5 najlepszych sposobów naprawy iPhone'a zablokowanego na blokadzie aktywacji

STRONA GŁÓWNA > Problemy z iPhone'em > 5 najlepszych sposobów naprawy iPhone'a zablokowanego na blokadzie aktywacji

Teresa Thomas, Ostatnia aktualizacja: 6 września 2021 r.

Blokada aktywacji to funkcja Znajdź mój iPhone i jest to funkcja zaprojektowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa zegarka Apple Watch i urządzenia z systemem iOS. Po włączeniu funkcji blokady aktywacji nikt inny nie będzie mógł korzystać z Twojego urządzenia. Aby Ty lub ktokolwiek inny mógł korzystać z urządzenia, ponownie je aktywować, wyłączyć Znajdź mój iPhone lub wymazać zawartość, będziesz musiał wprowadzić swój identyfikator Apple ID i hasło.

Część 1. Który iPhone i iPad obsługują blokadę aktywacji

Kiedy kradzieże iPhone'a stały się powszechne, firma Apple wprowadziła funkcję „Blokady aktywacji” w systemie iOS 7. Zasadniczo jest to funkcja zapobiegająca kradzieży i jest obsługiwana przez każde urządzenie z systemem iOS 7 i nowszym. Oznacza to, że możesz odblokować blokadę aktywacji na iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, 5s i 5c, iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus i SE, iPhone 7 i 7 Plus, iPhone 8 i 8 Plus, iPhone X , XS, XR, XS max, iPhone 11, iPhone 11 Pro (max), iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro (max) oraz wszystkie modele iPada.

Część 2. Jak skutecznie naprawić problem „iPhone utknął na blokadzie aktywacji”?

Jeśli blokada aktywacji urządzenia jest włączona, a nie można go odblokować, ponieważ zablokowała się na blokadzie aktywacji, istnieje kilka sposobów, aby to naprawić.

1. Usuń blokadę aktywacji za pomocą iCloud

Wyłączenie blokady aktywacji bez fizycznego dostępu do telefonu może być nieco skomplikowane. Kiedy tak się stanie, jedyną możliwą opcją jest użycie iCloud. Dzięki iCloud możesz usunąć telefon z konta iCloud, wykonując poniższe czynności.

icloud-znajdź-mój-iphone-usuń-iphone

2. Zresetuj iPhone'a

Proces resetowania lub ponownego uruchamiania iPhone'a zależy od modelu. W przypadku niektórych modeli iPhone'a wszystko, co musisz zrobić, to je zresetować, to nacisnąć i przytrzymać przyciski home plus przez około 10 sekund, podczas gdy w przypadku niektórych, takich jak iPhone 7 i 8, proces jest inny. iPhone X, iPhone 11 i iPhone 12 nie mają nawet przycisku Home, co sprawia, że ​​proces jest jeszcze bardziej inny. Dowiedz się, jak zresetować iPhone'a i możesz ominąć zablokowany problem z blokadą aktywacji.

restart-iphone

3. Aktywuj iPhone'a przez iTunes

Możesz także aktywować swój iPhone przez iTunes. Poniżej znajdują się kroki, aby to zrobić;

aktywuj-iphone-in-itunes

4. Napraw „iPhone zablokowany na blokadzie aktywacji” za pomocą niezawodnego narzędzia

Narzędziem, którego możesz użyć do naprawy problemów z urządzeniem z systemem iOS, jest aFoneSoft Fixppo. Jeśli nie możesz aktywować iPhone'a, może to być spowodowane problemem z iOS. ten aFoneSoft Oprogramowanie Fixppo to wydajne i łatwe w użyciu oprogramowanie. Jest bezpieczny i pomaga zapewnić, że nie utracisz danych na urządzeniu podczas rozwiązywania problemów, które możesz napotkać na urządzeniu.

Cechy aFoneSoft Fixppo

700,000 + Pliki do pobrania

Kluczowe cechy:

  • Pomaga rozwiązać problemy z iOS bez usuwania istniejących danych na urządzeniu w trybie standardowym.
  • Narzędzie jest przydatne do aktywacji iPhone'a, a także innych problemów, takich jak iPhone zablokowany w trybie odzyskiwania, czarno-biały ekran śmierci iPhone'a, iPhone zablokowany podczas przywracania ustawień fabrycznych itp.
  • Możesz go użyć do naprawy iPhone'a, jeśli niektóre funkcje iPhone'a nie działają. Na przykład, jeśli GPS lub Wi-Fi nie działają, aFoneSoft Fixppo to narzędzie, którego możesz użyć do rozwiązania tych problemów.
  • Możesz go użyć zresetuj iPhone'a bez hasła
  • Obsługuje różne wersje iOS, w tym najnowszy iOS 15.

Wypróbuj za darmo

Kroki, aby naprawić błędy aktywacji iPhone'a za pomocą aFoneSoft Fixppo

Krok 1: Pobierz aFoneSoft Zainstaluj oprogramowanie Fixppo i zainstaluj je na swoim komputerze. Uruchom oprogramowanie i na ekranie głównym wybierz „Tryb standardowy”.

wybierz tryb standardowy

Krok 2: Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB.

podłącz-urządzenie-do-komputera

Krok 3: Przełącz urządzenie w tryb DFU/odzyskiwania, aby oprogramowanie mogło zidentyfikować Twoje urządzenie.

tryb odzyskiwania dfu

Krok 4: Pobierz oprogramowanie kompatybilne z Twoim iPhonem.

pobierz oprogramowanie układowe w trybie standardowym

Krok 5: Napraw iPhone'a zablokowanego na problemie z blokadą aktywacji, klikając przycisk „Start”.

naprawianie problemów z ios

Program znajdzie problem z Twoim iPhonem i naprawi go za Ciebie. Po zakończeniu procesu będziesz mógł aktywować swój iPhone.

5. Skontaktuj się z Apple

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, najlepszym rozwiązaniem może być skontaktowanie się z Apple. Problem może dotyczyć telefonu, a jeśli nadal masz na telefon gwarancję, możesz go łatwo naprawić lub wymienić. Pamiętaj również, że zanim wejdziesz do dowolnego autoryzowanego centrum Apple, musisz umówić się na spotkanie z technikiem, aby można było zająć się na czas. Zazwyczaj jest wiele osób, które mają jeden lub dwa problemy ze swoimi urządzeniami Apple, a nie chcesz długo czekać w kolejce.

Masz to. Kroki wyróżnione w tym artykule pomogą Ci naprawić iPhone'a zablokowanego na blokadzie aktywacji. Mamy nadzieję, że te kroki przyniosą Ci wiele korzyści.

Wypróbuj za darmo

Gorące artykuły