iPhone nie udostępnia haseł WiFi w iOS 15/14? 5 oferowanych porad

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > iPhone nie udostępnia haseł WiFi w iOS 15/14? 5 oferowanych porad

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 8 września 2021 r.

„Cześć, czy ktoś może mi pomóc? Wczoraj zaktualizowałem mój iPhone do iOS 14 i kiedy udostępniałem hasło Wi-Fi mojemu przyjacielowi, nie działało. Dlaczego mój iPhone nie udostępnia haseł Wi-Fi w iOS 14? Czy są jakieś sugestie?"

Firma Apple ułatwiła udostępnianie Wi-Fi dzięki funkcji „Udostępnij swoje Wi-Fi” w systemie iOS. Czasami jednak ludzie denerwują się, gdy iPhone w ogóle nie udostępnia haseł Wi-Fi, gdy próbują korzystać z tej funkcji. Jak możesz rozwiązać ten problem? Taki jest cel tego artykułu. Wyjaśnimy Ci kilka wskazówek, jak rozwiązać problem braku udostępniania hasła Wi-Fi w iOS 15/14. Zacznijmy.

Wskazówka. Jak udostępniać hasła Wi-Fi w iOS 15/14?

Jeśli Twój iPhone nie udostępnia haseł Wi-Fi w iOS 15/14, przed przejściem do rozwiązań, powinniśmy najpierw sprawdzić przewodnik krok po kroku, jak udostępniać hasła Wi-Fi w iOS 15/14 i sprawdzić, czy wykonujesz to we właściwy sposób, czy nie . Załóżmy, że używasz iPhone'a 1, który nie połączył się z Wi-Fi, a iPhone 2 połączył się już z Wi-Fi, z którym próbujesz się połączyć.

Krok 1 – Wejdź do „Ustawień” iPhone'a 1 i kliknij „Wi-Fi”.

Uwaga: upewnij się, że oba urządzenia są odblokowane i mają włączone Wi-Fi i Bluetooth.

Krok 2 – Włącz przełącznik sąsiadujący z Wi-Fi, jeśli nie, a następnie wybierz preferowaną sieć Wi-Fi.

wprowadź hasło do wifi

Krok 3 – Teraz trzymaj iPhone'a 1 blisko iPhone'a 2. Wkrótce otrzymasz powiadomienie na iPhone'a 2, które mówi: „[X] chciałby dołączyć do Twojej sieci Wi-Fi. Czy chcesz wysłać Wi-Fi hasło dla [Nazwa sieci]"? Kliknij „Wyślij hasło”, aby wprowadzić i wysłać hasło do iPhone'a 1.

wyślij hasło do wifi

Sprawdź dokładnie, czy próbowałeś udostępnić hasła w ten sposób. Jeśli nie lub jeśli coś przeoczyłeś, Twój iPhone nie będzie udostępniał haseł Wi-Fi w iOS 15/14.

Rozwiązanie 1. Twardy reset iPhone'a i spróbuj ponownie

Różne usterki oprogramowania, które mogą prowadzić do problemów, takich jak iPhone nie udostępnia haseł Wi-Fi w iOS 15/14. Twarde ponowne uruchomienie iPhone'a to szybkie i łatwe rozwiązanie do usuwania takich usterek oprogramowania.

twardy odpoczynek iPhone 7

twardy odpoczynek iPhone 6

Rozwiązanie 2. Napraw iPhone'a, który nie udostępnia haseł Wi-Fi bez utraty danych

Gdy powyższe rozwiązania nie przyniosły rezultatów, istnieje możliwość, że problem dotyczy iOS. Aby usunąć tę usterkę, zalecamy użycie aFoneSoft Fixppo który specjalizuje się w naprawie problemów związanych z iOS. Zawiera wspaniałą funkcję o nazwie „Tryb standardowy”, która pomaga użytkownikom w rozwiązywaniu wielu problemów z iOS bez wpływu i utraty jakichkolwiek danych.

aFoneSoft Fixppo, polecane przez znane serwisy medialne, takie jak Zrobić użytek z, jest w 100% bezpieczny i niezawodny. Istnieją miliony klientów, którzy pobrali i zaufali temu programowi.

odpowiedź zwrotna użytkownika

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Krok 1 – Uruchom program

Zacznij od pobrania aFoneSoftFixppo. Następnie zainstaluj i uruchom. Kliknij „Tryb standardowy” i podłącz urządzenie z systemem iOS do komputera.

podłącz urządzenie do komputera

Krok 2 – Wybierz tryb

Teraz zaobserwujesz kilka kroków, aby przełączyć urządzenie w tryb DFU lub tryb odzyskiwania. Podążaj za nimi i przejdź do następnego kroku.

wejdź w tryb DFU w trybie standardowym

Krok 3 – Uzyskaj zgodne oprogramowanie sprzętowe

Ten krok wymaga jednego kliknięcia, którym jest przycisk „Pobierz”, aby pobrać odpowiednie oprogramowanie układowe dla urządzenia z systemem iOS. Twoje urządzenie zostało już rozpoznane przez aFoneSoft Fixppo i rozpocznie pobieranie najnowszej wersji iOS na Twoje urządzenie.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 4 – Rozpocznij naprawianie

Ostatnim ruchem jest kliknięcie opcji „Rozpocznij, aby naprawić”. Dzięki temu oprogramowanie zostanie zweryfikowane przez program, a problem z brakiem udostępniania hasła WiFi zacznie się naprawiać. Po prostu poczekaj i uruchom urządzenie po zakończeniu procesu.

skończyłem naprawiać urządzenie

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Rozwiązanie 3. Upewnij się, że oba urządzenia działają na iOS 15/14

Jeśli Twój iPhone nie udostępnia haseł Wi-Fi w systemie iOS 15/14, sprawdź dwukrotnie, czy oba urządzenia działają w systemie iOS 15/14.

Jeśli Twoje urządzenie działa już z najnowszym systemem iOS 15/14, otrzymasz powiadomienie „Twoje oprogramowanie jest aktualne”, ale jeśli nie, dotknij „Pobierz i zainstaluj”, aby zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji iOS.

Aktualizacja 11 iOS

Rozwiązanie 4. Upewnij się, że oba urządzenia iDevice są blisko siebie

Upewnij się, że oba urządzenia z systemem iOS znajdują się w zasięgu bezprzewodowego udostępniania haseł WiFi. Trzymanie ich zbyt daleko z pewnością spowoduje słabe połączenie między urządzeniami i utrudni iPhone'om wzajemne wykrycie.

Rozwiązanie 5. Zresetuj ustawienia sieciowe

Ten krok powinien być ostatecznością, jeśli nadal masz problem z udostępnianiem haseł WiFi nie działa w systemie iOS 15/14, ponieważ wykonanie kroku Resetuj ustawienia sieci spowoduje wyczyszczenie wszystkich danych WiFi, VPN i Bluetooth przechowywanych na Twoim iPhonie.

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie swoich działań, wpisanie hasła (jeśli istnieje) i kontynuowanie pozytywnych opcji.

Zrestartować ustawienia sieci

Wnioski

Wszyscy użytkownicy aktualizują urządzenie z entuzjazmem, aby uzyskać coś innowacyjnego lub nowe funkcje. I naturalne jest zniechęcenie, gdy którakolwiek z funkcji nie działa po aktualizacji. Ale zawsze jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. To były niektóre z rozwiązań, które możesz wypróbować, gdy iPhone nie udostępnia haseł Wi-Fi w iOS 15/14. Mam nadzieję, że już nie masz kłopotów.

Wersja systemu Windows      Wersja Mac

Gorące artykuły