Co zrobić, jeśli przycisk zasilania iPhone'a nie działa

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > Co zrobić, jeśli przycisk zasilania iPhone'a nie działa

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2021 r.

Przycisk zasilania na iPhonie to bardzo ważny przycisk z ważnymi funkcjami. Jednak, podobnie jak większość innych aspektów twojego urządzenia, jest podatny na uszkodzenia. Dlatego nie jest zaskakujące, że użytkownicy narzekają, że ich przycisk zasilania iPhone'a albo nie działa poprawnie.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym sposobom naprawienia przycisku zasilania iPhone'a, który nie działa poprawnie. Zalecamy wypróbowanie każdego z tych rozwiązań pojedynczo, aż znajdziesz to, które Ci odpowiada.

Część 1. Wskazówki, jak naprawić przycisk zasilania iPhone'a nie działa

1. Włącz Wspomagający Dotyk

Gdy przycisk zasilania iPhone'a nie działa, możesz użyć funkcji Assistive Touch, aby wykonać pewne funkcje, takie jak zrzuty ekranu, aktywować Siri, a nawet wyłączyć lub odblokować urządzenie. Wykonaj te proste czynności, aby włączyć Wspomagający dotyk;

Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia na swoim urządzeniu, a następnie znajdź i dotknij „Ułatwienia dostępu”.

Krok 2: Wybierz AssistiveTouch i włącz go.

Następnie możesz przesunąć przycisk AssistiveTouch w dowolne miejsce ekranu za pomocą palca.

włącz pomocniczy dotyk

2. Wyczyść i przekręć przycisk

Kurz i brud w gnieździe przycisku może spowodować zablokowanie przycisku zasilania. W takim przypadku dobrym pomysłem może być próba usunięcia kurzu. Lekko dmuchnij obszar lub odkurz go, aby odessać kurz. Następnie przycisk powinien ponownie ustawić się we właściwej pozycji. Jeśli nie, przekręć go trochę i sprawdź, czy działa poprawnie.

3. Czy jest coś nie tak z oprogramowaniem?

W wielu przypadkach, gdy przycisk zasilania iPhone'a nie działa zgodnie z oczekiwaniami, wielu użytkowników zakłada, że ​​jest to problem sprzętowy. Ale najczęściej może to być również problem związany z oprogramowaniem. W takim przypadku potrzebujesz sposobu na wyeliminowanie błędu oprogramowania, który może powodować problem, zanim przycisk zasilania będzie mógł ponownie działać normalnie. Polecamy narzędzie innej firmy, takie jak aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS które mogą szybko i łatwo naprawić wszystkie problemy związane z iOS.

Wypróbuj za darmo

Może być używany do naprawienia prawie wszystkich problemów z iOS, w tym urządzenia zablokowanego w trybie odzyskiwania, logo Apple, czarno-białego ekranu lub pętli restartu bez ryzyka utraty danych. Jest wyposażony w 3 tryby odzyskiwania, każdy zaprojektowany tak, aby pomóc Ci szybko i łatwo naprawić urządzenie, niezależnie od problemu, z którym się zmagasz. Warto spróbować i nie zawiedzie.

napraw system ios

4. Poproś o pomoc techniczną

Ponieważ uszkodzony przycisk zasilania może być również problemem sprzętowym, możesz poprosić o pomoc techniczną, aby naprawić urządzenie. Zabierz iPhone'a do lokalnego sklepu Apple Store, jeśli gwarancja jest nadal ważna, aby sprawdzić, czy AppleCare lub AppleCare+ może ją objąć. Jeśli gwarancja nie jest ważna, skontaktuj się z wykwalifikowanym i certyfikowanym technikiem, który może pomóc w naprawie uszkodzonego przycisku zasilania.

Część 2. Jak włączyć / wyłączyć iPhone'a, gdy przycisk zasilania jest zablokowany?

Jeśli przycisk zasilania nadal nie działa, nadal możesz wyłączyć iPhone'a, wykonując te proste czynności;

Krok 1: Przy włączonym AssitiveTouch (możesz przejść do Ustawienia> Dostępność> AssistiveTouch, aby go włączyć), dotknij AssistiveTouch> Urządzenie, a następnie długo naciśnij „Zablokuj ekran”.

Krok 2: Powinieneś zobaczyć pasek „przesuń, aby wyłączyć”. Przesuń go, aby wyłączyć urządzenie.

Część 3. Jak zablokować ekran bez przycisku zasilania?

Nadal możesz zablokować ekran, nawet gdy przycisk zasilania jest uszkodzony lub zablokowany. Aby to zrobić, ponownie będziesz musiał użyć AssitiveTouch. Aby włączyć AssistiveTouch, przejdź do Ustawienia> Dostępność> AssitiveTouch i przełącz go na "WŁĄCZONY".
Gdy AssistiveTouch jest aktywny, wykonaj te proste czynności, aby użyć go do zablokowania ekranu.

Krok 1: Stuknij w AssistiveTouch na ekranie.

Krok 2: Stuknij w „Urządzenie”, a następnie wybierz „Zablokuj ekran”.

Ekran iPhone'a zostanie natychmiast zablokowany. Możesz też włączyć funkcję automatycznego blokowania, aby ekran iPhone'a blokował się automatycznie po określonym czasie.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Automatyczna blokada i wybierz czas, po którym iPhone zostanie automatycznie zablokowany.

Jeśli używasz iOS 10, przejdź do Ustawienia> Wyświetlacz i jasność> Automatyczna blokada.

Gorące artykuły