iPhone pokazuje nieprzeczytane wiadomości tekstowe, ale ich nie ma? 9 oferowanych porad

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > iPhone pokazuje nieprzeczytane wiadomości tekstowe, ale ich nie ma? 9 oferowanych porad

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021 r.

Używasz iPhone'a, ale sprawdzając aplikację Wiadomości, okazuje się, że Twój iPhone wyświetla nieprzeczytane wiadomości tekstowe, ale ich nie ma? To jest to, co nazywamy wiadomością o duchach lub

wiadomość urojona. Niektórzy uważają, że zawsze wyświetla 1 lub wiele nieprzeczytanych wiadomości. Możesz nie mieć pojęcia, co się dzieje z Twoimi wiadomościami, ponieważ nie możesz w ogóle zlokalizować żadnej nieprzeczytanej wiadomości. Dlatego zastanówmy się, co zrobić, gdy iPhone wyświetla niektóre wiadomości jako nieprzeczytane, nawet jeśli przeczytałeś je wszystkie.

1. Zresetuj wszystkie ustawienia

Wykonaj kroki resetowania ustawień, a ustawienia urządzenia powrócą do wartości domyślnych. To prawdopodobnie sprawia, że ​​problem zniknął. Pamiętaj, aby otworzyć „Ustawienia” i dotknąć „Ogólne”. Przejdź do „Resetuj” > „Zresetuj wszystkie ustawienia”. Sprawdź, czy na Twoim iPhonie nadal występuje problem z fantomową wiadomością tekstową.

Zresetuj wszystkie ustawienia

2. Poproś Siri o przeczytanie nieprzeczytanych wiadomości

Kolejną wskazówką, która może być pomocna, jest skorzystanie z pomocy Siri. Uruchom go i wydaj polecenie głosowe, aby przeczytać wszystkie nieprzeczytane wiadomości. Pozwól Siri wykonać pracę i mamy nadzieję, że problem już się nie pojawi.

Siri

3. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a

Gdy stwierdzisz, że wszystko jest takie samo, a iPhone nadal wyświetla nieprzeczytane wiadomości tekstowe, czas wymusić ponowne uruchomienie urządzenia.

Seria iPhone 6 i wcześniejsze wersje

Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj przyciski „Dom” i „Zasilanie” na urządzeniach. Zwolnij przyciski, gdy na ekranie znajdziesz logo Apple.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus

Przytrzymaj jednocześnie przyciski „Zasilanie” i „Zmniejsz głośność” i puść przyciski, gdy pojawi się logo Apple.

Modele iPhone 8 lub nowsze

Na iPhonie 12/11/X/8 szybko dotknij „Zwiększ głośność”, a następnie „Zmniejsz głośność”. Teraz naciskaj klawisz „Zasilanie”, aż logo Apple będzie widoczne na ekranie.

wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a X

4. Wymuś zamknięcie aplikacji Wiadomości

Czasami aplikacja działająca w tle przez długi czas może źle się zachowywać. Może to być wynikiem wiadomości o duchach na Twoim iPhonie. Dlatego sugerujemy wymuszenie zamknięcia go, jeśli jest otwarty w tle. Wystarczy dwukrotnie kliknąć przycisk „Strona główna”, a zobaczysz wszystkie otwarte aplikacje. Zacznij przesuwać aplikacje od lewej, aby znaleźć aplikację wiadomości. Po znalezieniu przesuń go w górę.

Gdy masz iPhone'a 12/11/X, po prostu przesuń palcem w górę ekranu i zatrzymaj się pomiędzy. Przełącznik aplikacji pokaże uruchomione aplikacje. Teraz, podobnie jak powyżej, przesuń je, aby znaleźć aplikację wiadomości i wymuś jej zamknięcie.

wymuś zamknięcie aplikacji wiadomości

5. Jeśli to iMessage wyświetla wiadomość o duchach

W przypadku wystąpienia problemu z fantomowymi wiadomościami tekstowymi w iPhonie w iMessages, po prostu spróbuj go wyłączyć, a następnie włącz ponownie. Przejdź do „Ustawienia” i poszukaj opcji „Wiadomości”. Stuknij w nią i włącz suwak „iMessages”. Poczekaj chwilę, a następnie włącz go ponownie. Jeśli nieprzeczytane wiadomości pojawią się ponownie, musi to być problem z Twoimi wiadomościami iMessages. Możesz wyeksportuj iMessages na swój komputer a następnie usuń wszystkie wiadomości iMessages.

