Jak naprawić słabe sygnały iPhone'a GPS | aFoneSoft

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Jak naprawić słabe sygnały iPhone'a GPS | aFoneSoft

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Dla wielu użytkowników Apple może wystąpić słaby sygnał GPS iPhone'a lub iPhone GPS nie działa iOS 12. Może to być bardzo frustrujące, jeśli musisz użyć iPhone'a, ale nie wiesz, co zrobić, aby rozwiązać problemy z telefonem. Te problemy występują najczęściej podczas aktualizacji urządzenia do najnowszej wersji iOS. Przekonasz się, że Twój GPS nie jest dokładny lub funkcja Twojej usługi lokalizacyjnej nie działa. Istnieje wiele sposobów naprawienia tych problemów z iOS na urządzeniach.

W tym artykule przyjrzymy się prostym i łatwym sposobom rozwiązywania problemów z GPS.

1. Zrestartować ustawienia sieci

Czasami zdarza się, że sygnał GPS jest słaby, co powoduje, że usługa lokalizacji nie działa prawidłowo. Jest to spowodowane problemem z połączeniem sieciowym. Jeśli Twój iPhone ma taki problem, możesz zresetować ustawienia sieciowe urządzenia. Poniższe kroki pomogą ci naprawić iPhone'a GPS, który nie działa w iOS 12.

Przejdź do ustawień urządzenia, a następnie kliknij kartę Ogólne, dotknij przycisku Resetuj, a następnie kliknij Resetuj ustawienia sieci. Dzięki tej akcji będziesz mógł usunąć wszystkie ustawienia VPN i APN swojego iPhone'a oraz hasła Wi-Fi.

ustawienie-reset-sieć

2. Włącz i wyłącz samolot

Od czasu do czasu GPS w telefonie może przestać działać lub może się zdarzyć, że aktualizacja iOS 12 nie powiodła się z iTunes. W takiej sytuacji przełączenie trybu samolotowego jest prostym i szybkim sposobem naprawienia tego problemu. Mogą również wystąpić problemy z Wi-Fi lub komunikat o błędzie „brak usługi” na telefonie. Aby to naprawić, wystarczy włączyć i wyłączyć tryb samolotowy.

Przejdź do ustawień telefonu, a następnie włącz tryb samolotowy. Pozostaw na 20 minut, a następnie wyłącz. To naprawi wszelkie problemy z iOS, które możesz mieć na swoim iPhonie.

włącz-wyłącz-ipad-tryb samolotowy

3. Wyłącz i włącz usługi lokalizacyjne

Usługi lokalizacyjne Twojego iPhone'a są włączone, jeśli sygnał GPS nie jest zablokowany lub jeśli nie otrzymujesz komunikatu informującego, że dokładna lokalizacja jest niedostępna. Musisz sprawdzić, czy usługi lokalizacyjne są włączone, ponieważ zdarzają się przypadki, gdy są wyłączone, gdy wskazuje, że są włączone.

Przejdź do ustawień iPhone'a, kliknij Prywatność, a następnie wybierz Usługi lokalizacyjne. Sprawdź aplikację Runkeeper i upewnij się, że usługi lokalizacji są włączone. Aby upewnić się, że jest włączony, wyłącz go, a następnie ponownie włącz.

disable-location-services-on-iphone

4. Zresetuj lokalizację i prywatność

Jeśli Twój iPhone ma uporczywe problemy z GPS, takie jak słaby sygnał GPS iPhone'a, możesz spróbować zresetować ustawienia lokalizacji i prywatności na iPhonie. Jest to prosty sposób na rozwiązanie problemów z GPS w telefonie iPhone.

