Latarka iPhone'a nie działa? Oto rozwiązania!

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Latarka iPhone'a nie działa? Oto rozwiązania!

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2021 r.

Pytanie
Cześć, mam iPhone'a 8 i niedawno zaktualizowałem do iOS 14. Teraz zauważyłem, że główny aparat nie działa, chociaż nie jestem pewien, bo widzę swoją sylwetkę, ale bardzo rozmazany, jakby naprawdę nie działa, a kiedy przełączyłem go na przedni aparat działa z powrotem czasami nawet nie zostanie przełączony na przedni aparat. Poza tym zauważam, że latarka w panelu sterowania jest wyszarzona i nie można jej włączyć! Jakieś rozwiązanie tego problemu? Czy to jest problem z ios 14?

Jeśli latarka iPhone'a nie działa, ważne jest, aby wpaść w panikę i zacząć resetować wszystkie ustawienia iPhone'a. Możesz zmienić coś, czego nie potrafisz zidentyfikować i sprawić sobie jeszcze większe problemy. Najpierw poczekaj i sprawdź, czy problem sam się rozwiąże. Możesz spróbować robić zdjęcia z włączoną lampą błyskową. Nie na auto. Jeśli to nie zadziała po pewnym czasie, wypróbuj jedną z poniższych metod, aby naprawić niedziałającą latarkę iPhone'a po aktualizacji do nowego iOS, w tym iOS 14.

Przede wszystkim pokażemy porównanie trzech metod.

Wskaźnik sukcesu Wymagany czas Trudność Utrata danych po naprawie
Wymuś restart iPhone'a 30% Szorty Łatwo Nie
aFoneSoft Fixppo 100% Szorty Łatwo Nie
Kopia zapasowa i przywracanie przez iTunes 80% długo Kompleks tak

Opcja 1. Uruchom ponownie lub wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a

1.1 Spróbuj ponownie uruchomić iPhone'a

Możesz ponownie uruchomić iPhone'a, aby sprawdzić, czy problem z latarką nie działa na iPhonie pojawił się podczas procesu uruchamiania. Oto jak:

Krok 1: Naciśnij i przytrzymaj przycisk Uśpij / Obudź, aż pojawi się czerwony suwak. Przeciągnij suwak, a urządzenie wyłączy się.

Krok 2: Poczekaj chwilę, a następnie przytrzymaj przycisk Uśpij / Obudź, aby ponownie włączyć urządzenie.

Jeśli to nie zadziała i nadal, latarka nie działa na Twoim iPhonie, możesz spróbować wymusić ponowne uruchomienie:

1.2 Spróbuj wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a

Na wcześniejszym modelu iPhone'a 6s, iPadzie i iPodzie touch: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk Uśpij/Obudź i przycisk Początek przez co najmniej 10 sekund, aż pojawi się logo Apple.

Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a 6s

Na iPhonie 7 lub iPhonie 7s: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk usypiania/budzenia i przycisk zmniejszania głośności przez co najmniej 10 sekund, aż pojawi się logo Apple.

Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a 7

Na iPhonie X lub nowszym, iPhonie 8 lub iPhonie 8 Plus: naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności. Naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk. Gdy zobaczysz logo Apple, zwolnij przycisk.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a-x

Opcja 2. Spróbuj aFoneSoft Fixppo, aby naprawić problemy z latarką iPhone'a

To oprogramowanie do odzyskiwania systemu służy do rozwiązywania tych niewyjaśnionych problemów, które pojawiają się losowo na iPhone'ach, takich jak iPhone utknął na logo Apple, iPhone utknął w Tryb odzyskiwania, czarny ekran śmierci i więcej.

część stron technicznych

Krok 1: Pobierz aFoneSoft Fixppo iOS System do komputera i uruchom program.

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Krok 2: Wybierz tryb standardowy na środku ekranu. Następnie podłącz iPhone'a do komputera za pomocą przewodu USB.

wybierz tryb standardowy

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU lub tryb odzyskiwania, a następnie program będzie mógł wykryć tryb urządzenia.

Przełącz urządzenie w tryb DFU

Krok 3: Wybierz i pobierz oprogramowanie układowe. Oprogramowanie układowe działa w celu rozwiązania wszelkich problemów z iPhonem, więc zlokalizuje sam problem i działa, aby go naprawić.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 4: Po pobraniu oprogramowania układowego kliknij „Rozpocznij, aby naprawić”. Po naprawieniu urządzenie uruchomi się ponownie i powróci do normy. Bez względu na wersję iOS (od iOS 7.0 do iOS 14) urządzenie działa, możesz wypróbować to oprogramowanie.

naprawianie problemów z ios

Otrzymaliśmy tysiące opinii użytkowników, a oto jeden z nich.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows Wersja Mac

Opcja 3. Utwórz kopię zapasową i przywróć iPhone'a za pomocą iTunes

Krok 1: Podłącz iPhone'a do komputera, którego używasz do tworzenia kopii zapasowej iTunes. Otwórz iTunes, a następnie poczekaj, aż iTunes zsynchronizuje urządzenie i utworzy kopię zapasową.

kopia zapasowa iPhone'a

Krok 2: Po wykonaniu kopii zapasowej kliknij „Przywróć iPhone'a”, aby przywrócić iPhone'a do ostatniej kopii zapasowej. Wybierz najnowszy, powinien zawierać wszystkie najnowsze informacje, które miałeś w telefonie na dzień ostatniej kopii zapasowej.

napraw swój iPhone

Uwaga: jeśli gwarancja jest nadal ważna, możesz zadzwonić do działu obsługi klienta Apple w celu uzyskania pomocy lub odwiedzić najbliższy sklep Apple Store i obejrzeć swoje urządzenie.

Gorące artykuły