iPhone nie akceptuje hasła WiFi? Oto 7 rozwiązań

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > iPhone nie akceptuje hasła WiFi? Oto 7 rozwiązań

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Wielu użytkowników iPhone'a zadało sobie to samo pytanie, gdy próbują podłączyć iPhone'a do Wi-Fi i po prostu nie chce się połączyć. Być może masz jailbreak lub niedawno zaktualizowałeś swój iPhone do iOS 14/13 i nie możesz już łączyć się z siecią komórkową, nawet jeśli wprowadzisz poprawne hasło. Za każdym razem, gdy połączysz się z Wi-Fi, będziesz otrzymywać komunikat Brak usługi. Istnieje wiele metod rozwiązywania problemów, których można użyć do rozwiązania typowych problemów z łącznością Wi-Fi. Możesz wypróbować niektóre z poniższych metod, aby sprawdzić, czy problem zniknie i możesz ponownie nawiązać połączenie Wi-Fi.

iPhone-nie akceptuje-hasła-wifi

1. Zapomnij o sieci i dołącz ponownie

Zapomnienie sieci Wi-Fi, a następnie ponowne dołączenie do niej może naprawić iPhone'a, który nie akceptuje problemu z hasłem Wi-Fi. Wykonaj te proste kroki:

Krok 1: Przejdź do ustawień iPhone'a i kliknij Wi-Fi.

Krok 2: Kliknij przycisk (i) obok nazwy sieci routera Wi-Fi, do którego chcesz dołączyć.

Krok 3: Kliknij Zapomnij tę sieć.

Krok 4: Potwierdź swoje działanie, klikając Zapomnij.

Krok 5: Poczekaj kilka minut, a następnie ponownie dołącz do tej samej sieci Wi-Fi i wprowadź poprawne hasło.

zapomnij-sieć-wi-fi

2. Wyłącz Asystenta Wi-Fi

Za każdym razem, gdy Twój iPhone ma słabe połączenie Wi-Fi, funkcja Wi-Fi Assist automatycznie przełączy się na sieć komórkową. Możesz wyłączyć asystenta Wi-Fi, aby naprawić iPhone'a lub iPada, który nie akceptuje hasła Wi-Fi, wykonując następujące czynności:

Krok 1: Na iPhonie przejdź do Ustawień.

Krok 2: Na ekranie Ustawienia kliknij Sieć komórkowa.

Krok 3: Przewiń do Asystenta Wi-Fi i wyłącz go.

asystent-wyłączanie-wifi

3. Zrestartować ustawienia sieci

Możesz spróbować zresetować ustawienia sieciowe swojego iPhone'a, aby sprawdzić, czy iPhone nie akceptuje hasła zostanie naprawiony, eliminując opcję, że Twoje urządzenie może mieć problem z oprogramowaniem. Wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Przejdź do ustawień iPhone'a i kliknij kartę Ogólne.

Krok 2: Kliknij przycisk Reset.

Krok 3: Następnie wybierz Resetuj ustawienia sieciowe.

Krok 4: Będziesz musiał ponownie połączyć się ze wszystkimi sieciami Wi-Fi i wprowadzić ich hasła. Po ponownym uruchomieniu iPhone'a spróbuj ponownie połączyć się z trasą bezprzewodową.

reset-ipad-ustawienia-sieci

4. Wybierz inną sieć

Krok 1: W sieci iPhone'a kliknij Inne.

Krok 2: Wpisz numer SSID podany na routerze.

Krok 3: Jeśli zostaniesz zapytany, kliknij wymagany protokół bezpieczeństwa.

Krok 4: Wprowadź swoje hasło Wi-Fi, które wprowadziłeś wcześniej i kliknij Dołącz.

5. Sprawdź serwer DNS

Jeśli serwer DNS dostawcy usług internetowych jest zajęty lub ma problemy, może to spowodować, że iPhone lub iPad nie zaakceptują hasła Wi-Fi. Aby uzyskać lepsze połączenie Wi-Fi, musisz przełączyć się na serwery Google DNS. Wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Przejdź do ustawień iPhone'a i kliknij Wi-Fi.

Krok 2: Kliknij sieć Wi-Fi.

Krok 3: Kliknij Liczby wskazane w DNS na karcie DHCP.

Krok 4: Zastąp istniejący DNS 8.8.8.8, 8.8.4.4 za pomocą klawiatury ekranowej iPhone'a.

Krok 5: Kliknij Wi-Fi, aby wrócić do ekranu głównego.

check-dns-serwer

Pamiętaj, że możesz wpisać 208.67.222.222, 208.67.222.220, jeśli chcesz przełączyć się na otwarcie DNS.

6. Wyłącz Bluetooth

Twoje problemy z łącznością Wi-Fi mogą być spowodowane przez Bluetooth. Wyłączając go, możesz rozwiązać problem, wykonując następujące proste czynności:

Krok 1: Przejdź do ustawień iPhone'a.

Krok 2: Kliknij kartę Bluetooth i wyłącz ją.

iPhone-Bluetooth

7. Najlepsze rozwiązanie do naprawy iPhone'a nie łączy się z Wi-Fi

aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS to narzędzie do odzyskiwania, które pomoże Ci wyeliminować błędy oprogramowania na Twoim iPhonie, przywracając go do normy. W tym programie oferowane są trzy tryby naprawy. Możesz użyć trybów naprawy, aby naprawić iPhone'a bez utraty danych. Poza tym jest w pełni kompatybilny z iPhone 12, iPhone 11, iPhone X, iPhone 8 i iOS 14.

Wypróbuj za darmo

Kroki, jak naprawić iPhone'a nie łączą się z Wi-Fi za pomocą aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 1: Zainstaluj program na komputerze, podłącz urządzenie do komputera, otwórz program, a następnie kliknij Napraw system iOS i wybierz tryb standardowy.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 2: Przełącz urządzenie w tryb DFU lub Recovery, postępując zgodnie z procedurą na ekranie.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Krok 3: Gdy program wykryje urządzenie, następnym krokiem jest pobranie najnowszego oprogramowania układowego urządzenia. Program automatycznie wybierze odpowiednie oprogramowanie sprzętowe dla Twojego urządzenia, a następnie kliknij Pobierz.

firmware do pobrania

Krok 4: Po zakończeniu pobierania kliknij Start, aby naprawić, aby program zaczął naprawiać urządzenie. Jeśli ten tryb nie działa, możesz spróbować ponownie lub wypróbować tryb zaawansowany.

naprawianie problemów z ios

Łączność Wi-Fi to jeden z wielu problemów, na które narzekają użytkownicy iPhone'a, zwłaszcza jeśli niedawno zaktualizowali swoje iPhone'y, co może powodować zakłócenia w sieci telefonicznej. Jeśli podczas próby połączenia się z siecią bezprzewodową pomimo wprowadzenia prawidłowego hasła pojawia się komunikat o błędzie nieprawidłowego hasła, oznacza to, że wystąpił problem z połączeniem Wi-Fi. iPhone, który nie akceptuje hasła Wi-Fi, można naprawić za pomocą niektórych opisanych metod, niezależnie od tego, czy problem dotyczy iPhone'a, czy routera bezprzewodowego. Problemy z łącznością Wi-Fi zdarzają się cały czas na telefonach, a iPhone lub iPad, które nie akceptują hasła Wi-Fi, to tylko jeden z tych problemów.

Gorące artykuły