS, możesz spodziewać się kilku problemów. Aktualizacje zawierają poprawki błędów dla tych problemów, a kontakty iCloud, które nie są synchronizowane, nie różnią się. Dlatego aktualizacja może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby rozwiązać problem.

Zacznij od upewnienia się, że urządzenie jest połączone z Wi-Fi, a następnie przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

Jeśli aktualizacja jest dostępna, dotknij „Pobierz i zainstaluj” i poczekaj na zakończenie procesu.

Zaktualizuj iOS na swoim iPhonie

Jedno z powyższych rozwiązań powinno działać, aby rozwiązać problem i umożliwić synchronizację kontaktów z iCloud. Synchronizacja kontaktów to jeden ze sposobów zapobiegania ich utracie. Dlatego ważne jest, aby zawsze sprawdzać, czy zawsze się synchronizują.

Gorące artykuły