Musisz przejść do ustawień swojego iPhone'a i kliknąć kartę Ogólne, a następnie wybrać Resetuj. Przewiń w dół do karty Resetuj lokalizację i prywatność. Następnie musisz wprowadzić hasło lub nie, a następnie kliknąć Resetuj ustawienia, aby potwierdzić, co właśnie zrobiłeś. Należy zauważyć, że po zresetowaniu wszystkie Twoje aplikacje będą musiały uzyskać pozwolenie na korzystanie z funkcji lokalizacji.

zresetuj-lokalizację-i-prywatność

5. Opróżnij baterię iPhone'a

Ta metoda może działać przez pewien czas dla niektórych użytkowników iPhone'a, ale problemy z GPS nadal powracają. Wszystko, co musisz zrobić, to całkowicie rozładować baterię telefonu, a następnie naładować ją oryginalną ładowarką ścienną.

Po całkowitym naładowaniu iPhone'a sprawdź, czy funkcje GPS telefonu znów działają. Jest to tymczasowe rozwiązanie Twojego problemu, ponieważ powraca po pewnym czasie.

iPhone bez baterii

6. Napraw słaby sygnał GPS iPhone'a bez utraty danych

aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS to aplikacja naprawcza, która pomaga rozwiązać problemy z iPhonem przywracając go do normy.

Kroki, jak rozpocząć proces odzyskiwania

Istnieją trzy sposoby naprawy systemu iOS. Możesz użyć trybu standardowego, aby naprawić zablokowane urządzenie na logo Apple lub czarno-białym ekranie. Drugi tryb naprawia urządzenie zablokowane w trybie odzyskiwania jednym kliknięciem. Tryb zaawansowany jest używany, gdy tryb standardowy zawiódł lub nie masz hasła telefonu.

Wypróbuj za darmo

Krok 1: Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB, uruchom system odzyskiwania iOS, a następnie wybierz tryb standardowy.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 2: Przełącz urządzenie w tryb DFU lub Recovery. Aby ustawić go w trybie DFU, kliknij Start, a następnie naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Uśpij / Obudź i Home przez 8-10 sekund. Następnie zwolnij przyciski Uśpij / Obudź, ale nadal przytrzymaj przycisk Początek przez 5 sekund. Jeśli urządzenie nie przechodzi w tryb DFU, spróbuj przełączyć je w tryb odzyskiwania.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Aby przełączyć go w tryb odzyskiwania, naciśnij i przytrzymaj przyciski Uśpij / Obudź i Początek. Logo Apple pojawi się, a następnie zwolni, gdy zobaczysz ikonę „Połącz z iTunes”.

firmware do pobrania

Krok 3: Pobierz oprogramowanie układowe. Gdy urządzenie jest w trybie DFU lub odzyskiwania, pobierz nowe oprogramowanie układowe na swoje urządzenie. Najnowsza wersja iOS zostanie pobrana na Twoje urządzenie, gdy program automatycznie wykryje Twoje urządzenie. Następnie kliknij Pobierz, aby zainstalować. Możesz ręcznie pobrać oprogramowanie układowe, jeśli urządzenie nie zostanie wykryte.

firmware do pobrania

Krok 4: Rozwiąż problemy z iOS na urządzeniu. Po pobraniu oprogramowania układowego kliknij Start, aby naprawić, aby program zaczął automatycznie naprawiać urządzenie. Gdy program naprawi urządzenie, sprawdź, czy urządzenie się uruchomi. Jeśli się nie rozpocznie, spróbuj ponownie lub użyj trybu zaawansowanego.

naprawianie problemów z ios

Wiedząc, jak naprawić iPhone'a GPS, który nie działa iOS 12 może zaoszczędzić dużo stresu, gdy zauważysz, że Twój iPhone ma słaby sygnał iPhone'a GPS. Ponieważ Apple od czasu do czasu wydaje aktualizacje, ważne jest, aby wiedzieć, co zrobić, gdy Twój telefon ma problemy związane z iOS, które możesz łatwo naprawić. Dzięki powyższym informacjom masz teraz lepszą pozycję, aby wiedzieć, co zrobić, gdy iPhone GPS nie działa iOS 12.

Gorące artykuły