wyłącz iMessage

6. Usuń kilka wiadomości i wyjdź z aplikacji

Oto kolejna wskazówka dotycząca wiadomości o duchach w iPhonie. Wystarczy otworzyć wątek kontaktu, który wyświetla nieprzeczytane wiadomości (jeśli się wyświetla). Po otwarciu zacznij usuwać niektóre wiadomości. Teraz zamknij aplikację i sprawdź, czy problem nadal występuje. To zadziałało dla niektórych osób, więc mamy nadzieję, że otrzymałeś pomoc.

usuń wiadomości z iPhone'a

7. Wyślij sobie wiadomość tekstową

Możesz także spróbować wysłać do siebie wiadomość, gdy iPhone wyświetla nieprzeczytane wiadomości tekstowe, ale ich nie ma. Jest to sztuczka, która okazała się pomocna dla niektórych osób, więc warto spróbować.

wysłać wiadomość tekstową

8. Usuń wszystkie wiadomości z kontaktu

Dla wielu osób usunięcie wszystkich wiadomości od kontaktu, który pokazuje nieprzeczytane wiadomości, zadziałało. Wiemy, że może to zabrzmieć trochę rozczarowujące. Jeśli twoje wiadomości nie są tak ważne, możesz wykonać ten krok, ale gdy są bardzo ważne, możesz wykonać kopię zapasową wiadomości pojedynczo przed ich usunięciem. Dlatego pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową wiadomości przed ich usunięciem i uzyskać pożądane wyniki.

usuń wszystkie wiadomości z niektórych kontaktów

9. Napraw iPhone Ghost Message za pomocą aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Postępując zgodnie z powyższymi rozwiązaniami, jeśli nadal jesteś rozczarowany brakiem wyników, oto ostatni sposób, który możemy Ci teraz zaoferować. Zrobić użytek z aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS który jest narzędziem do naprawy systemu. Jest kompatybilny zarówno z systemami operacyjnymi Windows, jak i Mac i obsługuje wszystkie urządzenia iOS, nawet najnowsze wersje iPhone 12 i iOS od iOS 9.0 do najnowszych, w tym iOS 15 beta 3/2/1. Może być używany do rozwiązywania różnych problemów z iOS, w tym iPhone'a zablokowanego w trybie odzyskiwania, problemów z Wi-Fi iPhone'a, iPhone'a zablokowanego na logo Apple, czarnego ekranu, białego ekranu i tak dalej. Dostępne są 3 opcje. Możesz naprawić swój iPhone bez utraty danych w trybie standardowym i opcji „Wyjdź z trybu odzyskiwania”. Oto, jak możesz użyć tego narzędzia, aby rozwiązać problem z wiadomością ducha iPhone'a.

Krok 1 – Przejdź na oficjalną stronę programu, aby zainstalować go na swoim komputerze. Otwórz oprogramowanie i podłącz urządzenie do komputera. Następnie naciśnij „Tryb standardowy”, aby rozpocząć proces naprawy.

interfejs aFoneSoft Odzyskiwanie systemu iOS

Krok 2 - Po wejściu w ten tryb musisz kliknąć przycisk „Start” i postępować zgodnie z instrukcjami dla trybu DFU.

Krok 3 – Po przejściu urządzenia w tryb DFU kliknij przycisk „Pobierz”. Ponieważ program jest w stanie wykryć urządzenie, automatycznie dostarczy odpowiednie oprogramowanie.

Krok 4 – Po pobraniu oprogramowania układowego kliknij opcję „Rozpocznij, aby naprawić”, a zobaczysz rozpoczęcie automatycznego procesu naprawy. Poczekaj chwilę, a urządzenie zostanie naprawione i nie pojawi się żaden fantomowy tekst.

naprawianie problemów z ios

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły